evet ben başlıyorum : mesela kazı yapıldığı zaman başına toplanılır izlenir .ev telefonunu arayıp evde misin ? sorusu sorulur .

edit : bu arada alkollü araç kullanan dayının tren raylarına dalarak selektör yapıp trenden yol istemesi de unutulmamalı.
Bir şey lazım olduğunda birine onda olup olmadığı sorulur ama alınan cevap bizi tatmin etmez.

+ kanka kalem var mı?
- yok kanka.
+ hiç mi yok?
- eröreörrörö.
Adana da güneş e ateş etmek.
(bkz: türkiye)'dir.

Sadece türkiye'de türkiye görülebilir. Onun dışında ger şey her yerde görülür. Mesela google 3 boyutlu mkameraları "iş makinesi izleyen" oldukça fazla kişiyi yut dışında tespit etmiştir. Artık ev telefonu kullanımı neredeyse %1'e indiği için "evde misin" sorusu da normaldir. Ayrıca hher ülkede olabilir.

Bu arada şimdi kontrol ettimde son 7 ayda hiç ev telefonu araması yapmamışım. Daha geriye gidemedim ama muhtemelen hiç ev numarası aramamışım.

Telekom taş yesin.
internet kafede defalarca "abi elli kuruşluk uzatırmısın süreyi" sözünü söylemek.
(bkz: sadece türkiye de görülen olaylar)

(bkz: sadece türkiye de olan şeyler)

Starbucks a özenip teabucks açmak gibi.
günes mesela denizler mesela yaylalar mesela bunlar güzel seylerimiz degerli varliklarimiz

ama sen gel gelelim birde türlü türlü hanzoluklara barzoluklara bunlard ülkemiz de coklar malesef hadi diyelim biz de böyle elin avrupalisin da bile var lan normal de.
bir ışıldağın size yaklaşıp elli kuruş ver la tırrek demesi.
Yolda yürürken başa uçak düşmesi

Bombaya tekme atmak

Füze ihbatında füze görmek ivin sokağa çıkmak

Güneşe ateş etmek

Dayak yemeye koşa koşa gitmek ve daha niceleri.
Şehrin yerel halkının, üniversitenin şehri bozduğunu düşünmesi. (bkz: konya)
Heykel dikip, tüm öğrenci, polis ve askeri karşısına dikmek. Dikilmemenin suç olduğu başka bir ülke varmı acaba? Bu putperest kemalistlerin zorbalıklarından bıktık. Bunlar sadece içkinin, zinanın, Allah a küfretmenin özgürlüğünü savunurlar. Vicdanı n değil.
-büyük iş makineleri çalışırken Film izler gibi izlemek(çekirdek alıp geleyim mi abey!?)
-yürümeyen merdivenleri yürüyerek çıkmak(ben adanadayken yürüyen merdivene bindim olummm!)
-devlet dairelerinde şapka takmak yasaktır (böyle bi Yazı nerede yazıyo aaa! )
-yabancı dilimizi sadece turist bayanlar için geliştirmek(yu mi go tu disko?)
-en önemli şeyleri en sona bırakmak(kayıt yaptırmak vergiyi son gün ödemek faturaları son güne bırakmak prosedür gereği)

-uludağsözlük kesinlikle noktalama işareti ister (seni yalaka seni)
-tanidigin üzerine araba sürmek.
-olunun arkasından mevlut falan okunmasi, helva melva olayı
-imamın cemaat tarafından bicaklanmasi
-balkonda kitap okuyan sahisa otobüs çarpması
-leyla ile mecnunun vizyondan kaldırılması.
-en pahalı benzin
Neyse bugunluk bu kadar yeter.
-şüpheli pakete tekme atmak
-dünyadaki tüm mimar ve mühendislerin çözemediği binalar inşa etmek
-2. kattan "tut" diyerek buzdolabı atmak
-resmi gazetedeki yazıya yalan demek
-insanları korkutması gereken kamera şakalarında şakacıları dövmek
-donan mazotu deponun altında ateş yakarak çözmek
-asfalt sıcağında yumurta pişirmek(bazı yörelerde geleneksel hale geldi).
- sınava girerken annenizin zorla okunmuş pirinç yutturması.
- hastaneye gidildiğinde doktorlara zorla serum takılması için ısrar edilmesi.
- antibiyotik yazmayan doktora şiddet uygulamak.
- şehirler arası yolculuklarda radarın olduğunu haber vermek için karşılıklı sinyalleşme.
Akrabaların üzerine doğru araba sürmek.
döve döve atatürk büstü öptürmek.
(bkz: suriyeli)
görsel
Türk bayrağıyla Köpek kurulamak
Sarı mekap ayakkabı giyilmesi durumunda göz altına alınabileceğiniz bir ulkedir.
- yayaların arabalara yol vermesi.
-''ne bakıyon lan'' sözüyle sadece baktığı için kurbana dayak atmak.
tarihi bir yerleşim kazısının yapılması ve oradaki buluntuların gün yüzüne çıkarılması definecilerin mezar odalarını ya da vb. eserleri soyması neticesinde gerçekleşir. the metropolitan museum dan 40 milyon dolar verilerek 6 yıllık mahkeme süreci sonunda geri alınan karun hazineleri ve bu soygundan sonra sardes antik kenti kazılarının başlaması örneği bitmeyecek türdendir. yani ülkemizdeki arkeologlar, sanat tarihçileri ya da diğer yetkili kişi ve kurumlar tarihi soygunu ve soyguncuları takip eder. definecilerin ülkemizin tarihi mirasına beyin takımından daha fazla katkısı olduğunu düşünmeden edemiyorum. suçlu aramıyorum, suçluyu hepimiz biliyoruz. o her zaman özgürce elini kolunu sallayarak geziyor. bu arada ben tarihi eser olsam ben de yurt dışına kaçmak isterim çünkü gecekondudan bozma müzelerde ya da onların deposunda çürümeyi asla istemezdim.
ben. keşke başka yerlerde de görülebilseydim ama imkan vermediler.