bugün

entry'ler (5645)

yurt dışında fotoğraf paylaşan profil

Yine o mevsim geldi bayram münasebetiyle. Ardı ardına paylaşılan anlamsız fotoğraflar ile doluyor medyalarımız.

Aynı kişiden bir bildirim daha geldiğinde, hay amk diyor insan.

kendine ait bir oda

ne okuyayım diyorsanız, okunması pek de sıkmayan bir kitaptır.

Kitabı 4 çeyreğe bölersek, ilk 3 çeyrek son çeyreğe hazırlık için diyebiliriz. kitapta asıl anlatılmak istenenler son çeyrekte ön plana çıkıyor.

Kadın-erkek cinsiyet farkının minimize edilmesi ve yaratıcılığın aslının kadınsı erkekler ve erkeksi kadınlar ile olacağını savunmasına toplum şimdi bile hazır değilken, 1900’lerin başlarında bu fikre sahip olmasına neden olan etkenler neydi çok merak ediyorum.

başına gelmeden bilemezsin

Olayların etrafınızda, yakınınızda olması bildiğin anlamına gelmiyormuş gerçekten.

olayı direkt yaşadığınızda ne kadar etkileyici olduğunu anlıyorsunuz.

bunun bir diğer versiyonu da, “anlatsam da anlamazsın”dır.

zart diye biten mouse pili

ucuz ürünlerin başına gelen olaydır.

kişisel gelişim

her şey içimizde esprisine rağmen gerçekten de her şeyin içimizde olduğu gerçeğidir.

Bu gerçeği anlamak için düşünmek, düşünmek için okumak/gözlemlemek faydalı oluyor kanaatindeyim.

double espresso

Bazen iyi gelir. Fakat double espresso'ya yaklaşık 2 kalın parmak kadar su ekleyerek içmek bence daha güzel oluyor.

Bakın americano değil. Double espresso yoğunluğundaki kahveye su eklemek daha güzel bir tat oluyor.

Ama yine de tadı belirleyen şey ağzımızın tadı. Önemli olan ağzımızın tadının olması.

migros un eski migros olmaması

Migros'un gün geçtikçe ürün, hizmet ve hijyen konusundaki gerilemesi nedeniyle eski migros olmaması durumudur.

Eskiden migros'a gidince bir kalite hissi alınırdı. 3 liralık çikolataya 5 lira verirdik ama iyi hissederdik. Şimdi ise rafların düzeni, hijyen v.s. bir tık aşağıda.

Eski migros çok özledim seni.

nuri bilge ceylan vs zeki demirkubuz

konuyu bilmiyorum ama zeki abi kesin haklı.

uyanınca yakılan sigara

Merhaba,

bir tespitle daha karşınızdayım.

Uyanınca sigara içen insanların genel ortak noktası hayatın anlamını bulamamış olmaları ve görece olarak kişiliklerinin oturmaması olarak yorumlayabilirim. Dolayısıyla da genelde yaşça genç 25 yaş altı insanlarda görülen rezalet bir durumdur.

Eğer ki 35 yaş üstünde hala uyanır uyanmaz sigara içen bir tiple karşılaştıysanız, bu durumu da şöyle özetleyebilirim; bu kimse de hayattaki amaçlarına/hedeflerine/hayallerine ulaşamamış bir kimsedir.

Bakın etrafınıza, durumun böyle olduğunu siz de göreceksiniz.

yes and but

anton gudim tarafından resmedilen ironik karşılaştırma çizgiselidir.

en iyi kolonya

ilk 3 sıralamak isterim.

boğaziçi
eyüpsabri
selin (kremli olan)

boğaziçinin kendine has o farklı kokusu oldukça ilgi çekicidir. bugüne kadar beğenmeyeni görmedim. esans olarak da kullanılabilir.

açık oylayan yazar oyladığı yazara yürüyor mu

şunu bir netleştirelim, bu işin jargonu olsun.

Açık oylayan kişi diyordur ki; merhaba tanışalım mı? beğenirsek ilerleriz?.

anlaştık mı beyler?

açık oylayan bayan yazar

çok net aranıyordur. daha farklı bir açıklaması olamaz. bir insan neden açık oylar ki? ne alaka?

beni açık oylayanların kadın olduğunu bilsem kesin ararım.

warner bros ve paramount global in birleşmesi

bu ne detay bir ilgi alanı ve takiptir diye düşündürdü.

peki neden?

17 yaşında kız 27 yaşında erkek ilişkisi

nooo haram.

faizin 43 e yükseltilmesi

kısa vadede olması muhtemel argümandır. ytd.

iran ın güzel kadınları istihbarat için kullanması

bu dünyada karşı koyulamayan 3 şeyden birini kullanan zeki iranlıların yaptığı eylem.

diğer iki şeyi siz de biliyorsunuz.

sözlükte ne istemiyoruz

33 yaş üstü kadın, 35 yaş altı erkek. 25 yaş üstü gay, 25 yaş altı 40 yaş üstü lezbiyen.

koltuk takımı örtüyle kaplı ev

ilginç bişr tespite zemin hazırlayan evdir.

O evde çok fazla gizli kapaklı iş döner. Ne gelirse aklınıza emin olur o evde olur.

şarkı söylerken d harfini c gibi söyleyen tip

sözlükte gördüğüm nadir harika tespitlerden biri. Direkt gözümde canlandı. kulağı tırmalar dinlenmez.

Aslında tam C değil de c - ç - d arasında yavşağımsı bir ses çıkar. bildim o sesi.