bugün

Taklit.
akla kötü çağrışım yapan, performansının düşük olması beklenen, oysa ki orjinalinden daha iyi olma ihtimali de olan taklit.
puma, nike, adidas... bolca bulunan ülkemizde zaten her şey imitasyondur...
çoğu takı versiyonlarının tende alerji yaptığı tecrübeyle sabit olan taklit
insanın ne kadar komik bir varlık olabilecegini ispatlayan durum..giydigin adidas seni soguktan daha fazla korumaz, taktıgın altın seni daha üstün yapmazken, cinlik yaptıgını sanan kişilerin sıgındıgı liman..
bu konuda çinlilerden iyisi de yoktur zannedersem..
özellikle istanbulun mahmutpaşa semtindeki pazarlarda çok sık rastladığımız diğer argo deyimiyle çakma diye nitelendirilen sahte ve taklit malların bütünü..
taklit demektir.zamanla orjinalini aratmıcak ürünler yapılmakta ülkemizde, bir söylentiye göre orjinalinden daha fazla sipariş aldığı söyleniliyor imitasyonların yurt dışından.
taklit anlamina gelen kelime.
(bkz: made in china)
"don't imitate, innovate!" (taklit etme üret, yaratıcı ol! olarak çevrilebilir) şeklinde gaz verme tümcesidir canım ülkemin acilen uygulaması gereken bir felsefedir.
orjinalinin aynısı olmasına karşılık düşük kalitede yapılan mallara verilen isimdir. dışarıdan bakılınca pek fark yoktur. ancak mkullanıcı için her zaman fark hissedilir. eğer bu bir ayakkabı ise ayakta tam durmaz, sürekli ağrıtır. ve o ayakkabı kısa süre sonra dağılır. elektronik bir ürün ise orjinali 2 sene dayanıyorsa imitasyonunun tahmini ömrü 1 aydır.

en bilinenleri ters dönmüş lacoste amblemli lacoste lar(ki en çok yedirilen budur), sony nin sqny si ve adidas ın abidas ıdır.
Çakma manasındaki sözcük... Halka filminin çakmasını kanal 7 ekranlarında geçtiğimiz gün seyreyledik...
parası çok olmayanın pahalı bir şey almış gibi görünmek istediğinde aldığı çakma mal.
nam-ı diğer kolpa. pazarlarda bolca bulunur bundan. en güzel kandırma seklidir.

-abla gümrükten geliyor bunlar havaalanında calısıyorum ben kendim getiriyorum.
(bkz: çakma)
(bkz: ikinci nesil silik)
birçok tabloları bulunan ünlü türk ressam. ismi yanlış yazılır genellikle.*. (bkz: ümit asyon)
(bkz: mahmutpasa da aynını yapıyorlar)
çakma anlamına gelen, orjinal olmayan ama orjinal gibi duran*mallara verilen ünvandır.
kaba dilde kolpa olarak telaffuz edilir.
gerçeği 100 lira olan nike ayakkabıları perşembe pazarında 15 e aldığınız korsan markaların genel adı.
kelime hazinesinin reklamını yapan kişilerin taklite verdiği isim. taklite imitasyon derken kendisinin başkalarını taklit ettiği aklına gelmez böylelerin.
müzelerde yapıldığı takdirde iğrenç bir görüntü oluşturan teknik.
hacılamak tam olarak uyuşmada yerine kullanılabilir.
Görsel olarak birebir.