bugün

eğer sarıyer'den beşiktaş'a yürümekten kasıt, rumeli hisarından bebek'e yürümekse rahatca gerçekleştirilecek eylemdir.

zaten sıkıyosa yürü zekeriyaköy'den kabataş'a, bak bakalım ertesi gün sen diye bir şey kalır mı?*

edit: başlık piş, başıma düş.
hep deniz kenarından yürümek kaydıyla ayaklara ziyan, midelere ziyafet bir yolculuk.

beşiktaş beltaş'da sabah kahvaltısı, ortaköy beltaş'da türk kahvesi, bebek'de waffle, tarabya cici'de ezme tavuk, kireçburnu set balık'da meze-ara sıcak, sarıyer tarihi börekçi'de su böreği, yokuş çıkmaya mecal kaldıysa kavak süper yedigün'de barbun-rakı.

edit: istikamet beşiktaş'dan sarıyer'e oldu ama yol aynı yol.
parasızlıktan yürümektense otostop çekmek-yapmak daha akıl karıdır zira baş parmağı havaya kaldırmak yeterli. mutlaka biri duruyor azıcık sabredilirse...
gençlikte çok aşık olunca hızı alamayıp yapılan eylem, yanlız olur, sevdicekle olur, yağmurda olur, baharda olur, çok güzel olur. 25'ten sonra ne adam gibi aşık olunuyor, ne de o yol yürünebiliyor, en fazla ortaköy'den beşiktaşa.. o sebeple genç arkadaşlara şiddetle tavsiye edebileceğim süper bir aktivitedir. yapınız, yaptırınız..
25T-sarıyer beşiktaş.
Dün akşamı ele alarak; Harbiye'den Taksim - Eminönü istimatiyle Beyazıt'a yürümek, Beyazıt'tan tramwayla Kabataş'a geçip, ordan yine Beşiktaş'a yürümek, ardından otobüse binip Zincirlikuyu'ya geçtikten sonra geriye yani Beşiktaş'a yürümekle eş değer tutulacak eylem.
yolda adamın çok güzel kızlar görmesine sebep olur. sarıyer den beşiktaş a 50 kere aşık olur evlilik planları yaparsın. beşiktaş a geldiğinde sahile oturur sıcak bir çay içer hepsi hayalmiş dersin.
cok yoran ama mutlu eden eylem.
(bkz: beşiktaş tan bebek e yürümek)
birkaç ay önce beşiktaş iskeleden sarıyer merkeze kadar yürüyerek ifa ettiğim eylemdir.o gün hava serindi,üstümde kalın bir palto,omzumda nereden baksan bir 5 kilo ağırlığında bir çanta vardı ama yürüyüş oldukça zevkliydi.nadiren durup kısa molalar verdim,bu yürüyüş 5 saat civarı sürdü.tabi ben kondisyonsuz ve ham olduğum için 2 gün boyunca bacak ağrısı çektim ama hep 'bunu havalar ısınınca bir daha denemek lazım' deyip durdum.büyük olasılıkla mayıs ayında bu sefer şort-tişört-spor ayakkabı üçlüsüyle gerçekleştireceğim.bir de kulağınızda müzik varsa o eşsiz manzaralara sahip güzergahta yürümek harika bir deneyim oluyor.

edit: işbu güzergah 22 kilometre ihtiva eder.tamamladıktan sonra kendinizi pek önemli zannedersiniz falan.
bağcılardan alibeyköye yürümek kadar sıkıcı değildir.
(g)üven (ö)zveri (t)ecrübe ister .
benim için anca rüyada görülecek olan durumdur. zira uzunluğu bir yana trafiği ve yolları buna müsaade etmez.
Sarıyer'den Ortaköy'e sahil boyunca 4.5 saatte yürüdüm.