bugün

how ı met your mother'in başkarakteri ve hikayenin gelecekteki anlatıcısı. ve tabii ki robin'in teddyboy'u.
ted mosby, the architect.
(bkz: have you met ted)
gayet irrite edici bir karakterdir. gerçek hayatta karşıma çıksa sallamam ama öküz gibi seyrediyorum hikayesini şu an.
how i met your mother'ın başrol karakteri.

ayrıca dizide de barney'in anlattığı site:
http://www.tedmosbyisajerk.com
bir de şunu açmışlar:
http://www.tedmosbyisnotajerk.com

merakla izliyoruz kendisini.
diziyi her izleyisimde 'bu kadarda utangac olunmaz canım' derken 'yuru be yine dogru olanı yaptın' diyorum. barneysiz ted olmaz tabi *
--Just physics marshall. If buttom blak is move, top blank is move too...
(marshal ın kız arkadaşıyla ranzanın alt katında fingirdeşirken üs katta ki havayı özetleyen diyaloğu.)
hepimizi ,bu yüzyılda bile herkes için bulunması gereken birinin var olduğuna inandırmış HIMYM karakteri , yürü be ted !
josh radnor tarafından canlandırılır. hikayesini anlatan ses ise bob saget'tır.
mosby'lemek terimi yaratan karakterdir.
şeker ötesi insan yavrusu. yerim ben onu kişisi.
tam adı theodore evelyn mosby olan arkadaş olunası, insanlara değer veren karakter.
how ı met your mother dizisinin en sevilesi karakteridir.heleki kırmızı çizmeleriyle kendini beğenmiş yürüyüşü beni yarmıştır.
Çekingenliği,duygusallığı, romantikliği ve kendine has tavırlarıyla hem süper bir arkadaş hemde mükemmel bir eş olabilecek how ı met your mother karakteri.
lol'in ne anlama geldiğini bilmeyen dizi karakteri.**
Mazlum, duygusal, sürekli kazık yiyen.
(bkz: Yengeç burcu erkeği)
nasıl bir mimardır anlamadım.burda olsan ekmek vermezler sana oğlum.
dizideki pek komik olmayan tek karakter. ama başrollerde böyle sorunlar oluyor genelde. big bang theory'de de leonard pek sevilmez mesela.
son bölümde eve açtığı ofisi kapatıp artık yapacak iş kalmadı lan diye gidip üniversitede profesör olunca hassss çektiğim karakter.yinede çok severim ama nasıl olur lan?Nerde doçentliği tezi mezi?Direk prof oldu adam.Biraz realite lütfen.
çok komik bir karakter olmasa da, "the one" arayışlarıyla, her söyleneni düzeltme alışkanlığıyla, hayranlık uyandıran kıyafet kombinasyonlarıyla, şekil vermesi saatler süren saçlarıyla, sarhoş halleriyle, duygusal, romantik aşık havalarıyla dizinin vazgeçilmez karakteridir. herkese ted gibi bir eş lazım dedirtecek cümleleri kuran kişidir.
kafayı evlenmekle bozmuş şirin himym karakteri. oluruna bırak canım çıkar karşına elbet biri aa*
--spoiler--
lise yıllarında marshall eriksen'ın "istersen seni ohio'ya bırakabilirim." demesi üzerine "first of all my parents live in ohio, i live in the moment." diyerek yardırmış kişilik.
--spoiler--
dizideki tam adı theodore evelyn mosby'dir . aynı zamandan mosbylemek deyimininde mimarıdır . kendiside mimardır . iyice karıştı . .
(bkz: ted mosby is a jerk)
--spoiler--
lisedeyken oldukça eğlenceli gözüken karakter. cinderalla t-shirti falan da var hatta. ah bir de karen olmasa...
--spoiler--