bugün

atatürk'ün arkasına saklanan insan. (bkz: ataturk u sevmekle suclaniyorum)
islamın arkasına saklananlardan, dini siyasete alet edenlerden, müslümamın deyip amerikada jet sosyete gibi yaşayanlardan, 25 milyar dolara hükmettiği abd tarafından bile kabul edilenlerden, her konuma geldikleri halde hala mazlumuz, bizi hor görüyorlar, bir mağduruz diyenlerden çok daha namuslu, çok daha şerefli, çok daha ahlaklı olan insandır.
mailbuyukerman çok iyi bir noktaya temas ettiğinden, kendisinin müsadesi ile azcık, birazcık ekleme yapmakta beis görmüyorum.

kendisi gazi üniversitesi mezunudur. yamulmuyorsam 1960 doğumludur(+/- 1). ankara rüzgarlı sokaktaki bürosu ellerinde pompalı tüfekler olan kişiler tarafından basılıp, üç kişi öldürüldüğünde bu olayların müsebbibi, sinan aygün ün faizle para satıyor olmasıydı. şark kurnazlığını hayat felsefesi haline getirmiş, kendisine prim yaptıracak her türlü her türlü konuyu, ulusal kanallar karşısında hayasızca kullanan, ermeni meselesi, orhan pamuk, kuş gribi, temerrüt faizleri, avrupa ve dünya çapındaki spor organizasyonları vs. gibi her konuda -boş-fikir sahibi bir adamdır.

gözü hep siyasettedir fakat ankara da herkes kendisini bildiğinden kimse yaklaştırmaz. aynı anda üç partiyle birden kırıştıracak kadar da enteresan bir siyasi görüşe sahiptir kendisi.

aslında buraya yazılması gereken tonlarca şey var ama, kasasından çıkan 2,5 milyon euro, kilolarca altın, bulunan silahlar,

ya ben lan neyse bir şey demiyorum...
2,5 milyon euro'yu nereden çaldığı umrumda olmayan adam, boşuna prim yapmıştır. olmayan bir örgütün varlığına kitleleri inandırmak için ortaya çıkartılmıştır . hadi bu adam ticaret yaparak/çalarak diyelim para kazanıyor, peki siyasetçilerin ticaret yapması yasakken nasıl para kazanıyor, ilginç vesselam ?
ankara ticaret odası başkanının, (ulan adamın titrinde ticaret var bi kere) 2,5 milyon euro gibi komik bir rakamı nereden kazandığını sorgulayacağına. Meclise girer girmez trilyoner olan, 100'lerce milletvekilini. Başbakanı, maliye bakanını, başbakanın oğlunu sorgula.
göz altına alınan polisin büyük cesaretle(!) paraların üstünde atatürk resmi yok ama dediği insandır. iyidir, hoşdur da aynı polis kardeşten mısır satıcılarını, yumurtacıları, gemicileri, fuarcıları, futbol takımı kuran belediyecileri vs. araştırmasını da beklerdik. ahh neler neler bekliyoruz!
dindarlar türbanı kullanıyor diyorsanız, böyle insanlar da atatürk ün adını kullanıyorlar... sinan aygün de atatürk ün adını kullanan insanlardan biri.
ergenekon operasyonu kapsamında geçirdiği sorgu süreci bitiminde sevkedildiği mahkemece, hakkında tutuklama kararı verilmiştir.
neden suçlandığı sorulduğunda " atatürk'ü sevmekle suçlanıyorum. " gibi acıte ve populist bir cevap vermiş itici adam. görüşleri itibariyle sağ muhafazakar kesime yakınlığı bilinen bu zatın akp yönetimi sürecinde tutuklanması da ayrı bir muamma.
tutuklamasına sevinenler de üzülenlerde şimdilik tutuklanmasının haklı bir gerekçeye dayandırılıp dayandırılmadığını bilememektedirler. herşeye rağmen statüko taraftarı birisinin başka bir statukocu zihniyetce tutuklanması hoşuma gitmiştir. (bkz: al birini vur ötekine)
türkiye nin en karanlık isimlerinden biri olduğu artık herkesce bilinen kişi.
kan kırmızı tişörtüyle tutuklanıp götürülürken ''suçumuz bu vatanı, atatürk'ü, cumhuriyet'i sevmek'' diye dayılanan zanlı.
hani insan evinden çıkan kimisine göre 2 buçuk, kimisine göre 3 milyon yurosu için soramadan edemiyor, ''hani beyim paracıklarının üstünde atatürk'ünün resimleri?''
1994'ten bugüne kadar ömrünün büyük kısmı siyaset içinde veya hapishanede geçmiş herhangi bir şahsın 2 milyar dolarını sorgulayamayanların, çok uzun yıllardan beri ticaretin içinde olmasına rağmen 2-2,5-3 her neyse kaç milyonsa, parasının hesabını sordukları kişidir.

