bugün

nazlı yarim haber salmış adlı üstün türküyü seslendiren insanüstü varlık, yakışıklı, seksi, karizmatik sanatkar.
hakkinda asilsiz oldu haberi cikan sonra da flsh tv ye canli yayina baglanarak gercek durumunu ispatlayan, sahsina munhasir, usta yorumcu, ustad.
Çağımızın en karizmatik ve güçlü yorumcularından Resul Balay'ın, insanı hüzne boğan şarkısı "Nazlı Yarim Haber Salmış" ı vu bu şarkı ile tüm türkiyeyi alt üst etmiş insan.

usta yorumcu Resul Balay'ın bir resmi
görsel
"kimi garı satar öğğle geciniiiir" diyerek günümüz pelesenklerine ayar vermekten geri durmamış insan. *
tek ve yek sanatçıdır...resuL baLay'ın kasedine sahip kişiLer şansLıdır...hava atma hakLarı +5 artar...
Karizmasi ile milyonlari pesinde kosturmus seksi sanatçi trt studyolari kesfetmistir.Ayrica kendisi 10 yasinda iken nazli yarlara sahiptir.
duyduğuma gore internetten onu arayanların sayısı hemen hemen paris hilton'u arayanların sayısı kadar olan kişi. msn de avatar olarak da çok kullanılmaktadır...
(bkz: nazli yarim haber salmis)
şarkısı
nazlı yarım haber salmıs gel diye
gidecegim ellerim boş olmuyor
postacıyla selam saldım hediye
donecegim ellerim boş olmuyor olmuyor olmuyor
donecegim ellerim boş olmuyor olmuyor

kimi parislere gider eglenir
kimi sokaklarda durur dilenir
kimi insan satar ole geçinir
onlar gibi çalsam cırpsam olmuyo olmuyor olmuyor
onlar gibi çalıp cırpsam olmuyor olmuyor

doganayım bizi bole edeni
kokunden kırılsın carkı dumeni
yaratmışsa bizi kötü gün eri
yaradana karşı koysam olmuyor olmuyor olmuyor
yaradana karsı koysam olmuyo olmuyor
adını sol pencerede görmenin bile kahkaha atmaya yettiği yıldız kişi.
O'nu öldü biliyorduk ama geçenlerde bir tv kanalında çıktı ve "ben sağım ölmedim yani " dedi ünlü sanatçımız .
evrim teorisi. iğrenç ses. kötü şarkı şeçimleri. berbat kıyafetler gibi kombinasyonları içinde bulundurabilen canlı organizma.
türk müzik tarihinde devrim yapmış,üstün müzik kalitesiyle gençlere ilah olmuş,ayrıca nazlı yarim adlı şarkısıyla dünya rekorları kıran albüm satışlarına ulaşmış,milyonların hayranlığını kazanmış ve michael jackson dan sonra bir dünya starı olmayı başarmış abidesi şahsiyet...
istanbul'da edirnekapı erkek öğrenci yurdu'nda kaldığım dönemde onunla yurttaş olduğumu anladığım kişi. internet kafeye her gelişinde kahkahalar kopardı. görünce başımı öne eğerdim.
resulizma girdabını ortaya çıkaran insan. çekiyor içine muntazaman.
kaset hazırlıkları için amerika yollarını tutmuş, tarkan abisi gibi "dünya starı" olmaya niyetlenmiş idol şarkıcı.
kendisinden "nazlı yarimin ta a.k" adında "nazlı yarim haber salmış" parçasının coverini beklediğimiz devlet onur ödülüne layık halka malolmuş sanatçıdır.
güneş plak ve kasetçiliğin "biz bir canavar yarattık!!" söylemlerini doğrular nitelikteki zat.
populerligini eksisozluk ve sonra diger sozluklerde yer almasina borclu olan eski sarkici. flash tv de haber yapilmasina kadar kendisinin durumdan haberi olmadigi anlasiliyor, efsane mefsane diye lanse edilince cok sasirdigina eminim. aci olan su ki kendisiyle dalga gecildiginin farkinda degil gibiydi ya da umrunda degildi.

bu adam ve onun kucuk yasta cekilmis bir fotografinin yer aldigi kaset kapagi cercevesinde yapilan geyik muhabbetlerine gelirsek komik olanin ne oldugunu ben anlamakta zorlaniyorum. mizahta yaraticilik olmali, bu adam hakkinda komik olsun diye yazilan seyler ise yaraticiliktan cok cok uzak.
sahipsizim isimli muhteşem albumunundeki şarkılar şu şekildedir:

ah le
bagci bagin kurusun
bu garibin bir derdi var
cumbullu
dort ayaklı minare
emine
entarisi mor imis
gurbetin kahri
gulizar
meryem
sahipsizim
seher yeli
sirin nar
yayladan gel
flash tv'nin büyük bir amme hizmeti yaparak 20 sene sonra buldugu(nasıl bulduysa artık) ve haberlere çıkardıgı, çalıştığı fabrikada eski günlerin anısına gömlek ve papyon giydirip şarkı söylettiği şarkıcı.

http://www.youtube.com/watch?v=I0fOmjiahXQ
lan sen ne zaman adam oldun da, büyüdün de manita yaptın da senin nazlı yarin sana haber salmış? ama her gün yatarken dinlenesi bir şarkı. * ybsg
büyümüş haliyle de tarzından ödün vermeyen sanatçı kişilik.
best fm de arıza show'a konuk olacağı söyleniyordu zamanında.
geyik mi yaptılar bilinmez.
(bkz: taçsız kral)