bugün

ankara ticaret odası başkanıdır. sürekli ilginç anketler yapar, bunları gazetelere servis eder. gazeteler de bu anketlere atlar ama sonra aynı gazeteler tufaya düştüklerini anlar. en son kampanyası da barkod numarası 839 la başlayan yerli ürünler almaya çalıştırmaktır. yabancı ürüne harcanan her 1 ytlde bilmem kaç kişi işten çıkarıyormuş vs. kısacası kendisi korumacıdır ve korumacılığın belli bir zümreye faydası olsa da halkın geneline ne kadar zarar verdiğini bilmemektedir.
(bkz: mumcular dilekçesi)
insanda güven hissi uyandıran nadir insan.
ankara insanının melih gökçek kadar sevdiği bir şahıstır. istanbul ticaret odası'nın başkanı devamlı değişmekteyken ve çoğu kişi bu görevi kimin yürüttüğünü bilmez iken bu kişi, ben kendimi bildim bileli ankara ticaret odası başkanıdır ve televizyonda zekeriya beyaz'ın tacir versiyonuymuşcasına dolanır durur. ekrana çıkıp popüler olma hevesi o denli üst seviyededir ki sahur programlarında canlı yayına çıkmışlığı dahi olmuştur. en son bugünkü önerisiyle türk ticaret hayatında yepyeni bir sayfa açmıştır. kendileri söyle buyurmuşlardır: " Muz üreticisinin kurtuluşu ajdar dadır!!! yerli muz üretimi ciddi anlamda darboğaza girmiştir. muz deyince insanların aklına anamur muzu yerine çikita muz gelmektedir. tüketiciyi anamur muzuna yönlendirmezsek yakında muz üretemez hale geleceğiz. hal böyleyken ajdar, çikita muz şarkısıyla herkesin diline dolanmıştır; bu da anamur muzunun iyice unutulmasını sağlamıştır. muz yemeyen çocuklarım bile ajdar'ı gördüğünden beri çikita muz isteyip yer oldular. bizim yapmamız gereken ajdar'a gereken para neyse verip şarkısını bundan sonra anamur muz olarak söylemesini sağlamaktır. bu fikrim kabul edilsin; ajdarın istediği parayı gerekirse kendim karşılarım; yeter ki ajdar çikita muz yerine anamur muz olarak söylesin bundan sonra şarkısını..." sayın başkanım, televizyonda haber olmak için başka bir şey üretemedi herhalde muz sektörüne el attı. kendilerini bundan sonra ajdar anık'la ortak çalışmalara davet ediyor ve bu kişinn yazacağı sözlerle türk ticaretinin gelişimine yön vermesini öneriyorum...
soyledigi bir çok sey, yaptigi tespitlerin cogu dogru olan buna karsin soylemlerinde populizmin ve samimiyet yoksunlugunun izleri bulunan sahis.
an itibariyle genç bakışta jüridir. gençlerin morallerini bozmadan eksiklerini güzel bir dille ortaya koymaktadır. celal şengör ise tam tersini yaparak canlı yayında gençlerin moralini bozmakta, özgüvenini sarsmaktadır.

sinan aygün in, celal şengör out.
komik bir adam bu şahıs. siyasete girmeye meyyal gibi...
nasıl ato başkanı olduğuna şaştığım, bilgi birikimi çok sınırlı olan, ayar üstüne ayar alan insan.

ankara'dan katıldığı 32.gün programında genç bakış'ta topladığı sempatiyi bir anda bitirivermiştir. her verdiği bilgi yanlış bir insan düşünün. her fırsatta kendini öven bir insan düşünün. bir de konuşurken yaptığı çok önemli hataları bile kaypak kaypak gülerek geçiştiren bir insan düşünün. işte bu üçünün karışımı sinan aygün isminde birleşmiştir.

bir yandan "ben hrstiyanlarla müslümanları aynı kefeye koyuyorum, kayırmıyorum." diyor. diğer yandan "bizim müslümanlarımız neden hristiyan oluyor?" diyor. hristiyanlar müslüman olsa hiç sesini çıkarmaz ama. kanuni bir şeyi sanki kanun dışıymış, millete zararlıymış gibi gösteriyor sonra üç beş çapulcu yayınevi basıp katliam yapınca kınıyor. sonra devlet her dine aynı yakınlıktadır. allah ankara halkına sabır versin yapacak bir şey yok.
her sabah uyandığında 'bugün haberlere çıkmalıyım kesin. ama nasıl' şeklinde hırs yapıyormuş gibi düşündüğüm kişi. tanım açıklayıcı olmadıysa mustafa sarıgül örneğiyle pekiştirmeye çalışayım..
başbakan olası bir şahıstır.
gün itibari ile bir yazılı açıklama yaparak milletvekili adaylığından çekilmiştir.

