bugün

gazze ye yardım gemileri tayfasına ve bunun şakşakçılarına sorulması gereken soru.

cevap veremezler.
zira kendileri de bilmiyor neden filistin?

sorsan hemen cevap hazır.

"israil katliam yapıyor filistin'de din kardeşlerimizi katlediyor"

peki be ananın örekesi!

doğu türkistan'da ne oluyor?
çin uygur türkleri'ni katletmiyor mu?
katletmeyi bırak soykırım uygulamıyor mu?

oradakiler kan bağın olan soydaşların ve aynı zamanda din kardeşlerin değil mi?

yoksa onların suçu sadece türk olmak mı?
böyle mi emrediyor ulu lideriniz?
(bkz: filistine yardım edip uygur türkleri ni unutan rte)

tarih her zaman soysuzların hüsranına sahne olmuştur.
işte sizler de tuvalin üzerine yüce allah'ın adını katarak, din istismarı yaparak soysuzluğun portresini çiziyorsunuz...

insani yardım falan değil yaptığınız.

soysuzluk...
(bkz: rotayı şaşırmak)
efsane on numara hagi nin de dediği gibi "göt meselesi".
filistin'e insani yardımdı bulunmayı amaç edinmiş, bunun için çalışan insanlara, hiçbir şey için çalışmayan insanların sorduğu sorudur.

hele gel kardeş bir otur şöyle, soluklan. sana anlatayım neden filistin. ben oturdum, baktım, düşündüm. dünyanın bir yerlerinde, birileri ölüyor, birileri katlediliyor. ne yapmalıyım, ne yapabilirim diye sordum kendime. dedim gideyim, bir ucundan tutayım, filistin'e yardım için çalışmaya başladım. sen bir gün oturup kendine sordun mu kardeş, ben ne bok yemeye yaşıyorum diye? çok istiyosan, bir ucundan da sen tut, senin gibiler tutsun, doğu türkistan'a da siz gidin kardeş, sizi tutan mı var? siz de bizi tutmayın.

yukarıdaki satırlar ve türevleriyle cevabın oturtulacağı cümledir.
(bkz: israil in müslüman ülkelerce taciz edilmesi)
bugüne kadar kendinden başkasını düşünmemiş olan birinin yapılan yardımları küçümeseme amaçlı sorduğu soru.

bak adamım, sen hiç merak etme filistin'e yardım götürenler doğu türkistan'a da yardım götürüyorlar bundan hiç endişen olmasın. peki sen kaç kuruş kattın bu yardımlara bi cevap ver bakalım.
yanıtı deniz feneri derneği gerçekten Deniz feneri gibi yol gösterici bir dernek miydi de bunların Rotası gerçekten filistin olsun, Doğu türkistan'a bulaşmadıkları için müteşekkiriz olması gereken sorudur.
(bkz: binlerce vatandaş açken filistin derdine düşmek)*
doğu türkistan için 3 kuruş yardımda bulunmamış, birkez olsun eline gökbayrak' ı almamış sahte kabadayı, yavşak zihinler ne yüzle bunun hesabını soruyor anlamış değilim. ihh türkiye'de doğu türkistan üzerine çalışma yapan ender kuruluşlardan biridir. daha birkaç ay evvel uluslararası bir sempozyum yapmış ve meseleyi sıcak tutmak maksadı ile bunu deklare etmiştir.

http://www.uygurunsesi.com/?mxz=haber&hid=628

şimdi sikirin gidin!!!
israil yalakalığı yapmaktan beyni sulanmış bunyenin son saçması. merak etme yavrum türkistan'a afrika'ya haiti'ye türkiye'yenin her yerine, filistin'e bosna'ya ve o küçük beyninizin almadığı her yere gidiyor yardımlar. Allah bu ülkeyi bu milleti sizin gibilerden korusun.
(bkz: doğu türkistanda deniz yok)
uzak la oralar. adamın fikri biter ideolojisi biter ama yol bitmez..
necmettin erbakan'a da sorulması gereken sorudur.
(bkz: istikamet shinjang yükümüz insani yardım)
yardım etmek sadece ihh nın tekelinde olduğu için haklı isyanın paylaşılmasıdır! *
doğu türkistan'a yardım götürülmediğini nerden biliyorsun insanoğlu?

sen doğu türkistan'ı nerden tanımıyorsun?

türev ve integralleri akla getren bilmemneysi.
bırakın doğu türkistan'ı, katrina kasırgasından sonra new orleans'a, depremlerden sonra şili, pakistan ve italya'ya, yangın felaketinden sonra yunanistan'a, afrika'daki karanlığa mahkum binlerce katarakt hastasına ve her fırsatta güneydoğu anadolu'ya yardım eden ve etmeye devam edecek olan bir kuruluşa aklınca bok atma çabasıdır bu soru.

harita lazımsa: http://www.multimap.com/world/

peki sen insanlık için ne yaptın?
doğu türkistanda rotayı takip edilerek varılabilecek bir liman ve deniz olmadığı için olabilir mi acaba?
(bkz: mecaz)
filistin'e yardım edelim diyen müslüman; doğu türkistan diyen ergen.doğu türkistan da hristiyan, budist, şamanist zaten dimi?yardım dilenecek değiliz kimseden.kısacası;

hascitroen diyoruz.hascitroen.
çok basit. filistin daha çok oy getirir .doğu türkistana sahip çıkanlar genelde ülkücü görüşe yakın insanlar olup akpye yanaşacakları yoktur.
(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)

sırf eleştirmek için eleştirmenin bir başka yolu. bunu söyleyen arkadaşlara sormak istediğim tek bir soru var, doğu türkistan daki ve ya pakistan daki kardeşlerimiz için neler yaptınız?

sırf bir şeyleri eleştirmek için eleştirmeyin. biraz yapıcı olun, biraz insan olun! illa pakistan , iran , ırak , papua yeni gine olması gerekmez. dünyanın bir yerinde insanlar acı çekiyorsa eğer, ve siz bundan haberdarsanız yardım elini uzatın. bırakın siyasetciler bu konuların üzerinden prim yapsın!

sahip olmakla övündüğümüz en büyük özelliğimizi, insanlığımızı kaybediyoruz farkında olmadan.

yazık!!!
kardeş anlayışının onlar açısından yorumlanmış bir sonucu. türk'ten kardeş olmaz, arap yoldaşımız sırdaşımız ve yıllardır birlikte yaşayabileceğimiz bir kardeşimizdir anlayışının sonucu. 2. Lawrence gelene kadar böyle gözüküyor durum.
doğu türkistanlılar daha müslüman, o halde niye filistin? durun ben söyleyeyim: arap olduklarından.
bunlar eski milli görüşçülerden oldukları için hiç bir zaman türklere dönüp bakmazlar, nasıl bi milliliktir çözmesi imkansız. vakti zamanında erbakan hocada aynı naneyi yemişti. bütün arap ülkelerini gezmiş, bi tane türk ülkesi gezmemişti. ozan arifi'in dediği gibi: gezi yaptık, endonezya,malezya, libya mibya katladık, kaddafi anamıza sövünce rahatladık.