bugün

3-4 kere yaptığım olay. yalnız hayal ettiğiniz şey gerçekleşirken aşırı heyecanlanırsınız ''the end'' yazısı ile karşılaşıp uyanabilirsiniz. egzersiz isteyenlere tek önerim daha doğrusu bende işe yarayan yöntem; gün içinde kendinize ''rüyada mıyım?'' diye sorun. bir süre sonra beyin otomatikman sormaya başlıyor.
rüyada kendinizi kontrol edebilirsiniz.

bilinçli olarak hareket ediyorsun ve rüyada istediğini yapabiliyorsun. bu harika bir şey.
rüya kelimesinin başlı başına gerçeklik dışı olduğunun bilinmesi üzerine kişinin bilinç altında aklının ermesinden itibaren oluşan uyarıdır...

" rüya " kelimesini gerçek hayatta gerçekleşmesi imkansız olaylar için kullanırız, gerçeğide budur.
hiç bir insan evladı beklentilerinin içinde olan bir olayı, kesiti rüyasında görmez.. ve farkındadır, bu gerçek olamaz.

çünkü bilinç altının yarısı uyanıktır, diğer yarısı ise uykuda.
uyanık olan bilinç altıdır size rüya görürken ;

" hacı zarf bu... inanma. gerçekte seni aşar bunlar.. " diye uyarır.

kimisi diyecek ki ; " eski kız arkadaşımı gördüm, oda mı rüya ?! "
belli ki senin bokuna bitmiş olay.
kimisi diyecek ki ; " geçen ay maaşıma gelen zammı gördüm ?! ne diyecen ukela ?! "
belli ki o zam elinden gidecek ve bunu sende biliyorsun. kıvırma şimdi ego tatmin edicem diye, keke.
kimisi diyecek ki ; " 2002 dünya kupasını gördüm, hadi bunuda açıkla gıvırcık ! "
o sene dünya kupasını türkiye almadı abicim.

böyle gider bu olayın aslı.
siz ne görmek, ne duymak, ne hissetmek istiyorsanız, uyuyan bilinçaltınızda sizinle beraber uyur.
ama uyumayan bilinçaltınızda uyarmaya devam eder...

sol omuz ve sağ omuzdaki melek misali.
inception havalarında rüya görme başarısıdır.
istedigim fakat omru hayatimda henuz yasayamadigim hede.
bazen büyük bir lütufla sahip olunan ve kamyonun devrilmesini son anda önlemenize yarayan durumdur.
kimi zaman mutluluk getiren, kimi zamanda hüzünlendiren ve asla uyanmak istememe hissini birlikte getiren farkındalıktır.
(bkz: lucid dreaming)
zamanında kullandığım maddeler yüzünden, gerçek ve hayal arasındaki farkı algılayamaz olmuştum ve bunu ayırt etmenin bir yolu olarak içimden kendi kendime uçma emri veriyordum, eğer uçmaya başlarsam o anın halisünasyon olduğunu anlıyordum, uçmazsam da gerçek. böyle bir psikolojik yöntem geliştirmiştim kendi kendime.

bunun ayık kafayla, sızmadan, sadece rüyayla olan bağlantısı hayatımda ikince kez bugün gerçekleşti. bayramda erken kalkmaktan dolayı yorgun olan vücut akşama doğru uyku istedi, uzandım hafif bir uykuya dalmışım.

bilenler bilir şirinyer sevgi yolunun ordayım, yolun tam başındayım sona doğru yürümeye başladım, hava inanılmaz puslu, basık, insanlar bir telaş içinde, etrafta normal olmayan çok şey var ama içinde ne kadar saçma element olursa olsun rüyaların ne kadar gerçekçi olduğu hepinizin malumu. şu anda kafanızı monitörden kaldırıp, şu anınızın bir rüya olabileceği ihtimalini düşünürseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

yolun sonuna mutlaka gitmem lazım ama hava gerçekten çok puslu ayrıca etrafta gerçekten normal olmayan, elementler var, insanların duruşları, yürüyüşleri ve özellikle bakışları çok garip. yaşadığı olayların gerçek olup olmadığını algılamaya alışkın olan bünyem nedense bir anda o anın rüya olup olmadığını sorgulamaya başladı. taktik zaten bilinçaltıma işleyecek kadar kullanılmış bir taktik, hemen kendime uçma emri verdim ve o anda yükselip uçmaya başladım.

lucid rüya dedikleri bu olayın en güzel, en zevkli anı buymuş işte; rüyada olduğunun farkına vardığın an. uçmaya başlayınca rüyadayım lan şimdi dedim. ama bilincim şimdiki kadar yerinde. sonra bakalım bir şeyleri değiştirebiliyor muyuz diye denemeye başladım. puslu olan havayı değiştirmek istedim ilk önce. anlatılması güç bir şey ama basit olarak siz değişmesini diliyorsunuz o değişiyor. bir anda masmavi bir gökyüzü, açık bir hava oluştu.

verdiği zevk ve heyecan tarif edilemez, hiçbir kafada hissetmediğim adrenalini hissediyorum. sonra ne kadar zamandır abaza olduğum aklımda olduğundan 3 tane kız diledim, bir anda yanımda belirdiler. sarışın, esmer ve beyaz tenli. üzerlerinde sadece bikini var, vücutlar inanılmaz, bakın kıyaslama yapılamayacak kadar güzel, kate upton dersem bir kıyas belirtmiş olurum belki. sarışın olanın memelerine yapışıp okşamaya başladım sağını solunu. bir anda dikkatim yüzüne odaklandı. allahım travesti suratı gibi. bir gariplik var. sonra göz göze geldik, ki böyle durumlarda karşına çıkanlarla göz teması kurmanın aklı alabileceği söylenir, doğru olabileceğini yaşayarak gördüm. inanılmaz ve anlatılamaz. gözlerimi kaçırabiliyorum istersem ama ben bakmayı tercih ediyorum..