http://www.nethaber.com/NewsDetails.aspx?id=24606
belli bir görüse sahip olmayan, sadece makam sahibi olabilmek için birgün mhp öbür gün dp diye ortalik malina çikan, milletvekili olursa da bol transfer yasiyacagini dusundugum simdilik baskan.
tansu çiller'i siyasete tekrar sokmak için uğraşan kendini bilmez şahsiyet.
uyanık bir şahsiyettir. dyp ile anapın birleşemeyeceğini anlayınca döte gelmemek için "ben kendi sıramdan feragat ediyorum, yeter ki bu iki parti birleşsin" diyerek demokrat partiden istifa edip, hüsranla sonuçlanacak bir seçimin sorumluluğundan yırtmış bir amcadır.
demokrat parti ye sahip çıkmak istiyorum diyerek tansu çilleri göreve çağıran zat.
tobb başkanından daha çok entry almış ato başkanı.
kurduğu cümlelerle ekonomiden hiç anlamayan adam intibası uyandırmaktadır. ama aynı zamanda ato başkanı olmak için biraz ekonomi bilmesi gerekmez mi diye düşündürmektedir de.
kimin kayığına binerse onun küreğini çeken vatandaşımız.
çin mallarına savaş açan bu eyleminden dolayı da ''çinan aygün'' olarak anılmaya başlanan ato başkanı.
eşcinselleri işe almayacağını ifade etmiş kişidir.
(bkz: fobik nevroz)
siyasetini ankara esnafına finanse ettiren, eski zaman siyasetci tipine sahip, demirelle siyasette karşılaşsa, siyasetten atacagı muhtemel kişilik. oda dernek federasyon başkanlıklarının agalık düzeni oldugu ülkemde, trilyonluk bütceleri kendi kişisel siyasetleri geregi kullanan kişilerin en çok sesi çıkanı.

siyaset meydanın da ortaya çıkatıgı gibi, tamamı hikaye konusmalarının çogu yalan, ya da gerçegi çarptırma, türlü ulusalcı kanallar da boy gösteren, demagog.

çinle ticarete karşı, buna karşı da rapor yayınladı, malları çinden degil türk malı alın diye, tv programları yaptı, ama, türkiye nin çinden en büyük ayakkabı ithalatcısı, ato da, 1 numaralı yardımcısı.
ulusalcı saçlamalarına son örnek, karşılarında bilgi gelince, haç görmüş vampire dönüşüyorlar, konumlarını unutup, karşıların daki kişinin kim oldugunu unutup hakaretin bini bi paraya dönüşüyor.

ermeni soykırımını tanıyım diyor ab diye bunlar bu söz üzerine onlarca program yaptılar, ama ab nin sadece asırı sagcı,( onların ulusalcıları ) açıklamalarından ibaret bir konuymuş, resmi belgelerde şart surt degilmiş. vural öger bunu söylemek şerefsizliktir diyince, sinan aygün susup oturdu, demekki biliyordu bunun ab karşıtı bir cephe olusturmak için söylenen bir yalan oldugunu. yazıklar olsun, gerçekten sinan aygün gibilerinin ekranlarda yer buldugu bir ülkeye yazık.
uzun zamandan beri abbas güçlü ile takılan yeni dönem ekonomi ve siyaset şovmenimizdir.

her çıktığı programda kendisinin müteahhit olmasında mütevellit toki şöyle toki böyle diye bas bas bağırmaktadır. doğrudur, toki ne yapı denetime girmektedir ne de arsaya para vermektedir. maliyetleri yarı yarıya düşürerek çok daha ucuza konutlar yapmaktadır. yalnız burda yanlış olan elma ile armutu birbirine karıştırmasıdır sinan aygün'ün. tokinin konutları ile ankara'da kendisinin yaptığı konutların müşterileri birbirinden apayrıdır. sinan aygün'ün müşterileri cash para sahibi varlıklı insanlardır. toki ise daha orta direklere ve onun altındakilere hitap etmektedirler. ki bu sebepten dolayı 2 yıldan beri her yerde bağıran, nerdeyse her hafta kendi benzeri, sözde ekonomi yazarı yiğit bulut ile program program dolaşan bu zat kendi reklamını bedavaya yapmıştır, ankara'da konut alacak olanlara.

artık sıkıldık ya gerçekten sıkıldık. her şeyin aslında öyle olmadığından sıkıldık.

ben halkın sesiyim diyen yoz politikacılardan sıkıldık.

ekonominin sürekli kötüye gittiğini söyleyerek kendi reklamını yapan, konutlarını bir bir satıp cebini dolduran yalancı iş adamlarından sıkıldık.

medya patronlarının 'hadi şimdi karşıyız hükümete saldır', ya da 'yok olmadı yanındayız hükümetin destek ver' diye görevlendirdiği sözde ekonomist başkalarının adamlarından sıkıldık..

ve devamlı kandırılmaktan sıkıldık...
amacı konusunda 'kendisiyle bile anlaşamayan' izlenimi uyandırmış kişi. yer yer her ortamda bulunma potansiyeli vardır. şartlar koşullar neyi emrederse oraya doğru akar bu abimiz.

rifat hisarcıklıoğlu ndan öğrenecek çok şeyi var.
ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınmış ato başkanı.
atatürk'ü seven ve o'nun yolunda gidenlerin suç işleyemeyeceğini düşünen ato başkanı.