aslında kamerun'lu olan futbolcu itü maçında yabancı kontejanından faydalanmıştır.
ezik domatesten yapilan sosumsu yiyecek maddesi.

pazardan alirsin bir kilo domates ama adam genelde ezikleri doldurmustur. ne yapacaksin? tabii ki salca.
bir guzel ezeceksin o domatesleri iyice. suyunu suzup, guneste kurutup bidona/tenekeye/kavanoza basacaksin.

ama yemek pisirecegin anda salcayi kavanozdan alman; onun aslinda parca pincik ettigin, iyice ezdigin, pure haline getirdigin bir domatesten oldugu gercegini degistirmez. o istedigi kadar ben salcayim desin, biz gercegin ne oldugunu biliyoruz. aslinda o da bunu biliyor, o yuzden buzdolabinda derinlere saklaniyor. beni gormesinler, belki gercegi unuturlar diye (bkz: devekusu basini kuma gomunce gorunmuyorum sanirmis). ama bilmez ki buzdolanin derinlerinde kalan salca unutulur, unutulunca da kuflenip atilir.

aslinda basta kullandigin domatesin; pazardan aldigin ezilmis domates olmasinin da onemi yoktur. ister duzgun, ister ezilmis domates. sonuc ayni iste; salca. yani istisnalar kaideyi bozmuyor (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)

pesinen edit: entrynin moderator olan yazarla ilgisi yoktur. copteki kavanozla ilgisi vardir.

vermezsem catlarim bakinizimsi editi: (bkz: yersen)
yeni yazar olduğunuzda size bu mutlu haberi ilk veren eşsiz bünye. *
beşiktaşı hakkındaki acı gerçekler kendisinin moderatör olduğu bir ortamda dile getirilince, sinirlenmiş, "nasıl olur lan bu" demiş ve the 6th of november'ı uçurmayı yeğlemiştir. tarafsız, tarafsız olduğu kadar da, sevgi kelebeği moderatörümüz.
türk mutfağının vazgeçilmez çeşnisidir, yemeklere renk ve domates aroması katar.
ayrıca açılmış olan salçanın küflenmemesi için konserveye az miktarda yağ dökmek salçanın küflenmesini engeller.
(bkz: püf noktası)
An itibariyle gelişmeler bölümünden seovileri hüzne boğmuş burmalı kadayıf.
(bkz: yirim)
küfür olmayan ama küfür etkisi yapan kelimeler hakkınada bilgi toplamasını tavsiye ettigim yazar.
zamanında girdiği bir entryi kötüleyenin kim olduğunu moderatörler söylemezse sözlüğe bir daha giriş yapmayacağını söyleyip ağlayan yazardı. Şimdilerde moderatör olmuş. komik.
(bkz: sozlukler arasi en kotu moderator yarismasi)
her halta müdahale eden karışan anlamında söylenen bir sözdür.

+ yok abi ben sana demiştim
- ulan herşeye salça olmasana !
bizi de yarmasın moderatörüdür.

not: hocam kusura bakma 't' yi unutmuşuz, bütün problem ondan.
' oo manita yapmi$sin kereta' yazari.
'ne manitası ulan maç yaptı' yazarı . (bkz: 1 mart 2009 fcuk club st istanbulls maci)
o bir sözlük duayeni.
o bir sözlük rehberi.
o bir sözlük moderatörü.
o bir idol.
o bir yazar.
st istanbulls takımı ile şampiyonluk havasına girmişken, dış mihraklar tarafından yıpratılmak istenen yazar. arda turan ile aynı kaderi paylaşıyor.
sahada ayak basmadık yer bırakmamış, st istanbulls'un yıldızlaşan isimlerinden.
yardımsever, iyi kalpli moderatör.
esenlikler diliyoruz kendisine. *
bildiğin ibrahim üzülmez. ne bir orta ne bir vuruş. hiç bilmiyorsan göğüs stopu yapta seksi bir şey kat oyuna yahu.
yegane abim ** gecenin bir vakti dertlerimi dinler, kuzu tam. Ayrıca sayesinde moderatörlerin de insan olduğunu öğrendim.

edit: ne salça düşmanları varmış sözlükte. *
gelismeler kısmına canakkale sehitlerine şiirinden bir kısım koyarak bravo dedirtmiştir.
mehmet akif ersoy'un yeni yazdığı şiirinden bir kısmı gelişmeler kısmına koyarak bizi sözlükle ilgili gelişmelerden haberdar ettiği için bi aferini haketti.bir de online dua butonu koysaydı oraya daha iyi olurdu ama kısmet artık. önümüzdeki milli ve dini günlere bakacağız.
besiktası sivas deplasmanın da yalnız bırakmayan dost yazar.

dün gece sevgilim aradı birden
ayrılalım dedi hayır yok senden
beşiktaşı daha çok sevdin benden
bitti gitti dersin soran olursa

üzgünüm sevgilim anlaşamadık
siyah beyaz aşkı paylaşamadık
işte böyle bir şey beşiktaşlılık
deplasmanda dersin soran olursa
deplasmanda dersin soran olursa moderatörü. *

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=15810854
türkçe başlık açılma konusunda gelişmeler bölümün de, nicki geçen yazar ve mod kişisi.
zall kesinlikle bir işler çevirdi. türkçe karakter ayağına, yemeklik salçayla mod salçayı ayıracaklar.
salça başlığıyla salca başlığının yollarını ayırmasıyla birlikte, salça olarak anlatmak istediklerini, artık yeni bir dil olan sal-ca yla anlatacaktır. belki de o hep salca'ydı, kim bilir...