bugün

toplumun büyük kesimi tarafından güzellik kriterleri olarak belirlenen bütün özellikleri bünyesinde barındıran, kendisine "diğerlerine de bir şeyler bıraksaydın" serzenişinde bulunulan hatun.
millet cocukken sari sacli mavi gozlu olma hayaliyle yanıp tutuşurken, bu hatun bunlarla beraber bir de uzun boylu ve zayıftır. kendisine şüpheyle yaklaşılmalıdır, ya türk değildir ya da gerçek değildir.
rus kızı.
çevresindekilerin ilgisinden bunalan kızdır. o da diğerleri gibi sıradan olmak ister ama napsın işte, güzelse suç onunmudur?
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: güzellik başa bela)
ideal bayan.
kimi zaman "facia" kelimesinin ne anlama geldigini ogreten kizdir. her sari sacli mavi gozluyu guzel sanmayiniz, cirkin otelerine sahit olmuslugum az degildir. kisacasi, yuz hatlari ve kalp hatlari guzel oldugu zaman tadindan yenmeyen kizdir.
caanımmm balık etli kahverengi gözlü orta boylu esmer türk kızları yanında esamesi okunmayacak kız tipi.
eğer doğal olarak bu özelliklere sahipse çok büyük ihtimalle saftır da aynı zamanda. genelleme gibi olmasın ama 3 te 3 yapınca huylanıyo insan.
gülse birsel in de tarifi içinde bulunduğu durum. zaman zaman kazulet gibi kadın denebiliyor
bir zamanlar tanıdığım, babası alman annesi rus kendi portekiz'de yaşayan kızdır.*
yok artık lebron james denilmesine vesile olsada güzel fakat ruhu olmayan kızda olabilir.olmayadabilir.
mühim olan ruh güzelliği.*
muhtemelen bir iskandinavdır.
sarisindir mavi gozlu ve uzun boyludur ama kimse sormaz kasi gözü burnu eli kolu nasildir. *
türk erkeklerinin çoğunluğunun rüyalarının tipik kadını.
sırf bunlarla da yetinmemek lazım.
başka kriterler de var.
olmalı...
genelde g.tü kalkmış kız olarak tanımlanır...
muhtemelen sevgilisi olan kızdır, muhtemelen değil, kesin sevgilisi olan kızdır hatta**.

edit: *
sarisin ve mavi gozlu olmak her ne kadar avantaj olsa da dezavantajaları da kaybetmeye meyilli olunma hali nasıl mı saç boyalarını yenilemek ve gözündeki lensin olmama halidir.
(bkz: imitasyon)
tipik bir nordik kizidir. ve sayet bir nordik toplumunda yasiyor ise erkekler tarafindan pek de dikkat cekici bulunacagini dusunmuyorum. ben de pek hazetmiyorum boyle tiplerden. tuhaf.
eğer sarı saçları temiz (ve tercihen dalgalı), mavi gözleri güzel bakıyorsa; uzun boyu ile kambur yürümüyor ve zayıf olduğu halde kaburga kemikleri sayılmıyor ise, tercih edilebilitesi maksimal olan kızdır. *
(bkz: olsa da yesek)

tabi bu işin şakası. her sarışını, mavi gözlüyü güzel sanmak bize ait bir gelenek. bunu fırsat bilen hatunlarımız saçları sarıya, gözleri maviye döndürerek gerekli, veya istediği, ilgi ve alakayı etrafındaki veya etrafında olmayanlardan bile rahtaça alırlar. ve egolar tavan seviyesine ulaşır. işin aslını bilen bir kişi ise "vay aq, iyi modifiye etmiş hatun" diyip baştan aşağı hatunu keser bırakır. tabi güzellik olayında gözler kendini ele verir, saçı başı ne renge boyatırsan boyat gözlerdeki o bakış güzelliğin temsilcisidir. diğeri sadece vitrin. önemli olan malzemedeki kalite.

bu hatunlar aynı şuna benzer.

(bkz: doğan görünümlü şahin)
elf kızıdır, bilmemkaçıncı çağ sonunda gri limanlar' dan kalkan gemiyle ortadünya' dan göçmüştür.
önyargı denilince hemen akla kötü önyargı gelir; işte bu özellikleri gösteren her kızın çok güzel olacağını sanmak ta, iyi önyargıya örnektir.
Tamam sarışın ama ya saçı çok seyrekse, tamam mavi gözlü ama ya pörtlekse, tamam uzun boylu, zayıf ama ya uzunluktan hafif bir kamburluk baş göstermişse, burnu uzun, ağzı yamuk, kaşı yok, ayağı büyük, ağzı kokuyorsa vs vs vs..
evet hala bu tanıma uyan her kıza güzel diyor musunuz tüm bunları bilmeden.
Demek ki, önyrargılı olmak neymiş, iyi bi şey değilmiş.
sari sacli mavi gozlu uzun boylu zayif kiz:Kalas
gordugum yerde beni kompleksten komplekse sokacak, moralimi bozacak, kendime kusturecek kizdir.*
(bkz: süper dişi)