bugün

hayvanda da yazardı güzel güzel.
penguen'de içli köfte adında bir köşesi bulunan zat-ı muhterem.
ayrıntılar ustası ehl-i keyfin babası oğuz aral'ın oğlu.
5 mart 2009 penguen'inin çalışırken bölümünde

"portakal dilimlerinin üzerine az kekik serpiştirilmiş, seyit ali buralarda bir yerde, fazla uzaklaşmış olamaz!" diye laf atılan enfes penguen yazarı. derginin şüphesiz en keyifle okunan kısmı olan içli köfte'yi yazar.
öss kaplanlarına verdiği tavsiyelerin hastası olduğum yazar.
bu haftaki köşesinde şöyle diyor:

"müzikle şaka olmaz!"
babadan gurme.
güzel yemek tarifleri veren okurken dinlendiren hatta bazen uyku getiren yazılar yazan bir kişizadedir. penguen de içli köfte adlı köşeyi hazırlamaktadır.
her hafta köşesinde yeni çıkan bir kitabın tanıtımı yada imza günü bilgisi veren penguen yazarı.
her hafta penguen' e yazdığı yazılar içinde zaman zaman hayran olunacak cümlelere rastlansa da genel olarak okurken beni yoran insan. her hafta penguen alır baştan sona da okurum o ayrı.

(bkz: sönmez karakurt)
(bkz: ortam dünyanın en telmaşa adamı)
--spoiler--
Her toplum bok ettiği biçimde yönetilir.

Evrende yalnız değilsek ve on binlerce yıldır bizle muhabbete gelen yok ise, insanlık hakikaten çok pislik bir ırk demek.
--spoiler--
penguenin içli köfte köşesiyle üstadı olmuş kişidir. yazdıkları ile insanı düşünmeye sevk eder. küçük bilgilerle de köşesini renklendirir. (bkz: deli mutfağı)

--spoiler--
"yalnız, bir daha yalnız kalmayı göze alamadığı için aşık olamaz."
--spoiler--
Kaan Sezyum'un köşeşinden çok, kendi köşesi bana daha çok zevk veren penguen yazarı...

(bkz: içli köfte)
Tezgahtaki balıklar bozulmasın diye buza yatırırlar ya, yalnızlığın en güzel hali o.zaman buz oluyor ve sende bir başına ona yatıyorsun, her şey donuyor sonra.
Yazısı bile beni benden almıştır.
içli köfte adlı köşesindeki yazılarıyla bilgilendiren, eğlendiren, yemek tarifi veren* insan.
penguen'deki yazısı keyifle okunmuştur.