sınır anlamına gelir. ayrıca cok fazlasıyla kullanılan bir erkek adıdır. hayatımın cogunda bu isimli insanlarla ugrasmısımdır. biri hayatımı karartsa da * digeri ise cok iyi bi insandır * yani bir kişinin adı serhat diye ondan kacmamıza gerek yoktur *
bu isimli ünlülerimiz de vardır.
(bkz: serhat tutumluer)
(bkz: serhat hacıpasalıoglu)
(bkz: serhat sancak)
(bkz: serhat ulueren)
(bkz: serhat baran)
farçada yükseğin yükseği anlamına gelir bu günkü güneydoğu bölgesidir
geniş su kaynakları ırmakları akarsularıyla ortadoğunun ve dünyanın gireceği su kırizi nedeniyle üzerinde büyük ölçekli pilanlamalar yapılmaktadır..

su iranda petrolden pahallıdır dünyadada hızla temiz su kaynakları bitmektedir böyle bir zamanda o topraklar dahada önem kazanmaktadır..

bu gün güneydoğuyu bırakalım kürtleri keselim diyen salak pırovake edilmeye açık kafasız halk kitlesi yarını düşünemekmektedir..

ayrıca ser-hatta çok büyük petrol kaynaklarıda vardır
"Sınır boyu" anlamına gelmektedir. Y.Z.Ortaç'ın bu kelimeyle ilgili bir sözü vardır;

"Keşke, yolum bir yalıya değil, bir serhat kışlasına gitseydi!"

Ayrıca benim de ismim olan güzel bir erkek ismidir.
son sigaram , yağmur öncesi, son pişmanlık ve sibel alaş'ın adam adlı şarkısını çok iyi bir biçimde yorumlayan şarkıcı. aslında sesi ve tarzı kalite kokar ama yetenek ünlü olmaya yetmiyor tabiki.*
(bkz: serhat tutumluer)
(bkz: bedük)
son sigaram ile ünlenen sonra ortadan kaybolan şarkıcı. -sadece o şarkıısını bilsem de- güzel söylemiştir.
SERHAT Türkiye'de en çok kullanılan 86. isim (... 84. atilla, 85. canan, 86. serhat, 87. salih, 88. nur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 467 kişiden birinin adı SERHAT ve ismin yaygınlık oranı binde 2.14.

SERHAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:42 itibariyle yaklaşık 153,917 kişinin isminin SERHAT olduğu ve SERHAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2544 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SERHAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 872 SERHAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SERHAT sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

SERHAT Türkiye'nin en yaygın 86. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 86. ad ise Todd ismi. SERHAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 84. Marc 85. Roger 86. Todd 87. Jane 88. Samuel isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
sevecen kişiliği olan,seyyal adında kırmızı saçlı bir de sevgilisi olan kişidir.
bildiğimiz erkek adı sayın okuyucu.
tanıyorum ben bi tane belgesellerde yaşayan kozmik kurbağa çetelerini yiyerek daha hızlı konuşma gibi bi özelliği var..

fransız dili edebiyatına halkim. cümle dil gönüllü hatunlarına yazmakla meyşigul insandır kendisi .
.....-......-- *
vay anam vay neler dönmüş serhat ya klişesinin başrol oyuncusu.
çanakkale ilinin bayramiç ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: bayramiç)
kimsenin bir türlü aklında tutamadığı; bazen serkan, bazen de ferhat denilmesine sebep olan yıllardır kullandığım ismim.
birisi seslendiğinde genelde ünsüz düşmesine uğrayıp serat olarak ağızdan çıkan isimdir. uyuz bir durumdur bu, isyan sebebimdir, ismimdir.
sınır boyu anlamına gelir.
soyadi kilic olan oyuncumuzdan bahsediyorsak; kendisine asigim. müüükkeemmmmel oyuncu
Bana bu hesabı veren ibne
Çıkamıyorum lan allahsız. Okuyosan yarın çakmağımı getir.
sınır boyu demekmiş.
Hiç unutmayacağım isim.
sınır, hudut demekmiş.
unisex bir isim olduğunu yeni öğrendim.