bugün

(bkz: ihlas sobaları)
görsel
karı kızdan elini ayağını çekip asosyalliğin dibine dibine vurmasından dolayıdır.

ne yapsın sobaya kalmış garip.
"soba bile anladı dile geldi de, eşşekler hala susmakta" anlamı da olabilir, "ben adama bilezik gibi geçiririm" manası da çıkabilir.
sıcak bir avrat olarak sobayı gözüne kestirmesinden kaynaklanan yanlızlık durumu. damacana ve soda şişesini akıllara getirir.
bir psikotik için normaldir de, sobayla konuşan psikozluya tapınıp da hala bilezik milezik zırvalayanları açıklayacak hiç bir bilim dalı yoktur.
delilikten zırdeliliğe at ile koşan çakma evliya, imitasyon peygamber aktivitesidir.
tavanla konuşan facebook çularla aynı kafada olduğunu gösterir.
editnot: nurcu değilim bunu da savunmak amaçlı yazmadım. *
Kürtten olmaz evliya, olsa da sokma avluya.
http://www.youtube.com/watch?v=rkabTb0lSok
kalorifer peteği ile konuşmaya çalıştım, ama o sobanın verdiği sıcaklığı veremedi bana. işte nur cemaati ile bu vesile ile tanıştım.
o soba gibi bi arakdaşım olmadı ya şu hayatta, ona yanarım ben.ne kadar müjdeci, ne kadar canayakın bir sobadır o, insanı umutlandırır, dertlerden uzaklaştırır.
daha insanla bile konuşamayan hödüklere absürt gelebilir hatta biraz koyabilir.

sze ne be slklr kndi işnze bksnıza.ss.s
allahın izniyle, peygamberin kavli ile borusunu istemiştir sobadan.
ihtiyaç meselesi dalga geçilmemeli.
Gece vakti dinsiz köpeklerin dillendirdiği mevzu. O borular senin önderin kimse o na. Neyse.
incelenmesi gereken enterasan olay.soba bu önemli yani. borusu var dirseği var kime ne lazımsa onu alabilir. ne yapsın garibim nurları ısıtmamış sobaya sarılmış.
kimsenin aksini ispatlayamayacağı mübarek mucize. ben de üçlü prizle konuşuyom hadi aksini ispat edin ateyizler.
ulan ne gerizekalı din, alim düşmanları var. Bediüzzaman onla sohbet etmemiştir, orada sobayı kişileştirmiş, konuşturmuştur. Yoksa bir sobayla konuşmanın mümkünatı var mıdır?
Tam metin:
Aziz, Sıddık Kardeşlerim!
Bu iki gün zarfında iki küçük patlak, zâhirî hiç bir sebeb yokken acib, manidar bir tarzda olması tesadüfe benzemiyor.
Birincisi: Koğuşumda muhkem demirden olan soba birden kuvvetli tabanca gibi ses verip aşağısındaki kalın ve metin demiri bomba gibi patladı, iki parça oldu. Terzi Hamdi korktu, bizi hayret içinde bıraktı. Halbuki çok defa kışta taş kömürü ile kızgın kırmızılaştığı halde tahammül ediyordu.
ikincisi: ikinci gün Feyzilerin koğuşunda hiç bir sebeb yokken birden su destisi üstünde duran bardak acib sûrette parça parça oldu. Hatıra geliyor ki; inşâallah bize zarar dokunmadan, aleyhimizdeki dehşetli bombalar Ankara'nın altı makamatına gönderilen müdafaat nüshaları patlattırdılar, bize zarar vermeden aleyhimize ateşlenen ve kızışan hiddet sobası iki parça oldu. Hem ihtimal var ki; mübarek soba, benim teessüratımı ve tazarruatımı dinleyen tek ve menfaatli arkadaşım bana haber veriyor ki: "Bu zindan ve hapishaneden gideceksin, bana ihtiyaç kalmadı."

Yani herhangi bir edebi eserde yapıldığı gibi bediüzzaman da kişileştirme yapmıştır.
+ nasılsın muhterem soba kardeşim

- bir dur amk içim yanıyo zaten.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
yazdığı kitap için "arştan inmedir" diyen biri için göstermesi zorunlu birkaç mucizeden birisidir.

o değilde adam kendisinin peygamber olduğunu ima etmiş ölmeden ama günümüz şakirtleri ısrarla allah gibi tapınmakta kendisine. gariptir ki tapındıkları adamın arzusuna bile hürmet göstermiyorlar.

olm tapınmayın lan peygamber deyin de kemiklerini sızlatmayın
BiZ YAPSAK VATANDASLIKTAN CIKARIRLAR.
vallahi billahi tallahi peygamber olduğunu ilan etmemiştir. soba ile konuşmasındaki hüznü, betimlemeyi, benzetmeyi anlayamıyor musunuz. teşbih nedir bilmez misiniz.
soba cevap vermediyse ayıp, pardon, ayıb etmiştir.
soba - "vır vır konuşacagına 2 odun atsaydın da kestaneler kızarsaydı..."
sobanın borusu - " konuştuklarından da bir şey anlaşılmıyor bu arada ..."
sobanın kulağına konuştuğu için ağzı yanmıştır.