bugün

entry'ler (334)

bezirgan

çukurova üniversitesi 15. tiyatro festivalinin son gününde sahne alan, cem davran, bahtiyar Engin, Selin yaninci, Faruk akgören ve Erkan can ın mükemmel oyunculuklarının yanı sıra son derece zekice işlenmiş ince mesajlarıyla izleyicilerini eğlenirken düşündüren bir istanbul halk tiyatrosu oyunu.

faruk akgören

Sadece usta bir seslendirme sanatçısı değil aynı zamanda başarılı bir tiyatro sanatçısıdır da kendileri (bkz: istanbul halk tiyatrosu) (bkz: bezirgan)

bahtiyar engin

Oyunculuğunun yanında mükemmel bir ses rengine sahip olan başarılı bir aktör. büyük küçük fark etmeden oynadığı bütün karakterleri seyirciyle bütünleştiren, mimikleri ve delici bakışlarıyla oyunculuğun hakkını fazlasıyla veren sadece sesiyle bile ayrı bir hava katan, dizi filmlere nazaran gerçek performansını tiyatroda görebileceğiniz usta oyuncu.

selin yeninci

Çukurova Üniversitesi 15. Tiyatro Festivalinin son gününde (bkz: bezirgan) adlı oyunla ilk defa izleme şansı bulduğum oyuncu. Oyun öncesinde gerçekleştirdiğim kısa röportajda az da olsa tanıma fırsatım oldu. Kendisi son derece kibar, sıcakkanlı, ve sevecen bir insan ilk görüşünüzde pozitif bir enerji alıyorsunuz. Güzelliğinin yanı sıra zekası ve yeteneklerini hemen hissedebilirsiniz. Sohbette öğrendiğime göre uzun yıllardır seslendirme sanatçılığı da yapıyormuş, zaten oyunda izlerken -yaa ben bu sesi bi yerlerden tanıyorum diyebilirsiniz. Cem Davran, Erkan Can, Bahtiyar Engin ve Faruk Akgören gibi ustalarla beraber mükemmel bir oyun ortaya koydular. Gelecekte adını daha çok duyabiliriz. Başarılar dileriz...

pentagram akustik

3 mart 2017 itibariyle #Spotify üzerinden yayınlalan #Pentagram albümü.

''tüm efektleri kapattık, 30 yıllık serüvenimizin köşe taşlarını akustik enstrümanlarla yeniden yorumladık.
pentagram "akustik" albümü 3 mart'ta yayımlanıyor. akustik konserlerde görüşmek üzere!''

https://play.spotify.com/...um/2QgBmH8UJWnIKR2EeUeiUf

emre mor

götü acilen indirilmesi gereken genç yetenek, yoksa bu gidişle balotelli gibi bişi olcak!

may the 4th be with you

(bkz: may the force be with you)
en çok kullandığım ve en sevdiğim motto
karşıtı (bkz: let the force serve you well)

çukurova gezi kulübü

deneyin, memnun kalmazsanız paranızı iade ediyorlarmış...
(bkz: yapılmış olsun diye değil en iyisi için)

500 pkk leşi

hepsi geberse ne olur 500 ü geberse ne değişir!? vatan sağ olmadıktan sonra.

speed of light

iron maiden' ın the book of souls albümünden, bugün itibariyle yayınlanan ilk single.
klip, muzik, ritm, solo, ne var ne yok hepsi olmus.
şarkının klibi iron maiden'ın özeti gibi.
özlemişiz...
up the irooons!
(bkz: iron maiden) gibi (bkz: iron maiden)

iron maiden

the book of souls albümünden ilk parçayı bugün itibariyle yayınlamışlardır.
Speed of Life: https://youtu.be/-F7A24f6gNc

google translate hatıraları

google translate açılır ve ingilizce kısmına
-my name is cannybravo
yazılır...
çıkan sonuç
+benim adım cannybravo
evet çalışıyor.

yazarların fışkırtmaktan zevk aldıkları şeyler

limon suyu. böyle gözüne gözüne fışkırtacaksın adamın.

game of thrones

se5x08 u izlerken nefesim kesildi gözümü bile kırpamadım. bana böyle bölümlerle gelin!

--spoiler--

winter has finally come!

--spoiler--

central park

(bkz: central perk)

gezi direnişinin 3 kelimeyle özeti

biber gazı - penguen - çarşı.

bir kızın açılışını yapan erkek olmak

ne açılışı aqü. sanki hediye paketi açıyor, tesis açılışı yapıyor oldu olacak erdoğan'ı çağırıp kırmızı kurdele kestir! yetmezse havai fişek falan da patlatırsın.
(bkz: vatana millete hayırlı olsun)
bide bu kafayla dolaşıp iki damla kan için kendini superman sananlar var. ilk oldunda noldu tapusunu sana mı verdiler.

dayak yemiş gibi uyanmak

gece geç yatıp sabah geç uyanmanın verdiği yorgunluk yada çok uyumanın verdiği mayışıklık durumu.

anında akılda kalan yabancı parçalar

busta rhymes ve mariah carey'nin düeti olan i know what you want.
"baby if you give it to me i'll give it to you"
(bkz: sen bana verirsen ben de sana veririm)

12 yaşındaki çocuğa tecavüz edenlere beraat kararı

ne bekliyordunuz ki!? adında adalet geçen, dillerinden din iman ellerinden kuran düşürmeyen iktidarın, sözde en adil kişilerin uzaktan kumandalı oyuncağı haline gelmiş yargı kurumlarının aslında ne kadar adil olduğu tekrar anlaşıldı. yazık bu ülkede yaşayan adil, masum herkese artık şuçlu ile şuçsuz ayrımı kalmadı. başımıza bişi gelirse ve suçsuz olsak bile cezası bize kesiliyor suçluların hakkettiği cezayı almaları ise şans meselesi.