bugün

gelecekte diziye veya filme uyarlanması muhtemel olan çizgi dizi.
farklı çizim metodu ile dikkat çeken dizidir.

--spoiler--

çocuk çizgi dizisi değildir. özellikle 5. sezon sadece 17+ için yapılmıştır ki sezonun ilk 3 bölümünde aşırı derece vurgulu kırgılı sahneler var.
son bölümde halkların aku ya karşı birleşmesi iyiymiş.

--spoiler--

aynı zamanda penise benzeyen insanların olduğu çizgi dizi.
https://galeri.uludagsozl...m/r/samurai-jack-2123442/
nedense öldürülen her yaratığın içinden robot parçaları çıkan çizgi film.

jack katanasıyla düşmanlarının kellesini uçuruyor, adamları ortadan ikiye bölüyor hatta bir yaratığın üstüne asit fışkırtıp eritiyor ama her seferinde de içlerinden kablolar, metal parçalar çıkıyor.

tamam çoluk çocuk izleyecek diye etrafa saçılan uzuvlar ve kan göstermemek için bulunmuş bir çözüm. öldürülen şeyin aslında canlı olmadığını göstermek olayları yumuşatıyor ama benim için seyir zevkini de aynı oranda azaltıyor.
bir şeylerin yarım kaldığı dördüncü sezonundan ve uzun bir aradan sonra gelen destansı beşinci sezonuyla adeta küllerinden doğarak kapatışı epik bir finalle yapmıştır. baş karakter jack'in büyük mücadelesi ve yalnızlığı, insan hayatının acı ama gerçek betimlemesidir. yapımdaki derinliği anlayabilmek için sahnelerdeki küçük ama çok şey anlatan detayları ve mitolojik göndermeleri yakalamak gerekir.
cartoon network'da yayınlanan efsane bir çizgi filmdi. evet.
çoluğua çocuga seyrettirmeyin. ilerde bipolara bilet olur.
hakkında çokça teori olan, gelecekte yıkık bir dünyada geçen, kötülüğün beden bulmuş hali ile savaşan ölümsüz bir samurayı konu alır.

denk geldikçe izlerdim. fanları çizgi filmde pek çok mantık hatası, senaryo eksiği var diyor. seriler biterken böyle şeylerin olması çok olağan aslında.

bana en ilginç gelen teori; samuray jack'in aslında powerpuff girls'ün yaratıcısı olan profesör olduğu iddiasıdır.
Yeni neslin izlediği çizgi filmlerin bile dandik olduğunu anlamamıza neden olan çizgi dizilerden sadece bir tanesi.
görsel
görsel
Çocukluk kahramanım bir anda kadir inanır'a dönüştü.
Dizi hakkında üç beş kelam edecek birilerini aradığım çizgi dizi.

Ya bu dizi bir noktadan sonra Adult Swim'e geçmiş, daha yetişkinler için uyarlanmaya başlamış, hangi sezondur, oraya kadar bilmek gereken nedir birileri mesajlarsa baya mutlu olacağım efendim.
5. sezon 10. bölüm itibariyle final yapan çocukluğumuzun dizisi.

--spoiler--

5. sezona kanlı, buruk ve hüzün dolu bir final ile veda ettik. çok hızlı bir bölüm oldu. açıkçası daha mutlu bir son ile bitebilirdi. genndy tartakovski bu konuda izleyiciyi üzdü. ashi, kalbimizde yaşıyor.

samuray jack çocukluğumuzdan bir parçaydı. aldı götürdü.

--spoiler--
artık son bölümü yayınlanmış ve seri bitmiştir.
daha önceden hepsini olmasa da çoğunu izlediğim dizidir.

ilk dört sezonda, her bölümde farklı bir macerayı anlatıyordu, genellikle aynı klişelikteydi. aku bir kaç suikastçı robot salıyordu jack de hepsini yeniyordu ve sonunda boss bir yaratıkla mücadele edip güç bela yeniyordu ve bölümün sonunda "seni bir gün yenicem aku!" diyordu. bazen de aku kendisi birebir savaşıyordu, kurnazlıkla jack'ten kaçıyordu... ama beşinci sezonda bu klişeleri bir yere bırakıp, dizi şeklinde çekmişler, çok da enfes olmuş. karakter analizi yapabiliyorsunuz. hiç beklemediğiniz olaylarla karşılaşıyorsunuz. güzel olmuş yani, böyle devam etsinler. şu an yedinci bölüm çıktı. tavsiye ederim.
iNANAMIYORUM!
Jack reis geri döndü. internete de türkçe altyazılı olarak düştü. https://www.altyazilidizi...rai-jack-5-sezon-1-bolum/
cool bir karakterdi. pek konuşmaz kılıcını çeker ve işine bakardı.

serinin devamı gelecekti sanırım.
Karanlığın şekil değiştiren cini ile savaşan Takunyalı kahraman.
Çoğu filmden daha film olan efsane çizgi film serisi .
yarın yeni bölümü oynanacak.
Uzun zaman önce, uzak bir ülkede ben Aku karanlığın şekil değiştiren efendisi, serbest bırakılmış korkunç bir şeytandım. Ama, sihirli bir kılıç kullanan, ahmak bir samuray savaşçısı önüme çıkıp bana karşı koymaya çalıştı. Son darbe vurulmadan önce, zamanda bir kapı açtım. Ve onu kötü ruhumun hakim olduğu geleceğe yolladım. Ve şimdi o ahmak geçmişe dönmenin ve geleceğin kendi olan Aku'yu mahvetmenin yollarını arıyor.
Final bölümü var mı diye merak ettiğim çizgi dizi. (belki: anime)
geri döneceği haberi sevindirmiştir ve görünen o ki bu sefer kanlı olacak.

merakla bekliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=VSrv_n4tw7w
izlenmesi keyif verir.
Sabah powerpuff girl de profesör. Akşam aku ya kafa atan cengaver samuray.
Bir zamanların efsane çizgi filmi. Maalesef yerini anlamsız çizgi filmlere bırakmıştır. Özleniyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar