bugün

: Gölge Oyunları ilk filmine göre kat kat daha başarılı bir film. Senaryosuyla insanı şaşırtan, mimik ve oyunculuklarıyla filmi sevdirten karakterlere sahip bu filmde gülmemeniz için hiç bir neden yok. izlemenizi tavsiye ediyorum(izlemeyenler için).
görsel efektleri ve oyunculukları iyi ama yine de beni sıkmış olan film.
devamının çekileceğinin tahmininin zor olmadığı, sürükleyici ve tavsiye edilen bir filmdir.
izlemeyene kro yaftasının yapıştırıldığı film. tamam rober downey, jude law falan eyvallah da finalimiz var lan allahsızlar!
sonunda dumura uğramayan bir insan varsa insanlığından şüphe etmelidir. kesinlikle çok güzel bir film. robert downey jr. varken başka nasıl olabilir ki zaten.
guy ritcie nin torente düşmesini beklediğim son filmi.
harika filmdir. bir öncekinden çok daha şaşırtıcı, sürükleyici olmuş, ayrıca muhteşem efektlerle süslenmiş.
(bkz: unpredictable)

ayrıca alt yazılı izlerseniz filmdeki ingiliz aksanına hayran olmamanız mümkün değildir.
sürprizlerle dolu bir film. ilkinden daha hoş olmuş, tavsiye edilir. dublajlı izlemeyin tadı kaçabilir.
a conan doyle un sherlock holmes den çok indiana jones tadında..
ilkinde hayal kırıklığı olsa da ikincisinde oldukça sağlam çalışılmış film. sherlock daha güçlü bir düşmanla karşımıza çıktığı için film daha bir düşündürücü olmuş.
sherlock holmes kitaplarına ve karakterine hayran birisi olarak söylüyorum tek kelime ile harika. kurgusu ve oyunculuğa diyecek söz zaten yok. dövüş sahneleri filme ayrı tat katmış. nedeni ise ikinci filmdeki düşmanın zorluğu. karakterler daha da devinimsel olmuş. sürekli bi düşünme içerisinde buluyorsunuz kendinizi.
bence ; gidiniz gittiriniz.
Yine ortaligin amina koymus, insan zekasinin ne senaryolar yazabildigini de göstermistir.

Allah askina su bizim türk senaristleri izlesinler sunlari. az beyin kasin amk, az zeka piriltisi.

Tam olarak 10 numara bir film. bir alex.
gelmiş geçmiş en iyi polisiye senaryosuna sahip filmlerden biridir. sherlock holmes 1'i izleyenler 2. bu kadar iyi olmayabilir diye düşünmesinler. izlemeyenin çok şey kaçıracağı filmdir, kesinlikle zaman kaybı değildir.
sinemaya gidemeyenlerin dvdsini izlediği filmdir.
Robert Downey Jr ve jude law ın oyunculukları ile yine öne çıktığı ,sherlock holmes
serisinin ikinci filmidir. en az ilki kadar güzel ve etkileyicidir. bazı kesimler eleştirseler bile sherlock holmes hayranları için, yarım kalan bir rüyanın devamıdır.
(bkz: sherlock holmes a game of shadows)
zekice işlenmiş kurgulanmış londra/ingiltere eski dönemde geçen mükemmel bir filimdir.
şuan izlediğim güzel bir polisiye film izlenir yani sevdim ben.