bugün

Cartoon Network'ün meşhur çizgi filmlerinden birisi olan seride kahramanımız Jack eski samuraylar döneminde ezeli düşman AKU'yu alt edebilmek için gerekli olan kutsal kılıcı bulur fakat yanlışlıkla zamanda yolculuğa çıkarak gelecekte , geçmişte ve çeşitli zamanlarda AKU ile kapışmaya devam eder.
+18'lik senaryoyla çekilen* çocuk çizgi filmi. senaryo hellsingin yönetmenine ve çizerlerine bırakılsaydı efsanevi animeler arasında yerini alırdı.
cartoon network isimli kanalın sevilen animelerinden biri. konusu binlerce yıl önce dünya ele geçiren "aku" isimli bir şeytana karşı çıkan bir samuray savaşçısının aku tarafından zamanda bir kapı açılarak geleceğe hapsedilmesidir. çünkü aku'nun gelecekteki hakimiyeti daha güçlüdür ve samuray savaşçısı geleceğin dünyasıyla ilgili hiçbir şey bilmemektedir. ama samuray savaşçısı yılmaz ve zamanına geri dönüp akuyu öldürmenin yollarını aramaya başlar. ama işin kıl tarafı cartoon network un son bölümü asla yayınlamaması, bir noktadan sonra ilk bölüme dönmesi ve izleyenleri sabır taşına çevirmesidir.

gerilerden gelen edit: "uzun zaman önce uzak bir ülkede ben aku, kaanlığın şekil değiştiren efendisi, serbest bırakılmış korkunç bir şeytandım. ama, sihirli bir kılıç kullanan ahmak bir samuray savaşçısı önüme çıkıp bana karşı koymaya çalıştı. * * * *

son darbe vurulmadan önce zamanda bir kapı açtım ve onu kötü ruhumun hakim olduğu geleceğe yolladım. ve şimdi o ahmak, geçmişe dönmenin ve gelecğin
kendi olan aku'yu mahvetmenin yollarını arıyor." *

ayrıyetten "jack" ismi, bu bizim elemanın gerçek ismi falan da değildir. zaten karakter bir japon prensidir. dolayısıyla jack ismi ona (yanlış hatırlamıyorsam) ikinci bölümde verilen takma bir isimdi. gerçek isim asla telaffuz edilmemiştir. hani v for vendetta misali..
cartoon network ün eğlenceli animesi.
-geçmişten gelen düşmanlarlaysa bir tek kişi baş edebilir, samuray jack!
güzel bir başlangıç müziğine sahip cartoon network çizgi filmi.
figüran niyetindeki tek bölümlük karakterlerin birbirinden abuk çizim ve ifadelerle yarması bir yana, geniş planlarda sessizce ilerlenen illüstrasyon şahanesi sahnelerle insana huzur aşılayan bir çizgi filmdir. sürekli bir "ne acelemiz var" tavrıyla aheste aheste ilerler, çizimlerinden diyaloglarına ve hatta müziklerine kadar hiçbir gereksizlik yoktur, her şey minimal tutulmuştur. şu sıralar cartoon network'ta ilk bölümünden itibaren yeniden başladı, akşam 7 buçuk civarı ne zaman açsam denk geliyorum, tavsiye olunur.
jingle'ı dile dolanan güzel anime.
1 haftadır tv de izlediğim, acaip hoşuma gitmiş çizgi kültü.

Şu an demonoid torrentlerinden 4 sezonu da sömürülmektedir.
mistik, durağan, absürd, sanatsal bir çizgi dizidir. merak edenler internette ufak bir araştırma ile tüm sezonlarına ulaşabilir ve izleyebilirler. hatta gerekli yazılıma sahip olanlar izledikleri bölümleri aynı anda bilgisayarlarına bile indirebilirler.

