bugün

entry'ler (325)

dilini burnuna değdiren insan

"değdirmek" kelimesinin yanlış yazıldığını sanana sazanların oltaya düşerek goygoya vurduğu ve konudan* uzaklaştıkları bir entry başlığıdır. *

şike yapan diziler

enteresandır, bu dizilerin çoğunu (bkz: kanalD) ekranlarından tanıyoruz. merkez medyanın şikeci başkanı da aydın doğan oluyor demek.

radikal

son haliyle sözcü kıvamına yaklaşan anarşist gazetelerimizden birinin adıdır.

eyüp can

Zaman Gazetesinin kurucu kadrolarında yetişmiş, cemaatin* Ahmet Hakanı diyebileceğimiz, "-ben aslında çok da yobaz sayılmam. amerikada yetiştim. bak eşime elif şafak. cemaate fazla bi adamım. entellektüelim" tavrında bir kişiliktir. Radikal Gazetesi'ne yayın yönetmeni olarak radikalin çehresini değiştirmiştir. Fakat Doğan'ın etkisini pek de kıramamıştır. hakkını da vermek lazım, merkez medyaya farklı bir soluk getirmiştir.

pkk lı leşinin kafatasıyla japon kale maç yapmak

insanlıktan çıkmaktır.

erkeklerin konuşurken kızların göğüslerine bakması

açıkta birşey görmektir.

rasim ozan kütahyalı

ilk kez 27 nisan bildirisi sonrası genç siviller ile sokak hareketlerine katılmasıyla kamuoyunun tanıdığı ve kendisini tv yorumculuğuna adamış genç gazeteci-yazar kişilik. önüne gelen hiçbir konuyu yorumsuz bırakmaz sağ olsun. açık oturumlardaki rahat ve dediğim dedik tavırlarıyla karşında kim varsa çileden çıkarır. genelde yüksek perdeden konuşarak rakiplerini yıldırıp, öne çıkma çabasındadır. bunu da becerir*artık ateşli tartışma programlarının aranan ismidir. magazinel tarafıyla* da tv ye çabuk adapte olmuştur. gün içinde bir kaç kanalda görebilirsiniz kendisini. Nagehan Alçı ile evlidir.*

bir sefa doğanay vardı ne oldu ona

son olarak çocuklar duymasın dizisinin fragmanlarında görülmüştür.

eşi üstsüz güneşlenirken erkeğim diye gezen tip

belki de tutarlı erkektir..memelerin meydana çıkmasıyla, bacakların zaten ortada olması arasında edep açısından pek fark yoktur. bikiniye alıştık ya, buna da alışırız.. daha ne "gavatlığa" medeniyet namına göz yumarız biz(!)..

bilim

felsefe ve ilahiyata ikame olmuş yapay bir limandır.

sözlük

modern dünyamızda, sanal alemce dejenere olan bir şey daha!..

sokakta aniden ya allah bismillah diye bağırmak

provakatif bir tavır almaktır.

istanbul üniversitesi işletme fakültesi

ömrümün 4 senesini kapitalist çarklarının arasında meze eden nalet gelesi okuldur..türkiyenin en iyi işletme okulu safsatalarına itibar edilmemesi gerekir..istanbul üniversitesi kadar devletçi, fakülte çalışanları kadar feminen, avcılar kadar da uzaktır..ayrıca iü nün iktisad fakültesi iyi bir ikamesidir..

devleti insandan üstün gören zihniyet

sadece faşist değil, leninist-marksist metodolojinin de zihniyetidir.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

oral sander - siyasi tarih
not: e yuh ama..

tetikte beklemek

sözlüklerde* tetikte olarak geçen ve dikkatli bir şekilde hazırda beklemeyi ifade eden sözcük öbeğidir. tetikte beklemek ise cümle içinde kullanımını en çok gördüğümüz halidir. "tetikte bekleme" ifadesinde ise vurgu, beklemektedir. nasıl beklenildiğini ifade için söylenir. uyanık olmak, eski* dilde teyakkuz halinde olmak anlamlarını içerir.

okumadan bastım eksiyi

şuursuzca bir ergen refleksidir. son zamanlarda sözlükleri istila eden bu tavrı kınıyoruz.

burası seks otobüsü değil diyen iett şoförü

haklı şöfördür. nedir yani cinsel münasebetin yeri midir otobüsler. kamuya açık alanlarda insanlar başkalarının huzurunu bozacak davranışlarda bulunamazlar. sosyal hayatının bir gereiğidir bu. ortak kullanım alanlarının doğurduğu karşılıklı haklar vardır. özgürlük, başkalarının özgürlüğü ve refahına müdahale sınırına kadardır.

yani bu başlığın altına entry giren bazı arkadaşları anlaya mıyorum?!..bunun abazalıkla, namus bekçiliği ile ne alakası olabilir.
yok yok dünya çok fena bi yere gidiyor..*

devrimci azınlıklar

(bkz: yurtsever cephe)
(bkz: işçi partisi)
(bkz: kollektifler).

uluslararası politika dersine gidiyorum

(bkz: ibrahim Canbolat)*