bugün

gerçek eşeği kim olduğunu bize gösterendir.
bu soğuk havada sokak hayvanlarının/ sokakta yaşamak zorunda olan hayvanların başına gelen en dramatik olaydır. insanı dehşete düşüren görüntüdür.
http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=565466
(bkz: eşek)
yazıktır, günahtır. insanoğlu bir barınak yapamamış mı...

edit: sanki kötü bir şey söyledik. bayılıyorsunuz eksilemeye. *
https://twitter.com/kurse...status/411139118559932416
gördüğüm haber karşısında aşırı derecede üzüntüye gark oldum. hayvancıklar az daha telef oluyormuş.
Bunun gaza gelmekle ne alakası var diye sordurur insana ? Vicdan gazla mı olur, insanın içinde olması lazım.
akıllara hemen anadolu'da kaldı mı eşşekle münasebi olmayan bir il/ilçe/köy sorusunu getirmiştir. x köyünde olsa, sıcacık yuvaları olurlardı bir yığın sapık için.
eşşeğin sikine sürümlük beyni olmayan malların eşşeğin üzerindeki buzdan bir milleti aşağılama ve siyaset üretme becerisi geliştirmesi durumuna şahit etmiştir bizi.. haberdeki detay, eşeklerin yoğun kar yağışından yollarını kaybettikleri ve sahiplerinin evlerinden 5 km uzakta bulundukları şeklindedir. eşşek diksin beyninizi..
insan donarak ölse bu kadar yankı uyandırmaz bi haber nede olsa her kış eşek donmuyor ama her yıl sokakta donarak ya da hastalarak ölen evsiz insanlara yardım edilmiyor diye bi haber okumadım hiç.
Eşek herifler alsanıza lan içeri amk kekoları bir gecede siz durun bakalım dışarıda.
içim acıdı bakarken. ah güzel gözlü hayvanciklar. nasıl öldünüz öyle. canlarım benim.
lan bu bölgelerden hiçmi hayırlı haberler duyamayacaz.geçenlerde de siirt'de bir kaplanımızı öldürüp yine bizi acılara gark etmişlerdi. olayı siyasallaştırmak istemiyorum ama,eskiden askerlerimiz ile ilgili acı haberler alıyorduk şimdi o mevzu kapandı,allahsızlar bu kez hayvanlara dadandılar.
en yürek burkucu olay da eşeklerin ayakta donmuş olması sanırım. bu nasıl bir hayata tutunuştur? yazıklar olsun başka sözüm yok.
dün tv de fatih portakal salağının bu haberden sonra '' ama van da soğukta hala prefabrik binada yaşayanlar var '' dediği olay . Biz sana bunlara bak van dakilere bakmamı diyoruz. o da olmasın bu da olmasın . Yani insanlar üşüyor hayvanlar ölsün mantığı .

arkadaşın biride köylüler bilmiyormuş köyün dışındaymış vb. gibi savunma yapmış . Sen hayvanlardan faydalan yaşlandığı zaman kıra bayıra salarsan olacağı bu . Bunu yapanda o köylüler . Bu vicdan olmadığı için o şeklide kalmaya devam ediyorlar .

son sözüm . Geçen yıl orta balıkesir de ölen eşeğine can yoldaşım diyen azize nine , bağdat ta patlamada ölen eşeğine sarılıp ağlayan köylü sizi seviyoruz sizin gibi düşünen insanlar arttıkça dünyamız daha güzel olacak .
(bkz: eşekler ayakta donar)
(bkz: biz susarsak eşekler donar)
eşşek oğlu eşşek oğlu eşşekler tarafından dışarda bekletilip vicdanı sikilesiceler tarafından videoya çekilen olaydır.
kurtarılmış olmaları günümün en güzel haberiydi..bildiğin buz kütlesi olmuştu hayvanceğizler.
liveleak e düşerek tüm dünyaya rezil olduğumuz hadise. gerçi zaten rezil vaziyetteyiz.
eşeklerin üzerine kar yağmış buz tutması normal görünüyor.
peki o civarda yaşayan insanların sıcacık evlerinde kalplerinin buz tutması gerçek bir haber niteliği taşımaktadır.
eşekler hayvan barınağına alınmıştır.
Ş.Urfadaki üşüyen eşekleri göstermek varken napsınlar malatyada kazada ölen 23-25 yaşındaki gencecik fidanları,öğretmeleri...kaymakam hayvanlara sahip çıktı ama bir tane yetkili, bir tane sendikacı,bir tane milletvekili,bir tane bakanlık temsilcisi geldi mi ölen öğretmenlerin cenazesine ?bir çuval tuzu çok gördüler karayoluna...ee naparsın kamera yoktu reklam yoktu,niye gelsinler ki !Yazık bu genç evlatlara..
(bkz: soğuktan donan kurt)
Vanda ki çocukları aklıma getiren talihsiz olaydır.
(bkz: siverekte eşekler donarda bakmaz gevşekler) aforizmasına gark olan olaydır.