entry'ler (55)

kadınlar ile erkekler arasındaki farklar

- Bir erkek gecenin bir yarısı sokakta rahatlıkla dolaşırken, bir kadın o sokakta tedirgin yürür.
- Erkekler kendilerini kadınlardan üstün zannederler, arada fark vardır ama bu üstünlük değildir. Ve bilmezler ki ipler hep kadının elindedir.
- Erkeklerin en kibarı bile aslında kabadır, kadınların en kabası bile erkeğin kabalığı altında ezilecek kadar nazik.
- Erkekler romantizmden uzak, kadınlar ise romantizme hayrandır.
- Erkekler kendi yaptıklarının üstünü örtmek için her daim kadınları kobay olarak kullanırlar.

sevgiliyle uyumak

Ruhunun huzura erdiği, içini güvenin kapladığı, kokusunu içine çekerken, nefesini nefesinde hissettiğin, ait olduğunun sana sahip olduğunu anladığın o muhteşem an.

sarıyer den beşiktaş a yürümek

Dün akşamı ele alarak; Harbiye'den Taksim - Eminönü istimatiyle Beyazıt'a yürümek, Beyazıt'tan tramwayla Kabataş'a geçip, ordan yine Beşiktaş'a yürümek, ardından otobüse binip Zincirlikuyu'ya geçtikten sonra geriye yani Beşiktaş'a yürümekle eş değer tutulacak eylem.

yapılmış en aptalca dalgınlık

Gecenin bir yarısı kuzeninle birlikte krep yapmaya kalkarsın. Annenin sana anlattığı şekilde yaparsın. Yumurta, süt vs. Her defasında tavaya döktüğünde garip bir görüntüyle karşı karşıya kalırsın. Bir kilo sütü bu şekilde ziyan edersin, kırılmış yumurtaya benzer bir görüntüye bakakalırsın. En sonunda dayanamaz, anneni kaldırırsın. O tarifi tekrar ederken sen inatlaşmaya devam edersin, '' tamam işte, ben de öyle yaptım ama olmadı'' dersin. Sonradan anlarsın ki; annen un katmadan yapacağımı düşünmediği için unu hiç söylememiştir bile....

ilkokulun vazgeçilmezleri

- Dantelli yaka ve çoraplar
- Beslenme dersi kontrolü sırasında aferin almak için hiç yemediğin beyaz peynir ve maydonozlu sandviç getirip tüm gün aç kalmak
- Eğitici kol çalışmaları
- Öğretmenler günü, anneler günü heyecanı ve alınan hediyeler
- Okumayı öğrendikçe adına çizilmiş elmanın biraz daha boyanması ve duyulan mutluluk
- Okumayı öğrenmemizi sağlayan fişler
- Andımız ve istiklal marşı
- Değişik kalem ve silgiler ( ucunu arkaya taktıkça yeni bir tanenin geldiği )
- Derste çöp atmak yasak olduğu için büyük, çöpünü içinde biriktiren kalemtraşlar

saç rengini sürekli değiştiren kız

Saç rengini değiştirdikçe, ruh halinin de değişeceğini sanarak umutlanan kızdır.

kızların doğum günü mesajlarını abartması

Abartan kızlar değil, o günü önemsemeyen ya da unutan erkeklerdir. Dolayısıyla kendileri önemsemedikleri için, kızların attığı mesajları da abartı olarak nitelendirirler.

üniversite okuyup ingilizce bilmeyen tipler

Üniversite mezunu olup, Türkçe bilmeyen insanların yanında görmezden gelinecek kadar ufak bir ayrıntıdır.

boş çerçeve

Yılların eskitemediği, çocukluğumu gençliğe taşıyan, filmiyle yürek burkan bir Belkıs Özener klasiği...

sabah kalkinca ilk yapilan sey

Hafta içi, çalan alarmı erteleyip dururken, bir sonraki servisle gidip bir saat daha uyusam mı acaba diye düşünürken, çalan telefonda duyduğun sevgilinin güzel sesiyse bir bakmışsın, uyanmışsın... Hafta sonuysa şayet, her uyandığında yarım kalan uykuya devam etmek.

bir erkeğin en masum olduğu an

Adım atacak yerin olmadığı bir clup pistinde çalan romantik parçaya kapılmış, onca kalabalığın arasında gözlerini senden ayıramazken, yeniden aşık olmuş gibi dudaklarından sevgi sözcükleri dökülürken, bakışlarından yüreğime yansıyan masumiyet...

birgün

''Çok durgun gördüm seni'' adlı yaratıcı bir ekonomi başlığı atan, halkın okunan sosyalist gazetesi...

kadin oldugum hissettirilsin istiyorum

Hürriyet gazetesi - Kelebek eki okuyan birinin görüş alma isteğidir...

anlamazdın

Düne kadar güzel, dünden sonra özel olan, iç burkan, sevgiyi haykıran, mutluluğu dileyen bir 70'li yıl klasiği...

balık burcu kadını

Dişi, cazibeli bir enerjiye sahip aşk kadınlarıdır. Her daim melankolik, gözyaşlarına hakim olma güçlüğü çeken, sevdiği kadar sevilmek isteyen, fedakar, aşkını romantizmle birleştirme yanlısı olan, alıngan, had safhada kıskanç, güzel ve çekici kadınlardır.

kavga ederken aniden dudağa yapışmak

Kavga sırasında gözler hiç bir şeyi görmezken, birden dudaklara ilişir ve ''biz neyi paylaşamıyoruz, şimdi o kavga yerini duygusallığa, aşka bırakacak'' dedirten davranış. Kavga bitmeden aşk başlar, çünkü o aşk hiç bitmemiştir, kavgayı doğuran da o değil midir?...

ıssız adam

O Ada biraz bendim, o adam ise yalnızca sen... Etkileniyordum, o da etkileniyordu biliyorum. Büyüdü, büyüttüm ve öldürdü. Öldürdüğü sadece kendisiydi, yaşayan ise duyguları. Yıllar geçince üzerinden bir başka ülkede, bir başka hayatın içine dahil olurken yine onu yaşıyorsundur. Ve karşılaştığın o anda iç seslerinle, söylediklerin çelişirken, o acı su yüzüne çıkıyordur. işte yine o anda, yalnızca tokalaşırken, birden ona sarıldığını farkediyorsun, çünkü son kez de olsa onu hissetmek istiyorsundur. Ve adam gider, çünkü Ada çoktan gitmiştir....
Tüylerim ürperirken, ona sımsıkı sarılırken, onun sevgisini hissederken koskoca salonda, bir gün olmazsa hayatımda, ya da ben olmazsam hayatında o adam da ıssızlaşacaktı biliyorum, bu korkuydu beni böyle derinden etkileyen...

hayatı anlamlı kılan ayrıntılar

-Her gecenin bir sabahı
-Her düşün bir anlamı
-Her güzelin bir kusuru
-Her gözyaşının bir tebessümü
-Her üzüntünün bir mutluluğu
-Her aşkın bir neticesi
-Her dostun bir (aynı) hayatı
-Her kaybedeşin bir galibiyeti
-Her sonun bir başlangıcı olması ve yine en sevdiğinle koskoca bir denizde yüzdürdüğün, batmayan iki black dijarum izmaritinin hikayesinde saklı belki de hayatın anlamı.

arjantin

Aşkın, tutkunun ve ihtirasın dansı olan tangonun doğduğu yer Arjantin-Buenos Aires'tir.

modayı takip etmek

Bilerek kaybedilen para ve zaman kaybıdır.