bugün

spartacus'da bir karakterdir. pek güvenilmez bir kimsedir. hatta daha sonraki suriyeliler de yine benzer kişilik özelliklerini sergilemişlerdir.
şu sıra pek de olunmak istenmeyecek durum. adamlara saldırmak için bekleyen çok var. neyse ki fazla petrol sahibi değiller de.
Haberlerden gördüğüme göre sadece Allahuakbar diyecek kadar dil biliyorlar.
mersin'de bol bol bulunanlardır, adamlar bulundukları mahallede her gün bir adet kavgaya imza atmaktadırlar.

ne huzur kaldı ne bişey.
istanbulda dilencilik piyasasını ele geçirenlerdir. ülkesini terk eden suriyeli halk olarak yutturulanların aslında dilenciler, çingeneler, işsizler ve katiller olduğunu hatırlamamıza neden olur.
Ar*p artığı.
k*rtlere küfür edip bu pis mahlukatlara etmeyen sözlük yazarlarını kınıyorum.
inanılmaz insafsız, merhametini ve insanlık onurunu yitirmiş ve ırkçılaşmış zavallı beyinleri(!) görmemize vesile olan ülkesi dağılmış, yüzbinlercesi ölmüş; 5 milyonundan fazlası yurtlarını terk etmiş kirli yüzlü, temiz kalpli ve birbirinden sevimli mâsum çocukları içermekte olan suriye ülkesinin vatandaşı olan hem ışid ve öso, hem de esed'in, elinde silah olan herkesin zulmüne uğrayan mahzun ve mağdur insanların sıfatı...
Kendilerini ülkemde bizzat tanıdıktan sonra, neden suriyede iç savaş yaşanabildiğini çok daha iyi anladım.
artik ulkemizden siktir olup gitmeleri gereken insan suruleri. akpliler cok seviyorsa evlerine alsin bunlari.
kadınları bize tiksinerek iyy der gibi bakiyor. bilader sen ne ayaksin. oturdugu apartmani sahipleniyorlar. orospu bunlar ya. siktir fakinniga diye bagirip yoluma bakiyorum.
bundan sonra acımayacağım bunlara. siken yaranıyor kardeşim kim ne derse desin.
(bkz: acıma yetime döner koyar götüne)
Yakin zamanda devletten toprak talebinde bulunacak olan ermeni-arap melezi insanlara verilen genel ad.
gün gelecek türkiye içindeki azınlık olacak. yahu her yerdeler! hepsi mazlum olsa içim yanmaz. ev, araba satışlarının odak noktasındalar. ırkçı değilim lakin hem ülkeyi sömürüyorlar hem bir yerlere gelmek için bileniyorlar.
Geçen makarna almak için bime girdim suriyeli iki aile iki alışveriş sepetini sonuna kadar doldurmuş küflü peynir alıyorlardı. Buradan suriyeli kardeşlerime bana yardımcı olaya davet ediyorum.
bunlardan çok sağlam gladyatör olur. bilen eden yok sokaklarda heba oluyor garipler.
son zamanlarda ülkemize akın akın irtica eden insanların genelinin uyrugu.
Evet ülkemizin çivisi çıktı, evet suç oranı arttı, zaten işsiz olan gençlerimiz bunların yüzünden biraz daha işsizlige mahkum edildi.
ama düşünüyorum. 4.5 aylık bebeğim var. ülkem o halde olsa. Bir taraftan iç savaş, diğer yandan işid manyağı ne yaparım, alırım gözümün nuru Bebeğimi beni alan herhangi bir ülkeye giderim. eminim onlar da memnun değildir evini yurdunu çevresini isini bırakıp gelmekten. ben yine düşünüyorum, eşimle iki memur kredi çekip şu evi aldık. 8 sene ödeyeceğiz. evimizı çok seviyoruz çok beğenerek aldık. Şimdi içinde bebeğimiz de var daha da keyifli her şey. Bir gün oturduğumuz semte işid gibi manyak topluluğu geliyor. Ne yapacağım. alacağım kocami Bebeğimi gideceğim bu güzel evimi bırakıp. Allah kimseyi yersiz yurtsuz etmesin. görüyorum kırmızı ışıklarda o çocukları içim acıyor.
O çocuklara acımasız gözlerle bakarken dua edin de o hale gelmeyelim. bizim gidecek bir yerimiz de olmayacak. insan ne oldum değil ne olacagim demeli. coluk çocuk sahibi olunca o kadar da acımasız olmuyor insan. evlat sahibi olmayı bekleyin daha vicdanlı olabilmek için.
vurduruyordur.
100 yıl sonra 'ben hep buradaydım sen sonradan geldin' diyecekleri kesin olan topluluk.
Sevimsiz çirkin yari hayvan korkak it surusu.Tez zamanda guzel ulkemden def edilmesi yada en azindan kamplara tıkılmasi gereken asalak toplulugu.
Kendi memleketimde gurbetteymişim gibi hissettiren sayıca üstünlüğü yakalamak üzere olan , yakında bizi azınlık durumuna düşürecek topluluk ferdi.
Edirne'de bekleyen mültecilerin arasında 15 günlük bebek varmış... Oğlum bu ne rahatlık lan? Elin memleketinde açta açıktasın sen ne ara o çocuğu yaptın? Bu nasıl bir düşüncesizlik o çocuğa yazık günah değil mi?

(bkz: Nato mermer nato kafa)
güzelim istanbulu Afganistan veya irana çeviren karı kıza bizimkilerden daha abaza olan ve inek gibi arkalarından bakan insan topluluğu... tabiki iyileri iyi kalblileri vardır önyargı iyi değildir ama ben gördüğüme inanırım.

En yakın zamanda yok olmaları gerekiyor yoksa artık turist yüzü ve bunun sonucunda bu dalda çalışan insanların para kazanması imkânsız hale gelecek..
Suriye'lilerle yakin calisma imkanim oldu. Gozlemlerim soyle:

1. Istisnasiz hemen hepsi Turk'lerden nefret ederler.
2. Turk'leri cahil ve barbar bulurlar.
3. Bazilari medeniyetin Suriye'de dogdugunu iddia eder.
4. Lubnan ile aralari kedi kopek gibidir. Itisir dururlar.
5. Haindirler, arkadan konusur, gizli kapaklidirlar.
6. Uzun vadeli hic bi dertleri yoktur. Tek dertleri bugun nasil karsimdakini sikertirimdir.

Kisaca arkaniza bile bakmadan bulunduklari mekandan kacin. Guvenilir ve tekin millet degildir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar