bugün

rüyada farkındalık.

https://tr.wikipedia.org/wiki/L%C3%BCsid_r%C3%BCya
yapılması kolay olan hede.
1-ilk önce sabah uykulu olarak kalkıyoruz.
2-yarım saat yatarak televizyon izliyoruz.
3-sonra yatağa sırt üstü olarak gözlerimiz bağlı şekilde yatıyoruz.
4-Uyumaya çalışırken zihnimizi sürekli açık tutuyoruz.Yani siyahlığa bakmak gibi.Hayal falan kurmayın uyuyup gidersiniz.
5-Bunun sonunda size karabasan denen ilginç şey olacak.(tabi karabasan geldiği her zaman bunu yapabilirsiniz amaç uyku felci geçirmek.)
6-Kesinlikle korkmuyoruz.Ben yaklaşık 100 felç geçirmişimdir ama her defasında tırstırır.Derin nefes alın.Korkmayın.Uyanmaya çalışmayın.Gözünüzü açmayın göte gelirsiniz söylemesi.Gözünüze havlu falan yapın psikolojik çok rahatlarsınız ben havlusuz yapmıştım korkunçlu karı yatağın ucundan bana bakıyordu. Yani yapmanız gereken yavaş nefes alıp korkunuzu geçirmek.VE beklemek.Siyahlığa odaklanmak.
6(ek) cinsellik düşünmeyin karabasan sırasında çünkü kalp atışınızı arttırır ne kadar hızlı kalbiniz atarsa korkunç şeyler görme olasılığınız artar.Artmaz daha doğrusu görürsünüz direkt.
7-Siyahlığa odaklanırken ne görmek isteğinizi hayal edin ve içinizde bunu sözle tekrar edin.
8-Yaklaşık 1 dakika sonra kendi dünyanızdasınız .Artık ne yaparsanız yapın.
8(ek) rüyada boşalırsanız uyanırsınız söylemesi.
deneyen var mı acaba ben de denemek istiyorum youtube da yardımcı videolar var fakat korkuyorum birazcık.

rüyada olduğunuzun farkında olarak rüya görmeye devam etmekmiş tanım.
inception filminin çıkış noktalarından biri de bu lucid rüyadır.
birkaç defa yaşadığım über hadise. genelde sabahları, uyku ile uyanıklık arasında olur.
Lucid dream ya da lüsid rüya ya da bir diğer adıyla berrak rüya; rüya gördüğünüz sırada rüyada olduğunuzun farkında olmanız durumuna verilen isimdir. Yani bir çok kişinin yaşadığı; beden derin bir uyku halindeyken bilinciniz açılır ve rüyanız içinde bilinçli bir şekilde gezerseniz bu duruma lüsid rüya deniyor.

alıntı.
http://www.siralio.com/ya...id-ruya-hakkinda-her-sey/
Gündüz saati incelenecek olan yöntem. Şimdi okurken bile bir tırsma geldi.
neredeyse her gün başıma gelen bir olay, nedeni ise çok zor uyuyakalmam. yapacağınız tek şey çok zor uyuyakalın ya da bir şey siz uyurken size bildirsin. Aslında tek olay farkındalık ama bunu başarabilmek zor. Öyle her saniye ben rüyada mıyım demekle de olmuyor. Rüyadaki absürtlükleri farkederek de yapabilirsiniz
Kim Joon-sung tarafından yazılmış ve yönetilmiş 2017 tarihli bir Güney Kore, bilim kurgu / gizem / gerilim filmi.
Başlangıç olarak hikaye güzel bir giriş yapıyor ama ilerleyen dakikalarda daha önce izlemişsiniz hissine kapılıyorsunuz. Herşey bir klişe haline geliyor. Tek sevdiğim tarafı netflix destekli olması. umarım Kore filmlerini daha çok görürüz.
Bu sabah başıma geldi rüyada olduğumu çaktığım an uçmak istedim ve uçtum sonra fazla bokunu çıkarttım sürekli bir şey yaptım ve yavaş yavaş uyandım.
Ben ne zaman rüyamda hakimiyeti ele alsam, bilincim beni hemen uyandırıyor. Yalnızca bir rüyamda kontrolü elde edebilmiştim, onda da malesef uçmak falan aklıma gelmemişti. Yalnızca olduğum mekandaki diğer odaları merak edip gezivermiştim, sonrası uyanış zati.
çok mübarek iş. sigarayı bıraktığımdan beri rüyalarımda lucide bağlayıp, sigarayı onar yirmiikişer çekerim aralarda seri olarak. oley lucid. kötü adamlardan kaçarken de camdan muntazamca atlarım, rüyada bile kendini heba; çek vur işte.