bugün

Sigarayı bırakamayan kişinin hem kendini hem karşısındakini kandırdığı söz öbekleridir.

- bırakmak istesem bırakırım ama istemiyorum, gibi...
-isteyince çat diye bırakıyorum. ama bu ara sınav dönemi bırakmıyorum.
-sevgilimden ayrıldım abi siktir et yak bi tane de bana.
-içkinin yanında da sigarasız olmuyor abi.
-içmeyi seviyorum. istediğim zaman bırakırım.
çoğu sigara tiryakisinin asla başvurmadığı yalanlar. tiryaki adam açık açık bu beni bırakır ben bunu bırakamam der.
bırakmak istemiyorum ki.
bunların liseli versyonları çok acınasıdır. tiryaki olduğunu kabul edemezler, her gün "ben bıraktım yeaa" diye gelirler. bi bakmışsın okul çıkışı tüttürüyor.
(bkz: lisli detected)
(bkz: sigara sağlığa zararlıdır)
(bkz: iyi bi şey olsa ben içerim olm)
dur şunuda içeyimde,bu son zaten.
Ben tiryaki değilim arkadaş.
bırakırsam fena kilo alırım.
ben onu bıraktım o beni bırakmadı.
- bırakırım ama alışkanlık olmuş artık.
- moralim bozuk.
çok bıraktım geri başladım.
-arkamdan ağlar ama.
bu son paketim bir daha almayacağım.
tüm arkadaş çevrem içiyor. ben içmesem onlar uzatıyor. *
'abi hiçte büyütükleri gibi değil, 2 senedir içiyorum hala bağımlı değilim'
sevgili bulursam bırakırım..
sigara bırakılmaz, sigaraya ara verilir.
"ben kolay bırakırım daha önce de bıraktım irade önemli " hadi ya ? şimdi neden içiyorsun o zaman ?
seviyorum sigara içmeyi, genetikmiş anam babam da çok içermiş...
kafam patlıyor içmezsem.
yemek sonrasında bir dalın iyi gelmesi olabilir.
vizeler geçsin, finaller bitsin öyle bırakırım şeklindeki yalanlardır. arkadaş bunun yaz okulu var, dönem tekrarı var, sene tekrarı var. okulu bitirirsin iş arması var. iş bulursun yorulma payı var...
yalan yok. amcam sigara içtiği için gırtlak kanseri oldu. gırtlağını aldılar. küçükken çok korkardım amcamdan. haliyle o yaşta boğazında delik olan birini görmek pekte açıklanması kolay bir durum değil. ameliyattan sonra sigarayı bırakan amcam alkole verdi kendisini. hatta ilk biramı onun elinden falan içim. şimdi toprakla bir bütün halinde. böbrek yetmezliğinden kaybettik amcamı. yalan değil ama şu anda heö alkol hem de sigara içmem sanki gözümün önünde yaşadığım gerçeği bana yalanmış gibi gösteriyor. yoksa şimdi niye sigara ve alkol kullanıyor olabilirim ki.
Bu paket bitsin birakiyorum.