2 milyar dolar servetin ne kadarı haklı kazanç, ne kadarı haksız kazançtır acaba? acaba?
kendisi evinde euro bulundurduğundan neredeyse vatan hainliği ile itham edilmek istenen şahıs.

eğer o paranın kaynağı hukuki olarak suç teşkil ederse, çeksin cezasını.

bu arada, döviz serbestisi getiren turgut özal da sanıyoruz atatürk karşıtıydı?

iş artık para üstündeki resme kadar düştüyse, sonuç bud olur zannımca.

ayrıca, sözlükte sayesinde gördük ki, necip türk milleti ömründe hiç euro'dur, dolar'dır hiç bulaşmamış dövize.
kendisi " eknomi kötüye gidiyor..." diye açıklama yapacakmış. açıklama yapmasına ne hacet var, ekonomi zaten berbat. doğalgaz ve petrol zamları peş peşe geliyor. memura ve asgari ücrete yapılan zam ortada. bunları ve daha fazlsını görünce sinan aygüne ne gerek var diye insanın aklına gelmiyor değil.

ayrıca ;

http://www.hurriyet.com.t...r/9365993.asp?yazarid=249
arkadaşım anlatıyor : babası, zamanında, bir arkadaşına iyi niyetle 1 milyon borç vermiş. * yıllar sonra adam gelmiş, 1 milyon borcu geri vermiş. babası da o parayı arkadaşıma vermiş haliyle, arkadaşım da sakız, çikolata almış. o güne kadar türk parası kullanan adam, o kazığı yiyince parasının bir kısmıyla hep mark almış, köşeye koymuş.

niye anlattım ki bunu?

tanım : ato başkanı.
kendisinin başbakan yapılacağıa inanan ergenekondomluk insan.
g: gazeteci s: tahmin et?

g: sinan bey neden gözaltına alınıyorsunuz?
s: atatürk'ü sevdiğim için.
g: ama darbe yapmak isteyen bir terör örgütünde aktif görev aldığınız iddiası var
s: bu ülkede kim darbe yapmaktan gözaltına alınmış koçum? atatürk'ten alınıyoruz içeri.
g: ama belgeler, bombalar, avrolar?
s: atatürk yunanı denize döktü, yurdu kurtardı...
dezenformasyon üstadı. polisten sağlam ve ince ayar yemiş dolarsever atatürk sömürgeni. bu milletin gerçek düşmanı olan, kendi erk'inin bekâsındasn gayrı hiçbir şey şeyinde olmayan küçük ama maalesef hala çok güçlü bir oligarşik zümrenin finansörü.
ato başkanı. bu adamı hiç öyle eni konu bir tartışmada izlememiştim. ta ki vural öger yiğit bulut gibi şahısların katıldığı AB konulu siyaset meydanına kadar. adam karşısındaki centilmene ( vural öger ) ve her konuyu rasyonellikle ele almaya davet eden tüsiad brüksel temsilcisi çocuğa rağmen program boyunca tartışmayı provake etti. her konudaki bilgisizliğini de bir güzel açık etti. garip adam.
devletin ekonomisinin kötüye gidişini bas bas bağıdrdıkça muhalefetlikle suçlanan ilginç adam. lan bi iktidar olamadı. ben bildim bileli muhalefet ve ben bildim bileli bu ülkede ekonomi kötü. konuşmasa ''paraları götürüyor tabi kötü ekonomiye niye ses etsin yavşak'' deriz, konuşsa ''herif sırf sov abi yeaa'' deriz. sanane,banane,bizene adamın cebindeki parasından, üstündeki herifin resminden? bize giren çıkan ne? yabancı ülke parası bulundurmak bu derece eleştiri sebebi olabilir mi? ben hayatımda bu kadar boş yorumu bir arada ilk kez gördüm. iyi ki paralarda atatürk'ün olmadığı dönemde yaşamıyoruz yoksa hepimiz sinan aygün gibi ayar(!) manyağı olacakmışız.

bu adamın görevi ergenekon boyunca halkı galeyana getirmekmiş söylenenlere göre. yani ekonomi kötü diyerek halkı kandıracakmış. oh la la %20 lik elektrik zamları, kazık ekmek fiyatları ile öyle mutluyuz ki sinan aygün bizi kesinlikle kandıramaz. lan batıyoruz cari açık ebesininki kadar oldu. hükümeti eleştirmekten daha doğal ne olabilir ?
an itibari ile serbest bırakılmış ato başkanı.
an itibariyle serbest bırakılmış şahıs.
delil yetersizliği yüzünden serbest birakilmis kişi. nah $uraya yaziyorum bu adam bu saatten sonra ülkede kahraman edilip bir iki secim sonra basbakan olmassa bende adam değilim .
yüzüne bakınca bana hiç güven vermeyen insandır. tanımam etmem, daha bir masada okeye oturmuşluğumuz bile yoktur. Belki çok dürüst, namuslu, Ali Rıza Bey tadında bir amcamızdır. Ama ben bir türlü ısınamadım bu adama. Bizim mahallede bir Bakkal Cemil vardı. Aynı hissileri Bakkal Cemil için de hisseterdim. Sonra ne mi oldu? Bakkal Cemil, mahallenin kabadayı abisinin karısını kaçırıp uzak diyarlara gitti.
Mevzu o değil de o güzel kadın Bakkal Cemil de ne buldu mına koyim?