gözlerinin şekli ve ifadesi o vücudun içinde başka bir şey olduğunu kesinlikle anlatmaya yetiyor. ürkütücülükte son nokta sadece bakışlarıyla kafayı yedirir insanı. yapı itibariyle sakin, paniğe meyilli olmayan bir insan olmam ve bilinçdışı olaylara da alışık birisi olmam sebebiyle olması gerektiği kadar korkmuyorum ve olayın rüya olduğunun hala bilincindeyim. ama bu üçlü tepemde ve zarar verecekler bana belli. kontrolü kaybetmiş olmamdan gerek yok olmalarını dileyemiyorum ve sarı olan elini uzatıyor kafama doğru. vücutlar hala taş ama o gözler insana cidden kafayı yedirtir. ve içinde başka bir şey olduğu kesin. burası rüyanın kontrolünü kaybettiğim kısım.

halk arasında karabasan, bilimsel olarak da ram uykusuyla alakalandırılan kısımdayım, kaçmak için kendime emir veriyorum kıpırdayamıyorum, bunlar da korkutuculuklarını giderek artırıyorlar. nasıl kurtulacağımı düşünürken, aklıma dua etmek geliyor. bu bir şartlandırılmışlık. ne alaka ve hikmetse aklıma ilk gelen kelime-i şehadet oluyor. ağzımı kıpırdatmadan, kelime-i şehadeti sesli olarak söylemeye başlıyorum ama ağzıma da kilit vurmuşlar sanki çok yavaş söyleyebiliyorum.

olayın rüya olduğunu geçtim, lucid rüyada bile olduğumun bilincindeyim, lucid rüyanın ne olduğunun da. o yüzden duruma kıyaslandığında inanılmaz rahatım. uyanmaya çalışıyorum sadece. kelime-i şehadetin ilk kısmı bitmeden daha bunlar çatırdamaya başladılar, sadece çatırtı geliyor birazdan patlayacaklarmış gibi. onlar kıpırdayamaz oldu bu defa. o anda uyandım, beklediğim gibi evimde salondaki çekyattayım. hiçbir şikayetim yok hatta bu deneyimi bir kez daha yaşadığım için sevinçliyim bile. psikolojik bi etkisi de olmadı bana uyandıktan sonra yani korku falan. sadece rüyanın kontrolü biraz daha uzun sürse çok daha güzel olacaktı. kontrol bir süre sonra gidiyor ve rüya bildiğin sapıtmaya başlıyor.

tanım: hassas insanlar için siker atar etkileri olabilecek rüya türü.
astral seyahatin biletini aldığınız anlamına geliyor.*
lucid dream halinde olma durumu yüksek olan durum.
Lucid rüya olarak tabir edilen rüyadır. Bunu kontrollü yapabilenler hayattan kopabiliyor ve kendi yarattığı dünyada yaşıyor.
(bkz: işte bunlar hep inception)
rüyalarda yaşadığınız bu deneyimi lucid olarak tanımlarken, uyanık olmanında başka bir rüya içinde olduğunu düşünen kişiler için ezoterik eğitim sistemleri mevcuttur. Eğer rüyada iken rüyada olduğunuzun farkında olabiliyorsanız uyanıkkende bir rüyada olduğunuzu farketmeniz mümkündür teorik olarak .
(bkz: rüyada olmadığımızın kanıtı var mı)
(bkz: bir şu kafaya erişemedim)
lucid dream deneyimidir. eğer kişi bu alanda profesyonelleşirse bu onun zihinsel dinginliğine ve hayal gücüne büyük fayda sağlayacaktır.hatta ezoterik teorilere göre kişi bu sayede farklı varlıkların olduğu astral katlara gidebilir.
Kâbus görürken Sıkça yaşıyorum ben bunu. Hatta kendime korkma bu bi rüya biraz sonra uyanacaksin bile diyorum.
genellikle uyanıp, tekrar uykuya dalmaya çalışırken başıma gelen olay, ne zaman olsa istemsizce kendimi uyandırmaya çalışıyorum olayı.
Bu bir rüya birazdan uyanırım diyordum kendime hatta cimcik bile atıyordum sanki gerçekten cimciklenmişim gibi acı hissediyordum.
baktım iş ciddiye biniyor uçmaya falan başladım ya da silahlı çatışmadayım diyorum kesin rüya yardır baba.
Sık sık yaşadığım durum, hiç aklıma gelmeyecek saçma sapan detaylardan anlıyorum.

evet, bakımına aşırı derecede özen gösteren bir arkadaşımın manikürünün olmamasından anladım geçen gün mesela, çünkü onu tanıdım tanıyalı manikürle gezerdi. dedim bunun manikürü yok ama etrafta yakışıklılar var, e bu nasıl hala gülümsüyor!?!?!

böylece fark ettim ki plajda göbekli amca falanda yoktu, herkes manken sanki, bu şekilde rüya olduğunu idrak edip rüyamda herkesle dalga geçtim.
Evet farkedip karıya girmiştim.
Ruyada olduğun gerçeğini degiştirmeyecek farkındalık hali.

Gör işte rüyanı adam gibi.
Rüyada olduğunu fark edip, rüyayı kontrol etmektir. Yaptığım seydir.
muazzam bir durumdur. nadir başa gelir ve iyi değerlendirilmesi gerekir.

zira yönetmen koltuğunda siz oturuyorsunuzdur artık ve bu acayip eğlenceli bir filme dönüşebilir.