bugün

gogus kafesini olusturan, arkadan omurgaya, onden de gogus kemigine eklenen uzun, yassi ve egri kemiklerden her biri, kaburga.
(bkz: ege üniversitesi)
(bkz: ege bölgesi)
(bkz: ege tv)
bir kız ismi.
ayrı düşünülemez ki;

(bkz: efe)
aynı zamanda çocukları ve bebekleri seven ve koruyan anlamına da gelir.
ilk duyulduğunda erkek ismi olarak gelse de aslında kız ismi olarak da kullanılır.
yaz aşkım şarkısıyla bilinen şarkıcı.
türkiye'nin en sıcak kanlı insanlarının yaşadığı bölgedir. her yerde güler yüzle karşılaşırsınız. önünüze bir kap yemek gelir. şiveleri ise çok kibardır...
abo=obiiiii
galiiii
neettinnn*
şu sıralar piyasada bulunmayan şarkıcı.fazla bekletti,severdik kendini.
ayrıca çok güzel bi isim.
(bkz: egelilerin aslında demek istedikleri)
kendine has bir tarzı olan ses sanatcısı.birkac sarkısı dısında pek adını on plana cıkarmayı basaramamıs sanatcı. ta ki bu son albumunde gamcalar diye bir sarkısı vardır ki gercekten akılda kalacak sarkılar arasına girmistir.
isyan etme nolursun
bu halimle sev beni
çok üşüdüm çok yorgunum
dudaklarınla ısıt beni şarkısıyla son zamanlarda dinlediğimiz şarkıcı.
türkiye'yi sınırlandıran bir denizin ismi aynı zamanda.
(bkz: ege denizi)
Zeus'un diyarı ve benim doğduğum topraklar.

Çok bereketli topraklar düşünün. Dağların arasında denize uzanan geniş ovalar. Ovaların ortasından akan nehirler Bu dağlardan kopup gelen bu nehirleri besleyen sular. Kaplıcalar, dağ gölleri, yaylalar ve deniz. incir, üzüm, zeytin, binbir çeşit otlar ve her taraftan fışkıran tarih ve iklim.

Bütün Anadolu için benzer şeyler söylenebilir aslında. Güzel bir memlekette yaşıyoruz. Sadece bu ülkede doğmuş olmak bile büyük bir şans. insan ne kadar kör ve doyumsuz bir varlık.
*eğe... madenleri törpüleyip istenilen biçime sokmaya yarayan, yüzü çizgi çizgi, sert çelik alet. eğeler; yuvarlak, yarım yuvarlak, üçgen, yassı, balıksırtı, sıçankuyruğu gibi adlar alırlar.
bir çocuğun koruyucusu ve yaptığı davranışlarından sorumlu olan kişi anlamı da vardır. pek yaygın olmayan çok güzel bir erkek ismidir.
eğe: maden tahta gibi nesneleri yontmak, düzeltmek için kullanılan ensiz, sert, çelik araçtır. kaburga anlamına da gelir.
egeid kara parçasının çökmesi sonucu oluşan deniz.
yiğidin harman olduğu bölgemizdir.

(bkz: harmandalı)
bir bölgemiz.bir denizimiz.bir şarkıcımız.
yabancı damat:
(bkz: ege bebek)
1. Bir çocuğu koruyan, işlerine bakan ve her halinden sorumlu olan. 2. Yaşça büyük, ulu. 3. Sahip. ayrıca erkek ismidir ulan.
(bkz: Solcu kızlar sıkıcıdır sağcılar eğlenceli)