bugün

beyine salgilanan dopamin sayesinde icene mutluluk hissi veren, bagimlilik yaratan, birakmasi cok zor ama imkansiz olmayan, insanlarin kendilerini oldurmeleri icin parayla satilan maddedir.
sigara içmeyen ve de kullananları da 2. sınıf insan olarak gören sağlık ve uzun yaşama kaçıklarını şu sözler ile uyarmak istiyorum; siz asla güzel bir kahvaltının ardından kahve ile beraber içilen bir sigaranın tatlılığını bilemeyecek ya da hoş bir sohbetin arasında yakılan sigaranın kişileri birbirine yakınlaştırıcılığı gibi güzellikleri tadamayacaksınız. zaten böyle bir çağda uzun yaşanıp da ne olacak. elbette mümkünse hiç içilmemesi gerekir fakat içenleri küçümseyenlere de az önce söylediklerimi iletiyorum.
an itibariyle tekrardan başlanan dumanlı içecek.
kıyasa dayanarak haram kılınan havadan bir duman birikintisini bünyesinde barındıran bir dal.
devletimin her yerde yasaklamaya çalıştığı lakin üretimini kesinlikle engellemediği kökü kurusun dilediğim nesne.
sigaramın dumanı da dumanı yoktur aman bu yarimin imanı. *
çoğu şiire ve şarkıya malzemedir kendileri;
+Sessizce bir cigara yakardım
Kirpiklerini eğerdin bakardın
Üşürdüm içim ürperirdi
Felaketim olurdu ağlardım *

+Bir sigara külüne bıraktım bütün verdiklerini
Öyle bitik öyle yanık
Bir bak ardına şimdi
Yanmış bir kalpten başka ne bıraktık *

+son sigaramsın,veremem ellere *

+sigaramın dumanına sarsam saklasam seni * *
2 ay önce doktorumun kesinlikle içmem konusunda ki uyarılarından sonra terkettiğim 14 yıllık dostum. üç gün önce tekrar içmeye başladığım şerefsiz, haysiyetsiz meret. onun arsızlığı mı benim iradesizliğim mi kanaat getiremedim ama keşke bırakmasaydım şimdi daha çok içiyorum.
pasif içicileri de zamanla aktive eden şey.*
o kadar kıymetli bir şey ki bu sigara özel odaları bile var bunun. şimdi diyorlar ki bana, sen kendini zehirliyorsun bari toplumu zehirleme git o odada zıkkımlan. peki sayın abicim, türk toplumunda sigara içen nufus mu fazla yoksa içmeyen nufus mu fazla. benim şahsi fikrim sigara içen nufusun içmeyenlerin eline vereceği yönünde. peki durum böyleyken neden sigara içen "çoğunluk" tecrit ediliyor. bu şartlar altında ben de diyorum ki, sigara içen kaka insanları bi odaya tıkıp tanımadıkları adamlarla memleketi kurtarmak zorunda bırakmayınız, madem demokrasilerde çoğunluğun dediği oluyor ve demografik yapımız da sigara içenlerden yana, sigara içenler odası değil de sigara içmeyenler odası olsun. sigara içmeyenleri o odaya koyalım istediklerini yapsınlar. isterlerse o odada sevişsinler, çoğalsınlar ve nufuslarını artırmak suretiyle sigara içmeyenleri toplum içinde çoğunluk durumuna getirsinler. artık bu onların bileceği iş. fakat ben demokrasinin bana vaad ettiği haklardan yararlanmak istiyorum kardeşim.

ve de utanmıyorum marx gibi bütün dünya smokerları birleşin diyorum...ayrıcana fucking smiley was here baby..
*ergenlik dönemi insanlarının yasak aşkı.
*20 li yaşlardaki insanların önlenemez tutkusu.
*40 lı yaşlardaki insanların uzatmalı sevgilisi.
*60 li yaşlardaki insanların katili.
http://img369.imageshack....age=foto287raf0004ck5.jpg

al işte iğrenç bi insan...sokakta sigara mı içilirmiş...daha neler..
yıllar önce ekşi'de birisi bir laf etmişti sigara hakkında...galiba şöyle demişti:

(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değilim)
kendisini iciyor olmaktan nasiplenemeyenlerin mesela yemek yedikten sonra bi kahve icerken ne yaptiklarini acayip merak ettigim sey. bir de enteresan bir sekilde SIKICI oluyor bunu icmeyenler, sohbetleri tat vermiyor sanki, ne biliyim donuk donuk bakiyorlar gibi geliyor.
icenler ise pis bir kokudan, butceye aleni saldiridan, bir yere girildiginde ilk bakilan seyin masalarda kul tablasi olup olmadigi paranoyasindan ve zaman zaman dislanmaktan muzdariptirler tabii.
olsun keyifli bir aktivitedir yine de bunu icmek. ayrica yakisiyor...
(bkz: zugurt tesellisi)
uyandığınızda ağzınızın içinin lağım çukuru gibi olmasına sebep olan,tütün mamülü.
çayla içmeyen essek,kahveyle içmeyen essoluessek sozune ilham veren saglıga zararlı sey.
dumanında benzen, nitrozamin, formaldehit ve hidrojensiyanit gibi ciddi kanserojen maddeler bulunduran hede hödö.
hayatımdaki yeri sadece şebnem ferah'ın dinletisinden ibaret olan, nasıl içtiklerini bir türlü anlamadığım ölüm çubuğu.
deli gibi bağımlılık yapabilen insanoğlunun en zararlı icadı.yemekten sonra tatlı niyetine tüketilir.kahvenin yanında tüketilir, süper olur. zararlıdır evet ama...*
ömrün kısaltılmasında kullanılan tütünden yapılmış karaciğer canavarı zararlı içecek.
bir tür sessiz kalma biçimidir. uzun bir kelimenin ortasında, verdiğinden daha fazlasını alan tehlikeli bir arkadaştır. onu aklayacak hiçbir şey olmamasına karşın, karşılığı da yoktur. hüzünaçtıran çiçeğidir o! *
daha önceden hiç hazırlanmadığım sabahın dokuzundaki vizeme çalışmak için gecenin ilk saatlerinde masa başına oturduğum ve sabahı nasıl görürüm, bu dersin üstesinden nasıl gelirim hay ben herşeyi son ana bırakan aklımı .ikeyim dediğim anlarda varlığı ile bana huzur ve güç verip beni kendime getiren, sabaha kadar çalışılan gecelerde kahveyle beraber en iyi destekçim olan madde.
intaharın zamana yayılmış şeklidir.
şu şekilde nefis bir anlatıma malzeme olmuş metaforik nesne:

ben sigara dumanın altında yana yana en sonunda kül oldum
sen kibritin hiç yanmayan ucunda birinin hayatından geçmiş oldun.. (bkz: şebnem ferah)
kahveyle ya da çayla içilmesi abartılınca * dil üzerini uyuşturan meret.