bugün

(bkz: evlenilecek kız)
Hesap ödemekte ısrar eden kıza göre kesinlikle daha makbuldür. Yeri geldiğinde candır.
sonra derler ki kızlar düşüncelidir, incedir. yarrak düşüncelidir. maddiyatçı işte hepsi. iyilik olarak düşündüğü şeye baksana abi? ben daha az para harcayım diye uğraşıyor. kafa bu şekilde işliyor. bu kızın zengin bir koca adayı bulunca bana tekme vurmayacağını düşünmek fazla iyimser olur. halbuki para dediğin şey harcamak için var. param olmasa zaten harcayamam, harcıyorsam demek ki vardır ve ona ayırmışımdır. onun için harcamak, onun için bir şeyler yapmanın beni ne kadar mutlu edeceğini düşünememiş, param bitmesin diye düşünüyor. incelik bunun neresinde?
büyük abladır. sevgilisine tapan onun için canını bile verebilecek hanımağamızdır. en iyiyduyguların insanıdır. *
karşısında kendi yemek yemediği halde umursamadan yemeğe gömülen erkeğin sevgilisidir.
Seviyordur..
aç kalmaya mahkum kızdır.
ağlamayana meme vermezler.
kendi kendini doyurabilen asil bayanlara lafımız yok.
acligini saklamak kadar samimi olmayan bir hareket yerine,kendi alsin yemegini,hatta cok istiyorsa para harcatmamak,buyursun bir de ismarlasin dedirten kiz.hos sevgilinin eline bakiyorsa, her konuda ac kalmaya da mahkum bir kiz.
Eger kendi de alamiyorsa,acligini saklamak yerine sevgiliyle elele verip alternatif cozumler aramaya da son derece kapali bir kiz.kaciniz efendim. *
anlayış,hoşgörü,ılımlılık hepsini silaha dönüştürebilen sempati duyulabilen kızdır.Sadece bunun üzerinden ele alınabilinmesi muhtemel kızdır
yarın öbür gün "yedirdim" lafını onuruna yedirmeyen kızdır. kasaba minnetsizler sınıfına hoşgelmiştir.
yüzde doksan bu fedakarlığın tekmeyle sonuçlanacağını bilmeyen kizdir. sadece, safca seviyordur.
o degil de başlıkta duru'yu aradım. (bkz: duru yagmur damlasi)
"bu nasıl bir ilişki lan"

sevgiliden bahsediyoruz. evlilik yok yani ortada. niye yemiyorsun bacım, delimisin. ye, iç, gez, toz. ne diye çıkıyorsun o zaman. ablacım bu kadar saf olmayın. bakın çiçeksiniz diyoruz, güller sunuyoruz. seni dışarı çıkaran adam, parayı bir şekilde ayarlamıştır, sen takılmana bak.
zamanında çok yaptım fakat kaz gibi kendilerini yolan kızlar daha değerli oluyor erkek katında bunuda anladım kaybedilince anlaşılıyor böyle kızların değeri.
evet fedakar kizdir, ancak ayni anda hesabin kendisine de patlama ihtimalini de hesaplayan kiz da olabilir.

(bkz: olabilir mi acebo)
yine de, "parayı erkek harcar" klişesinden kurtulamamış olan kızdır. zira illa ki erkek ısmarlayacak diye bir kanun yok.
güzel aynı zamanda dizel kızdır.
sevgilisine kendisi yemek ısmarlamayı öğrenmesi gereken kızdır.
Allahın bir lütfudur!!!
pamuk eller cebe demesi gereken kızdır.
sevgiliside karşısında 1,5 iskenderi götürüyorsa harbiden acınılacak kızdır. bre dangalak bastır parayı sende ye. almanlar bulmuş ne güzel hesap sistemini. daha ne kurcalıyorsunuz. alman usulü iyidir.
bence aranan bir sevgili için en büyük özelliklerden birisidir bu! böyle bir konuda düşüncesiz olan kızın, ben açıkcası mutluluk getirebileceğine inanmıyorum, bu basit gibi görünsede empatinin ta kendisidir.!
candır, kara gözlü ceylandır. severim sayarım kendisini, yeri gelir borca girer, ceketimi satar, gene de bişeyler yediririm kendisine.
sevgilisini düşünen kızdır.*
parayı bastırıp karnını doyurması gereken kızdır.
bu zamana kadar sevgilisi mi doyurmuş karnını?
belki de hesabın kendine patlayacağı ihtimalini göz önüne alarak aç kalmayı tercih eden kız'dır.

(bkz: bir ihtimal daha varmış o da aç kalmak miş mış)
güncel Önemli Başlıklar