çeşitli nedenlerden dolayı uzun ya da kısa saçları komple kestirmek, saçsız kalmak, ortalarda ampül gibi parlak 1 şekilde dolaşmaktır.
her dönem aklıma gelsede bir türlü cesaret edemediğim fiil. sanki bazı şeyleri değiştirecek, ne bileyim adama enerji, sinerji bilumum gazla birlikte yul brynner havası verecek bir değişiklik gibi gelir baştan, ama sonra ne alakası var hem havalar soğuyacak yakında, kafam üşür bahanesiyle tırsılarak vaz geçilir. hele almanya gibi bir ülkede saç kazıtmaktan caymak için çok daha somut bahaneler bulunabilir. (bkz: naziler) birde saçlar kazıtılınca daha gür çıkar geyiği vardır ki kelleşmeye başlamış yurdum insanının kendini avutmasından başka bişey değildir.
Zamaninda yaptığım bir olaydir.
Niyetli bayan arkadaslarima tavsiye ederim.acayip rahat birsey.

Bir kere bir damla şampuan tum kafaniza yetiyo.banyodan çıktıktan sonrada sac kurutma gibi bir sorununuz olmuyo.cunku saclariniz ciktiktan bir dk sonra kuruyor.Bir disarinin geyiklerine maruz kalabilirsiniz.o da az rahatsaniz,aşılacak bir durumdur.
bir ara galatasaraylı futbolcuların hepsi böyle yaptıydı. ondan sonra güzel yurdumda bütün cimbomlu arkadaşlar kel yapmıştı kafayı, armut gibi dolanırlardı etrafta. hele grup halinde dolaşanları vardır ki değme keyiflerine. hayır tanıması da zor oluyor sonra!
20 dakka önce yaptırdığım eylemdir.saaçı zayıf olanlara ve dökülenlere genelde tavsiye edilir.hele jilet vurdurmak halinde yapılırsa ve saça bir güzel şap sürülürse insanın kellesi bayram eder.
Kel olduğu için karizması yerlerde olan kişinin tekrar karizma sahibi olması eylemidir.
başlangıcı hoş, bitişi b.ktur. saçın hiçbir suçu yoktur; aslında olayı bu raddeye getiren aptal kafayı koparmalıdır.*
saçkıran hastalığı varsa çok doğru bir eylemdir.
hiç bir boktan anlamayan ama her nedense kendini bir bok sanan, evrende boşa yer kaplayan, haysiyetsiz, şerefsiz cahil, cühela takımının dalga geçtiği kendi ezikliğini gidermek için alay ettiği eylem.
kafayi serin tutumak icin birebirdir. efil efil dolanirsiniz. etraftan maymunun gotune benzediginize dair asilsiz ithamlar duyabilirsiniz lakin onlari umursamayin, kafayi serin ayaklari sicak tutmaya devam edin.
saçları seyrek görmek yerine yapılabilecek en iyi eylemdir, hele birde kafa yapınız güzelse demeyin keyfinize ohh...
bazı insanlara karizma katan eylem.
öss hazırlık sürecinde, sevgiliden ayrıldıktan sonra, budist rahip olmaya karar verildiğinde, kaybedilen iddia üzerine, saçlarım daha gür çıksın diyerek, kaybedecek hiç bir şeyi olmayan adam profili çizmek için gibi çeşitli ruh hallerinde, aniden karar verilmiş durumlarda depresif ruh hali ön koşuluna uyarak gerçekleştirilen eylemdir. eğer kafa şekliniz müsaitse sorun yoktur aksi takdirde patates tarlası şeklinde beliren kafanızla, vin diesel, bruce willis olma hayalleriniz suya düşecek, pişmanlık sınırlarını zorlayacaksınız demektir.
saçlar yıl içindeki en müsait dönem seçilerek kazıtılmalıdır. okulun bittiği, işten atıldığınız ya da kafanızı dinlemeye karar verdiğiniz bir dönem gibi...
sürekli şekil kestirdiğiniz berberinize gidersiniz, kazıyalım, dersiniz adam inanamaz "ne kazıyalım mı?" der, adamın suratına bakınca sanki ilk defa saç kazıcak hissine kapılırsınız, halbuki onun mesleği budur.
ilk önce makineyle sıfıra vurur saçları daha sonra traş köpüğüyle kafayı beyaza boyar. aynaya baktıkça kendinize gülersiniz. ve ilk ustura hamlesiyle dönüşü olmayan bi yola girmişşinizdir. bir kaç dakika sonra ise çoğu arkadaşınızın hatırından çıkmayacak hale dönmüşünüzdür, yeni yeni lakaplar, el kol şakaları...hepsi berberin kapısından çıktığınız an sizi bekliyodur.
belki de kendinizi ilk defa böyle görüceksiniz ama ertesi gün alışıveriyosunuz...
nerden mi biliyorum, bi arkadaşımdan değil kendim yaptım. gittim kazıttım, şimdi su almak için dolabın kapağını açtığımda bile kafamda bi soğukluk hissediyorum, kafamı yastığa koyduğumda, banyo yaparken, kelim gözükmesin diye şapka giyip çıkarırken bambaşka hissiyatlar uyanıyor bedenimde.
çok az sayıda kadının yapmaya cesaret ettiği eylem. oysa hatun kişisi biraz güzelse, kafa tası biçimliyse çok farklı bir deneyim olacaktır hem kendisi hem çevresindekiler için. saçlar biraz uzayıpta üç numaraya erişmesi, bambaşka bir lezzettir.
saçları kazıtmak, bence saçlara tuhaf tuhaf şekiller vermekten daha normaldir. -bir kız için bile.- bugün bir kız gördüm. saçlarına öyle bir şekil vermiş ki, jay-jay johanson yanında halt etmiş. saçlarının üst kısmı normal abicim, ense kısmı 4 numara falan herhalde , sarıya boyatmış, civciv sarısı. kız esmer. saçlar kıvırcık normalde. ne bileyim..
(bkz: arnold voslo)
(bkz: the mummy)
(bkz: hey kel)
eskiden köylerde sık sık yapılırmış. çünkü eski köy ortamından dolayı bit girermiş insanın saçına. o yüzden ninelerimiz, dedelerimiz saçlarını kazımışlardır.
Kışın Ortasında yapıldığında Beyni Direk soğuğa Maruz bırakacağınız eylemdir.
yaz aylarında sıcaklardan isyan derecesine gelince akıldan geçen düşüncedir, ancak bazıları için kafasına estiği için yapılamayan eylemdir.
tarz olucam diye arka tarafını kazıttırıp önleri uzun bırakmıştım da sevgili kuaförüm de arkaya çizik atmıştı. yapmayın öyle şeyler, sonra anarsist zannediyorlar.
Depresyondayım, unutuldum, aldatıldım'ın* dışa vurumu.
Seyrelmeye iyi geldiği rivayetini adeta bir mythbusters edasıyla bu yaz deneyeceğim eylem.

Bakalım nasıl olacak inşallah arkadaşlar yaratıcı şakalar hazırlamışlardır heheh.
12 numara en idealidir. Yakışsa da yakışmasa da sakalla biraz kamufle edilebilir.