bugün

"kampussel" reklamındaki salak tipin lise veya üniversite öğrencisinin yerini tutması.
dejenere olmuş kuşağın görsel hali. bu işin tanım kısmı, açıklayıcı kısmı için;
(bkz: 80 sonrası neslin bozuk oluşu)
nescafe üçü bir arada reklamında da itinayla resmedilen gençliktir.

"üç çılgın üniversiteliyiz, alter tabir edilen şekilde giyiniyoruz(çizgili tişört falan); bir gün oturuyoruz dedik neden bu çılgın bekar evi halimizle bir neskafe reklamı çekmeyelim."

kaçak elektrik kullanmayıp da götü donanlar hangi ülkenin öğrencileri ben anlamış değilim.
(bkz: sen yenisin galiba)
toplumun bazı kesimlerinin ve bu markaların desteklediği apolitik, salak, gençliktir.niye gazinin beyinsizlerini göstermiyorlar ve onların katlettiği öğrencileri?
(bkz: çemkirmek)
üniversiteli oynatınca daha çok satıyormuşmuş.
gençler "aa bakın üniversteli ilerizekalılarımız bu reklamda oynuyor demek ki iyi bir ürün bu." diye düşünüp o ürüne daha çok rağbet gösteriyorlarmışmış.
efendin böle saçlar kulak hizasına kadar uzun, kulakta ipod' un kulaklığı *; üstte önü açık gömler altta barcelona forması, ve koltuk altında sağına soluna müzik grubu isimleri kazınmış t cetveliyle, okul kantininde salınan tiplerdir..
(bkz: sözlükteki bütün yazarlar yalancıdır)
uzun eşşek oymaktan bile aciz herifler meselaa.birde su acun un oynadıgı aptal reklam var,
yok abi ben anlamıyorum. özellikle bu konuda rocco ya gıcık kapmışlığım var. değişik değişik tip tip eğlencelerle gençliğe "aha aslında siz busunuz özünüz bu aq" alt mesajını vermeye çalışıyorlar. ben hayatımın hiç bir yerinde tren garında hareket saati gelene kadar normal açıdan kız arkadaşımı havaya asker geçirir gibi hoplatmadım. ama reklamlarda gençlik çok neşeli kanı kaynar hoplatır zıplatır imajı vermeye çalışıyor. gecenin bi yarısı hoplatırlar şerefsizim. katara kaparlar adamı lan!!! gençtürkselde yapıyo lan bunu. parkın ortasında amuda kalkmış bi dallama resmi ile karşımıza çıkıyorlar bu sefer. tunalının * göbeğinde yiyosa gençliğini bahane ederek amuda kalk bakalım. valla alırlar araya. öyle zannediyorum ki mantığı olan hiç bir insan evladı cd sürcüsüne lolipopu bantlayıp oyun oynamaz herhalde. bi de kola reklamında olur bu. ekstra neşeli mahalle pozları. yalan aq valla yalan billa yalan. eskiden di o. genç dediğin efendice köşe bakkaliyesine gider mahallenin kızlarına sonderece saygılıdır. korur kollar. ama numaradan. yabancı biri geçince hani kabilede erkek olmak için kendini ispat eden çocuklar vardır ya onun gibi gözüyle s.kcekmiş gibi mahsus uzun uzun incelemeler yapar. sırf ortamdaki arkadaş grubuna "kızdımı çok büyük dayak atar" havası vermek için hehehehe.