müzikleri de ayrı bir güzeldir. o sahnelerle, uçsuz bucaksız arka plan çizimleriyle insan kendini kaybeder gider.
oldukça sapkındır. mahvolmuş bir gelecekte bir kahraman. hafiften iskoçyalıyı anımsatıyor. olayların gelişimi, çizimler, sesler tam anlamıya bir sanat eseri kıvamında olmuş. *
Çocukların kahramanı AKU adlı şeytanın korkulu rüyası.
"how I met your mother"daki uyuz eden olay burda da vardır.şöyleki himym'de hiç bi bölümde annenin kim olduğu söylenmiyorsa bu animede de samuraijack hiç bir bölümde muradına kavuşamıyor,geçmişe dönemiyordur.
cartoon network adlı çizgi kanalında yayınlanır. genndy tartakovsky tarafından yaratılmıştır. azılı düşmanı aku tarafından geleceğe gönderilmiştir ve evine dönmek için çabalar. ayrıca kardeşimle deliler gibi başlamasını bekleyip yine deliler gibi türlü hayranlıklarla izlediğimiz " vay anasını nasıl çizmişler lan" "görüyo musun göndermeyi?" " ha seni jack beee!" diye izlediğimiz çizgi dizidir.
müziğine taptığım çizgi film.
Küçüklüğümden beri aşık olduğum çizgi film kahramanı.
he bir de johnny bravo vardı. üzgünüm jack...
mükemmel bir müziğe sahip olan çizgi film.
herkes robot olduğu için jack ve ako hariç öldürülenlerden kan yerine kablolarından yağlar fışkırıyor. gerçekten çok güzel bir dizi.
müzikleriyle insanı kendine bağlayan çizgi filmdir kesinlikle.

çizgi film müzikleri oldukça etkileyici
ama anime müziklerini tek geçerim.
herşeyile insanı kendine bağlayan bir çizgifilm serisi.

kahramanımız jack bir japon krallığının varisidir, aynı zamanda nefes kesen bir samuraydır. kötü büyücü aku tarafından zamanın bilmem neresine gönderilerek ailesini, krallığını ve aku'yu yok etme şansını kaybetmiştir. şuan azimle dünya üzerinde gezinerek kendisini ait olduğu zamana gönderecek zaman makinasını bulmaya çalışır. bu arada aku'da jack'i amacını gerçekleştiremeden yok etmenin yöntemlerini arar. her bölümde başına bir bela açar, yüksek teknolojile robot katillerini jack'in üstüne salar. bazı bölümlerde aku'ya bile gerek kalmaz. jack nerede bir mazlum görse ahını yerde bırakmaz gidip hesabını sorar.

--spoiler--
bölümlerden birinde jack harabeye dönmüş bir şehre ulaşır. binalar yıkılmış, otların, ağaçların arasında bir hayalet şehre dönüşmüştür. belli ki aradan çok uzun zaman geçmiş, zira Jack dolaşırken hiçbir canlı ile karşılaşamamıştı. derken Jack yerde ipten yapılma eski bir top bulur. eline aldığında insanı çivi gibi kilitleyen bir müzikle gözleri fal taşı gibi açılır. bu onun topudur ! hemen çocukluk anıları canlanır, topla oynadığı zamanlar geçer ekranda. kral babası, kraliçe annesi, şehrinin en güzel zamanları.anlar ki kendi şehrindedir. şehir onun yokluğunda bir harabe olmuştur. müzik o kadar duygusaldır ki bir geçmiş bir gelecekten şehrin halleri gözükürken duygular allak bullak olur. Jack çok üzülür, biz de çok üzülürüz o an işte. o topun kendisine ait olduğu andan itibaren içimiz burkulur. gözümüzden iki damla yaş düşer. böyle de kalplere hitap eden bir çizgi filmdir Samurai Jack.
--spoiler--
cartoon network'da ne zaman rastlaşsam sıkılmadan izlediğim çizgi dizilerin başını çeker. ben 50 60 lı yaşlara da gelsem çizgi film zevkinden vazcaymayacağım.

çizgi film deyince küçümser gibi mi oluyorum, olmayayım bence..
cartoon network de yayınlanan bahtsız bir samurayın destansı hikayesi!?
cartoon network'un her izlediğimde bana karate kamili hatırlatan aşırı güzel serisi.

aku'nun hala ne olduğunu çözemedim ama basit ama güzel tasarlanmış.
her yaşta insana kendini izlettiren anime tarzda yapılmış cizgi film.
Çizgifilmin en guzel yani açilis muzigidir.
Atara atar gidere gider samuray, alçak akunun oyununa gelmiştir, akunun itliklerine hergün bir yenisini eklesede, kardeş jack her defasında bileğinin hakkı ile alt eder akuyu ve en güzel bölümü nefesi kokan ejderhanın olduğu bölümdür.
Uykusuz gecelerimin sebebi Sensin dediğim Çizgi kahraman.

2 yıl önce Cartoon Network'e "gece saati yetişkinler için koymANIZ gereken Çizgi filmler" diye bir mail atmış ve Samurai de bu listede Yazmıştım. Elemanlar ne hikmetse biri hariç hepsini gece Kuşağına koydu.

Kaşındım ben Kaşındım.şimdi uyku muydu hak getire.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar