bugün

nazan oncel soyle diyor:
bir çorba yapar mıydın
sobamı yakar mıydın
portakal soyar mıydın
sahiden yapar mıydın
istersem

Başıma bişey gelse
yanımda olur muydun
bir meselem olsaydı
beni dinler miydin
başından mı atardın
bağrına mı basardın
acımı taşır mıydın
istersem

valla kaf dagina ciksin insan bir zamandan sonra o da kesmez. elinde olanla yetinmeyi ogrenmek lazim. surekli bir sey yapmak degil, var olani korumakta bir beceridir.
ölmek dediğin nedir ki gülüm; ben senin için yaşamayı göze almışım.
sevgili için yapılacak yeni şeyler bulmak konusunda beyine,sınırlarını zorlaması için emir vermek.
sevgiliye ve özellikle kendinize yapılacak en iyi şey, onun için özel bir şey yapmamaktır. kendini özel hissetmesin ki bir yerleri kalkmasın.
(bkz: sevgilin için bugün ne yaptın)*
önemli olan benim hiç bişey yapamam valla. yılışıklık falan hiç işim olmaz.
onun sevgilisi olmak. başka hiç bir şey yapılmamalı. siktiret anasını satayım. yapıyorsun da ne oluyor. şunu anladım yaşadığım yıllar süresince, hiç bir sevgili onun için bir şey yapmaya değmez. aşk mı dediniz?... geçiniz efendim...
kimyager bir sevgili için yeni madde sentezleyebilirsiniz.
üzüntülü anında : bağrınıza basıp teselli etmek, en azından bir 'seni seviyorum' demek. zira gerçekten aşıksa 'seni seviyorum' cümlesi, tekrar mutlu olması için yeterlidir.

sevinçli anında : ona sarılıp, ellerini tutup, sevincini paylaşmak. eğer gerçekten aşıksanız, onun gözlerindeki o sevinç pırıltısı sizi de sevindirecektir.

bir işe heveslendiğinde : ona güvendiğinizi, en iyi şekilde başaracağına emin olduğunuzu söyleyerek onu cesaretlendirmek.

umudu kırıldığında : ona herşeyde aksilikler olabileceğini, çok akıllı olduğunu ve bu aksiliklerin üstesinden gelebileceğini söylemek. sizi seviyorsa yeniden deneyecektir.

(bkz: haftaya aynı gün aynı saatte buluşalım sevgili sözlükçüler) **
yanında olduğunu hissetmek yeterli başka bişey yapmasada olur .yanındaysa zaten seni seviyodurda her konuda anlaşılabilir bu durumdan sonra .
isminin baş harfini kuyruk sokumuna yaptırtmak.*
bazen ölünür, bazen onun için yaşanır.
intikam alıp dehlemek. *
(bkz: yaşamak)

ben benim için ölürüm diyeni değil de,yaşayanı severim. diye not düşeceğim başlıktır.
bazen de hçibir şeydir. taraflardan biri bir tercih yapar, gitmeye kara verir, kalana düşen bazen de bu tercihe boyun eğip hiçbir şey yapmamaktır. böylesi durumlarda bu yapılmayan hiçbir şey, onun için daha önce yaptığınız her şeyden daha kıymetlidir.

ama bazen...
kredi kartını ona vermek.
gerekirse (bkz: ölmek)
gerekirse (bkz: yaşamak)
ölümle yaşam arasında onun için varolmaktır.
sabırla beklemek.
ağda yapmak,
Bazen elini tutarak bazen göğsüne yatırıp saçını okşayarak hatta kimi zaman sessizce yanında oturup sadece ona varlığınla destek olabilmektir.
(bkz: her şey)
(bkz: geyşa)
Kaş ortalarının alınması gibi erkeksilikten uzak bakımlar ile daha sonra metroseksüel olarak da anılacağını bilerek yapılan fedakarlıklar..
web tasarımı öğrenmek ve onun için bir sayfa tasarlamak.

evet, ben bunu yaptım. günlerce kafamı patlatıp kod öğrendim, yüzlerce kez denedim yüzlerce kez yanıldım ama yinede bıkmadan usanmadan onun için bir sayfa yaptım. ve ben bu kutsal uğurda bu işle uğraşan iki arkadaşımı kendimden soğuttum, hayattan soğuttum... sonra noldu? hatundan ayrıldım, siteye virüs bulaştı, çıkmadı, arkadaşlarımı kaybettim.

(bkz: merhaba dünya) *
5 bine kadar kefil. 15 bine kadar kredi çekerim.