bugün

entry'ler (339)

hayata dair iç burkan detaylar

yer bir market.

kasada önümdeki hanım, elinde hijenik ped ama ismini ilk defa görüyordum, sanırım en uygun fiyatlı olandı. markasız.
2 tl uzattı, kasiyer bozukları aldı, bakıp; " bunların geçmiyor, eski para bunlar " dedi.
kadın "nasıl olur, yok hala geçiyor" dedi, ancak kasiyer almamakta ısrar edince, kadın duraladı, peki kalsın o zaman
dedi. uzaklaştı gitti. cebinde başka para yoktu belli ki.
kasiyer kız " cık cık " efekleriyle kadının arkasından homurdandı.

insanın cebinde 2 tl bile olmaması beni seneler öncesine götürdü;
üniversitede okurken sınav kağıdımı teslim ederken, hoca; " bana kantinden bir nane limon çayı alır mısın " dedi.
aptal aptal galiba 10 sn kadar adamın yüzüne baktım, neden mi çünkü cebimde yalnızca eve dönüş için dolmuş parası vardı ve o çaya bu parayı verirsem, allahın soğuğunda yürümesi en iyi ihtimalle 1 saat sürecek ev yolu beni bekliyordu.
gençlikten mi toyluktan mı bilmem "alamam" diyemedim, hiçbirşey diyemedim ve ben kantine indim , çayı aldım, yukarı hocaya bıraktım, ve o tabiki bana parasını vermedi ve ben parasız kalakaldım.
bir şubat günü ankara soğuğunda sıhhıyeden emek 8'e yürüdüm.
şu an işim var, senelerdir kendi paramı kazanıyorum, rahatım iyi allaha şükür, ama hayatta bir gün bir an dahi olsa gerçekten "yok"un ne demek olduğunu yaşayınca ve bunu "unutmayınca" bazı şeylerin kıymeti daha iyi biliniyor.

hayata dair iç burkan detaylar

şu kocaman peluş çizgi dizi kahramanlarının kostumünü giymiş, ve tek amacı "para kazanmak" olan çünkü bence bu iş pek de sevilerek yapılamaz, çocukları eğlendirmeye çalışan kişiye, bir çocuğun * kuvvetle vurması.
şimdi pek çok kişi ne var bunda çocuk işte diyebilir ancak çok inca bir ayrıntı var ki;
o yaşta tahminen 8-9 yaşlarındaydı bir çocuğun bu kadar öfkeli olması gerçekten iç burkucu.
asıl en acıklısı çocuğunun bu davranışını gören anne baba ikilisinin ahahahahaa diye böğürerek çıkardıkları efektleriyle, kostümlü kişinin 100 kişi içerisinde çocukları tarafından aşağılanmasına ve küçük düşürülmeye çalışılmasına gülmeleri.

yapabilene askolsun dedirten seyler

burnunun ucunda yerde dönerken anket yapmak.

blof yapmak

yapar gibi yapıp, yapmamak gerekiyor.

neden kötülendiği anlaşılmayan entryler

nick altına yazılan entryler mesela.neden eksilenir hiç anlamam.
eksi veren kişi, yazana mı yazılana mı kızar da eksiler onu da anlamam.
yoksa engin türkçe bilgisine * dayanarak yanlış ifadeleri mi yakalıyor artık bilinmez.

bl

(bkz: the legend is back)

1. nesil yazar. hoş geldin. * *

seni seviyorum a verilecek uyuz cevaplar

-seni seviyorum.
+ iyi ne güzel.

emekli moderatorler kiraathanesi

blnin ombudsman olacağı kıraathane.

weblebi com

hayatımda görüp görebileceğim en salak alışveriş sitesi. 3 günde ödeme onayladı, 2 gün boyunca firmadan ürün bekliyor dedi, 6. gün evet 6. gün sanıyorum bu bir rekor yavaşlık internet alışveriş sitesi için, 6. gün bir zahmet mail atmışlar kargoya verildi diye. yani 7. ya da 8. günde elimde olacak ürün.
müşteri hizmetleri berbat çalışıyor. bize ulaşın kısmından bir boka ulaştığınız yok.
kendi kendinize mail yazmak isterseniz bu siteye üye olun ve birşeyler yazın nasılsa sallamıyorlar.

seni aldattım diyen sevgiliye söylenecek ilk söz

- sen benden çok yaşayacaksın, lafı ağzımdan aldın.

ne demek lan bu

bir şeyin anlamının ne olduğunu anlamayan bünyenin isyan cümlesi. * *

rectum burner

(bkz: rektum)

bl

sessizliği buradan bile duyuluyor..
umarım kısa sürede biter bu sessizlik..

tanırım ederim, iyi bir dosttur kendisi.

hatırlatma notu: karmam sana feda olsun. bir kahvenin kırk yıl hatırı var nasılsa..

uludağ sözlük

çalıştığım şirkette websense ile engellenmeyen nadir sitelerden biri bu sözlük.
işin tuhafı diğer bütün sözlükler engelli. şimdi benim anlamadığım ya bizim bilgi işlem elemanı burayı bilmiyor gözden kaçırıyor ya da uludağ sözlüğün websense den süzülüp kurtulma teknolojisi mi var? eheheh ikincisi çok fantastik olurdu.

(bkz: websense mantığını anlayamamak)

six seven times

--spoiler--
It's typical of you
Looking like you do
So typical of you
Love me like you do
--spoiler--

her durumda ilaç gibi gelen şarkı.

bl

aklı, fikri, bilgisi yerinde olan yazar.

tercihler için üniversiteleri gezen öss adayları

enteresan bir aktivite. zira seneler evvel lise 1 ya da lise 2ydi yanılmıyorsam sınıfcak ilk ziyaretini boğaziçi üniversitesine yapmış biri olarak, inanılmaz derecede orayı kazanmayı istemiştim. neden mi? kampüsün ortasında frizbi oynuyorlardı.
bunu görüp o okulda okumak istemiştim, edineceğim akademik başarılar falan önemli değildi, orayı kazanacak ve çılgın bir arkadaş grubum olacak ve en önemlisi hep birlikte frizbi oynayacaktık. eheheheh. ulan aklıma geldikçe kendime kıçımla gülüyorum. hikayenin sonu ne mi oldu? allahtan belamı buldum ve (bkz: dtcf)ye gidince polis copuyla frizbi oynayan insanları gördüm.
bu da böyle bir anımdır.

bi constantinopolis vardi ne oldu ona

(bkz: bi)

coca cola zero

asit oranı pepsi gibi fazla olan yeni cola çeşidi.

sari sacli mavi gozlu uzun boylu zayif kiz

caanımmm balık etli kahverengi gözlü orta boylu esmer türk kızları yanında esamesi okunmayacak kız tipi.