bugün

türk müziği için karşılığı sezen aksu'dur..

evvela tanım tabi: normal insanlar ile karşılaştırılamayacak yeteneklere sahip olan..
(bkz: ubermensch)
kul hakkı yemeyip, insanları gozeten insandır. gercı gunumuzde pek kalmadı ama...
ustun insan takva li olan insandir.
F. nietzsche nin böyle buyurdu zerdüşt kitabında; mutluluğa, ahlaklılığa ve hayatı anlamaya giden yolda amaç olarak gösterdiği bir sıfattır.. Üstün insan mertebesine kendisini yükseltebilmiş kişi aynı zamanda kendisininde tanrısı olabilme potansiyeline varmış kişidir.
çoğu kez tuhaflıklarıyla kendisini bile şaşırtan insandır,üstün müdür orası tartışılır.

yalnızlığınızda cesurca kendinizle konuşup,konuştuğunuzu biliyorsanız;bunun kendiniz ve insanlar tarafından hoş karşılanmayacağından haberdar iseniz,insanları "genetik yazılım paketleriyle yönetilen robotlar " olarak düşünüyorsanız ve bu nedenle kendinizi ve insanları hor görüyorsanız bir "yükselme" vardır,alan açıldığı takdirde bu yükselme
süreklilik kazanabilir. Ancak çoğu kez,bu kişiler bedenlerinde hapsolup gitmekte.
kişinin burada en büyük düşmanı hiç kuşkusuz ki "kendisidir"

(bkz: büyük tinli)
(bkz: tamam biliyoruz atatürk ve muhammed)
üstün insan yoktur diyen bayatlara inat gerçekten üstün insan vardır
genetik olarak takviye edilmiş space marinelerdir. bir space marine'nin 2 kalp, 3 akciğer gibi çoğul organları vardır. boyları 2,5 3 metre arası değişirken enleri 1,5 metreyi bulabilmektedir. bu adamlar ölümcül derecede fanatik olmalarıyla tanınırlar.

(bkz: for the emperor)
(bkz: exterminatis)
(bkz: warhammer 40k)
Nietzsche' nin çelişkilerinin ürünü olandır. Bir gün ortaya çıkarsa acaba nietzsche' nin ruhu rahata kavuşacak mi?
nietzsche üstün insan diye kendini kabul etmiştir (bence), o öldüğüne göre ve tanrıyı da beraberinde götürdüğüne göre artık üstün insan diye bir şey olamayacaktır.
+ ben bundan 2 ay evvel uzaylılar tarafından kaçırıldım.
- neden?
+ bunlar üstün ırk arıyorlarmış. bana dediler ki ya biz insan ırkına çok hakimiz. ancak nasıl olur da bir insan bu kadar yakışıklı ve seksi olur? bizim bu konuda bir araştırma yapmamız lazım dediler ve beni 3 gün misafir ettiler.
- anlıyorum
+ ya dediler ki ya erdem manyak mısın insan böyle olamaz falan dediler.
- senin üstün insan olduğunu düşündüler.
+ sağolsunlar.

(bkz: beşer beşer)
Nietzsche tarafından şu şekilde açıklanmıştır: ' bakın işte, ben şimşeğin habercisi ve buluttan düşen ağır bir damlayım: bu şimşeğin adı üstüninsan' dır. '
doğuştan kazanılamayan yaşayarak edindiği insanlık vasıflarıyla olunabilinecek insandır.
zekasıyla ahlakı küçük baş hayvanların anlayamayacağı kadar üst düzey insanlardır. kendimden biliyorum anlamanızı da beklemiyorum.
"Bugüne kadar daha hiç olmadı bir üstün insan. Çıplak gördüm ikisini de, en büyük ve en küçük insanı: Henüz çok benzemekteler birbirlerine. Gerçekten de en büyüğünü bile insanca; çok insanca buldum!"
Böyle Buyurdu Zerdüşt.
kuran-ı kerim'in çeşitli yerlerinde kim olduğu tarif edilmiş kişilerdir.
ırklara bakılmaksızın, zekasını en etkin şekilde kullanabilen insandır.
“insan bir iptir ki hayvanla üstinsan arasına gerilmiştir. Uçurumun üstünde bir ip. Tehlikeli bir geçiş, tehlikeli bir yolculuk, tehlikeli bir geriye bakış, tehlikeli bir ürperiş ve duraksayış.”

(bkz: böyle buyurdu zerdüşt)
(bkz: übermensch)
hayatin tüm zorluklarina rağmen pes etmemiş başarmış ve kendinden geriye iz birakmis insandir.
(bkz: mustafa kemal atatürk)

(bkz: avrupalılar)

(bkz: türkler)
Nietzsche'ye göre insanoğlunun amacıdır.
(bkz: thanos)
bazı insanlar diğerlerinden üstündür
bu bir gerçek
üstünlük derken
etki bakımından
herkes aynı etkiyi yapamaz
kendini belli bir grup içinde lider yapan adam
ve yalnız başına yıllarca takılan ben
sonuç
pozitif.