Tom Cruise, Christopher Reeve gibi ünlülere ses veren bir zamanların Küçük Joe 'su dublaj sanatçısı
Digiturk'te dallas dizisi ve yayınlanan filmlerin yarısındaki esas oğlan olan kişi.Şu an constantine'deki neo'nun oynadığ adamı seslendirmektedir.Reeve öldüğünde atv'ye çıkmıştır...
yakışıklı, karizmatik başrol oyuncularının seslendirmeni.

o denli etkileyici bir sesi bile eğip bükebilen yetenek abidesi adam.
(bkz: kurbağa kermit)
yamulmuyorsam zamanında süperman a ses veren dublajcı.
bu sanatın erbablarından. mükemmel ses tonu ile alev sezerle birlikte çok sevdiğim insan.
alaaddin'in cinini seslendirmişliği vardır, kendisiyle çocukken bu şekilde tanışmış ve daha o yaşta hayran olmuşumdur.
the bodyguard'da kevin costner'ı, spy game'de brad pitt'i, forrest gump ve cast away'de tom hanks'i seslendiren sanatçı.
Sesine hayran olunası kişidir, http://dublaj.com.tr/sungun-babacan-roportaji adresinden izlenilebilecek röportajında da görülebileceği üzere günlük hayatta da o kaliteli ses tonunu kullanmaktadır.
susam sokağı'ndaki kermit karakterinide seslendiriyordu.
richard gere ,tom cruise,tom hanks, brad pitt ve daha nicelerinin seslendirmelerini yapmıs harika insan.hacettepe üniv. işletme mezunudur.bir çok konuda kendini geliştirmiş nadide insanlardandır kendileri.
en unutulmaz seslendirmelerinden biri de evimiz hollywood'da dizisinin dylan mckay karakteridir.
çocukluğumda meral erbil, yekta kopan, m.ali erbil -ki ona abi derlerdi o dönemde- ile birlikte haftada bir radyoda yayınlanan çocuk bahçesi programındaki karakterlerden biri idi.
geçenlerde bir fotoğrafını gördüm öyle yaşlanmış ki... Oysa o genç ve yakışıklı sesi hala duruyor. Hala o benim gözümde 1989'da TRT'de verilen Top Gun'daki genç Tom Cruise olarak kalacak.
vedat milor'un tadı damağımda adlı programına canlılık katan sesin sahibi ayrıca.
isimleri bilinse de bilinmese de şüphesiz sesleri beynimizin içine işlemiş duyduğumuzda "aaa bu sesi tanıyorum" dediğimiz kişilerden birisidir. ne konuşursa konuşsun sabaha kadar dinlerim diyor insan.
bir de agah hün ve kadir savun vardı eskilerden, sezai aydın vardı az daha meşhur (kınalı kar falan), cahit şaher vardı davudi sesli yine davudi diyebileceğimiz tiyatro sanatçısı ve kendi oyunları da olan -ki saydığımız isimlerin çoğu sinema-tiyatro sanatçısıdır da- cüneyt türel ve harika adam yekta kopan.

ek: haluk bilginer ve okan bayülgen de yabana atılacak sesler değildirler.
sungun babacanı çocukluğumdan beri takip ederim dufy duck, superman, genelde ama hollywood aktörleri onun sesiyle daha bir karizma olur örnek:alec baldwin, brad bitt
sesi o kadar iyi ki sanki gerçek bir insan sesi değil de bilgisayar yardımıyla oluşturulmuş kusursuz bir ses gibi, çok mekanik. o kadar iyi ki, kötü.
pulp fiction'da vincent vega'yı seslendirmiş muhteşem sesli adam.
etkileyici bir sesi olan ses sanatçısı

http://vimeo.com/16358998.
dublaj sanatçısı.
http://www.seslerverenkler.com/ses.asp?sesid=160
Buz devrinde ki, Sid'i seslendiren değerli sestir.
buz devrinde sid karakterini yekta kopan konuşuyor. yanlış bilgi vermeyelim.

Sungun babacan'a gelince, soyadı gibi bir adamdır.

Karşımızda oturmuş konuşurken birden bağırmaya başladı.

"Lan gözlerinizi açın, ben konuşuyorum Tom Hanks değil!"

Meğer hepimiz gözlerimizi kapatmış, hollywood aktörüyle muhabbet ettiğimizi hayal ediyormuşuz.
dublaj sanatının efsanesidir, röportajlarını falan izlerken gözler brad pitt'i falan arıyor.*
bizzat bir projede ortak birşeyler seslendirdiğim insanlardan biridir.Mükkemel bir bilgisi ve ses kalitesi vardır.