bugün

güneydoğu yöremize ait bir yemek. haşlanmış ve kızarmış olarak iki türlüdür. yapımı çok zor yemesi kolaydır. ben yemesini iyi yaparım. hatta en iyi yaparım.
özellikle haşlaması çok güzel olan köftedir. aslında yemesi de zahmetlidir çünkü içine itina ile yerleştirilmiş yağ, köfteyi ısırdığınızda karşınızda veya yanınızda oturanın üzerine sıçrayabilir.*
yemeğe gittiğiniz yerde söylediğiniz yemek gelene kadar oyalanmak için söyleyebileceğiniz güzel aparat.
elazığlı birinin ellerinden yiyorsanız daha da lezzetli olan yemek.
yapılması cidden zor olan bir yemektir. dısındaki ince bulgur tabakasını yapmak cok büyük hüner ister. ancak zeki türk düşünürler * bu iş için bir çözüm bulmuş, içli köftenin bulgur kısmını yapmak için bir alet geliştirmeyi başarmıslardır. ne mutlu içli köfte severler.**
uzun uğraşılar sonucunda, yapmasını öğrendiğim zor bir güneydoğu anadolu yemeğidir.
içli köfteyi yapmak sanattır.. burdan yola çıkarsak annem sanatçıların en şahanesi oluyo.. küçüklükten beri ne zaman yapsa bende bulgur kısmını yapmaya çalışırım.. o zamanlar oyun içindi.. ama şimdi cidden yapmaya çalışıyorum.. oluyomu olmuyooo... o kadar zor ki.. ya çok kalın yapıyorum yada çok ince.. ortasını zaten annem beceriyo.. bir de uzaklara giderken annem, yapıp buzluğa atar.. sonra arkadaşlar gelir pişir pişirir yersin.. bir ay onunla doyduğumu bilirim.. ananemin yaptığını hiç anlatmıyım.. o bambaşka güzellikte.. o küçücük elleriyle nasıl harikalar yaratıyo akıl almaz ya.. * * * *
atın ölümü arpadan olsun atasözündeki "at" olursam eğer, "arpam" olmasını dilediğim.
dertli köftedir. bünyesinde onca nefis malzemeyi barındırmış olması ile kendini büyük sorumlulukların altında ezilmiş hisseder bu yüzden içlidir, hislidir.
gecenin bu saatinde sol frame'e gelmesi moderasyon tarafından engellenmesi gereken yiyecek . * * *
bulgurla yapılan onlarca yemeğin bence en güzel olanı *
hayatın sillesini yemiş köftedir; mazlumdur, gariptir, prolekter yapıya sahiptir. vur ensesine al lokmasını...
gecenin bir yarısı akla getirilmiş, insanın bir taraflarını şişirecek yiyecek.
doğuda içi, kıyma, soğan ve ceviz ile hazırlanan eşsiz köfte. ilk yediğimde köfteyi elime alıp, bir bilim adamı gibi incelemiştim. "Ulan bunun içini nası dolduruyolar yaa?" diye düşünmüştüm. Sonra komşulara haber saldım, "yaptığınız bi gün beni mutlaka çağırın izliycem" diye, o ellerin ustalığı tıpkı bir sihirbazı andırıyordu. Hele köfte, tombul bi teyzenin ellerinde bi kayboluyo bi görünüyodu, sonra ortaya kızartmaya hazır bi halde çıkınca şaşırıyordum. Bu incelemelerim sonucunda nasıl bi içli köfte eksperi olamadım hala hayret ederim.
orucken hep aklıma gelen, hemen iftar olsa da yesek dediğim etli, bulgurlu, türk hamburger köftesi.
haşlama şeklinde olanı üzümle muhteşem bir ikili oluşturur. * * *
yapilisi zor yemesi kolay muhtesem bir lezzet.
malatya yoresine ait bir yemektir.
(bkz: anali kizli)
enfes bir yemektir. (bkz: kinder surprise) in türkiye versiyonu içinde ne çıkacağını bilmesine rağmen insan o çocuklardan daha kocaman bir gülümseme yaşıyor insan. olsa da yesek.
yıllarca çok içlenmişsin köftehor şeklinde espriler duymamıza neden olmuş yemek türü.
(bkz: goruk)
(bkz: sabır taşı)
http://www.youtube.com/watch?v=jAi6mFOHxg8
hacıoğlu'nda lezzet topu adıyla satılan, kendisi muhteşem bi lezzet iken hacıoğlu'ndaki hali bi b.ka benzemeyen köfte çeşidi.
(bkz: duygusal köfte)