entry'ler (119)

sigara zammını sözlükten öğrenmek

bütün gün her türlü teknolojiden uzak olduğu için zammın geldiğini henüz öğrenen yazarın başına gelen eylem.

go

hadi en popüler siteleri de vereyim, tam olsun.

http://www.gokgs.com/ (online go oynayabilirsiniz.)

http://playgo.to/interactive/turkish/ (kaynak budur.)

go

kibar oyun. oyuna başlamadan selam verilir, bitince teşekkür edilir. ayrıca verilecek en güzel hediyelerden...

en nefret edilen ama en gerekli şeyler

regl. (yoksa nasıl çocuk olacaktı.)

tipik anne lafları

- ben hatırlatma amacıyla söyledim.

- ben babandan bişey gizleyemem.

- bi alo dersin.

samimi söylüyorum... inanır mısın... diye cümleye başlamak.

31 aralık 2011

facebook hesabı olan bir kitlenin, bugün yaşadığımız son gün olabilir geyikleri çevirdiği gün.

söylemesi zevk veren almanca kelimeler

Ja, Natürlich!

regl oldum diyemeyenler için alternatifler

yok yaa önemli bişey değil, bugün bir kırıklık var üzerimde, arada olur böyle bazen.

çocukken yapılan psikopatlıklar

pencere camında gezinen karasinekleri camsil sıkarak sersemlettikten sonra iple ayaklarından ve kollarından düğüm atarak mandala sıkıştırmak ve çakmakla yakmak. geriye ovalimsi siyah bişey kalıyor.

aile bireylerinden gelen komik sms ler

kız direksiyon sınavını geçmiş ve babasına mesajla bildirmiştir.

-aşkım benim tebrik ederim darısı okulu bitirmene iş bulmana yuva kurmana öpücükler. babacığın.

bülent arınç

büyük düşünür (!)

sözlük yazarlarının kan grupları

0 Rh (+)

gael garcia bernal

kendisini ilk paramparça aşklar ve köpekler filminde görüp aşık olmuştuk. erkek kardeşiyle konuştuğu bir sahneyi defalarca durdurup seyretmiştik ne güzel erkek diye.
daha sonra fıstık gibi zahara oldu bad education da.
kanımca en iyi performanslarını the science of sleep te ve bad education da göstermiştir. oynadığı filmlerden seçici olduğu çok belli olan çıtır aktör.

üniversitede öğrenci olmak

üniversitede öğrenci olmak sınıflarda donmak demektir.

biten aşkın ardından dinlenecek şarkılar

mcauley schenker group - never ending nightmare kesinlikle!
the gathering - travel
ayrıca bazı heavy metal gruplarının balladları

the science of sleep

rüya bilmecesi ve düşlerin dili şeklinde iki ayrı çevirisini biliyorum. konusu içi kısaca hayatı rüyaları tarafından sürekli istila edilen stephane miroux un karmakarışık beyninin içinde gelişen eğlenceli bir romantik fantezi diyelim.
gael garcia her zamanki mükemmel oyunculuğunu sergiliyor filmde.

yeni yıl

yeni yıl yoktur, eski telaş vardır. yarın sabah kalkınca hepimiz hatırlayacağız.

saddam hüseyin in idamı

katil bir adam olsa da idam edilmesi insanlık dışıdır. apo idam edilmesin diye kıçlarını yırtan abd daha görülecek 4-5 davası varken saddamı ilk davasında idama mahkum etmiştir. arapların bizden bir gün önce kurban bayramına girmesi de saddamın bayramın ilk günü idam edildiğini gösteriyor. amaç kutsal sayılan günlerde dahi insanları birbirine düşürmektir.

ölmeden okunması gereken kitaplar

uyanış-bekleyiş-tükeniş adlı özgürlüğün yolları serisi (jean paul sarte)
oğuz atayın eserleri
nabokov kitapları
dostoyevski kitapları
kafka başyapıtları

2006

son gününde saddam idam edilmiştir.