bugün

entry'ler (1127)

arkadaşları evrim geçirirken mal mal bakan maymun

Aklini kullanmis suru psikilojisiyle hareket etmemis maymundur.
Alnindan opuyorum.

sözlük yazarlarının aldığı iltifatlar

Ohaa!

Not: bunu kim begendi cok merak ettim. Acaba entry no'dan mi kazandim?

ösym nin mesai saati dışı açıklama yapması

Mesai yapiyorlar demektir.
Sonuc aciklamalar cok problem cikartacaksa tatile girerken veya tatil zamani yapiliyor.
Pazartesi gunu aciklayip tum hafta devlet buyuklerinden aciklama beklememekmicin yapiliyor diye dusunuyorum.

üniversitede ortalığın amına koyacağım diyen genç

Koyuyorlar da. Mumkunse dersleri takip etmeyip takip eden arkadaslarindan not istesinler.

yemek yapan kız modeli

Unutulan bir nokta var ki herkes yemek yapabilir ancak herkesin yemegi yenmez.
Yaptigi yemek yenilebilir olan kiz modeli olarak duzeltilmeli.

josephson junction

Aralarinda faz farki olan iki superilerken ile olusturulan normal elektrodinamigin pek gecerli olmadigi eklemlerdir.

Eger bir taraftan dc gerilim uygularsaniz diger taraftan ac alirsiniz.
Bir gerilim farki olmasa dahi akim vardir.
elektronik muhendislerinin olur mu oyle sacma sey diye soylendikleri eklemlerdir.

squid

Dunyanin en hassas manyetik alan sensorleridir.
Soyle ki 10^-15 tesla hassasiyete kadar olcum yapabilmektedir. Su an bilinen gezegenin buyuk bir kismi bu mantikla calisan veya superiletkenlik teknolojisini kullanan sensorler tarafindan kesfedilmistir.

Ayrica (bkz: josephson junction)

kadınların vermek istemediği erkek tipi

Eger siz de karsinizdaki kadin da cok ac ise onundeki yemegi vermek istemiyor.
Bu durumda karsidaki erkek tipi kadinin vermek istemedigi erkek tipidir.

Ayrica kadin veriyor da siz vermiyor musunuz, alip eve mi goturuyorsunuz sorusunu akla getirir bu onerme

i u fizik bolumu

Kimsenin universitedindeki fizik bolumu kolay olmadigi gibi buradaki de digerlerinden daha zordur tipki diger universitelerde fizik bolumu okuyan ogrencilerin kendi universitesi icin ayni seyi dusundugu gibi.

seksten başka şeyler de düşünen erkek

Laboratuvarda is, yatak odasinda seks, mutfakta yemek, otobuste bos koltuk seklinde secenekler cogaltilabilinir.

Ek olarak erkekler seksten sonra seksi dusunmemektelermis.

fizik bölümü

Turkiye'de puani yetmeyen fizik bolumunu yaziyor olsa da dunya genelinde (gelismis ulkelerden bahsediyorum) fizik bolumunu kazanamayanlar elektrik elektronik ya da yazilim gibi bolumleri tercih ediyorlar.
Sonucta kullandiginiz bilgisayar, telefon vs vs seyler arge'de fizikciler tarafindan gelistirilip, muhendisler tarafindan kullaniciya sunuluyor. Yoksa turkiye'deki gibi ver fabrikanin basina bi muhendis isletsin orayi gibi bir durum olmus olsaydi amerika'da japonya'da tabletleri aydan siparisle alirdik sanirim.

Fizikci olmayii dusunenler yazsin. Olmadi gidin gida muhendisligi okuyun adiniz muhendis olsun. Bu ulkenin bilime arastirma gelistirmeye degil yoneticiye ihtiyaci var.
Bilimi zaten satin aliyoruz.

ege üniversitesini kazanmak

Muhtemelen ogrenci islerinde calisanlarin yedi sulalesine dua etmektir. Tabi herkes hak etmiyor bu duayi, isini yapanlar da var birkac tane.
Lan acaba yonetmelik degisir mi diye tedirgin olmaktir.
Yukseltmeye ders almamali, en azindan fizik bolumu icin, bunu ogrenmeyi ogrenmektir.
Bir de grand kafede fazla takilmayin.

kürtlerin üniversitelere alınmaması

Kopya cekenlerin universiteye alinmamasi gibi bir durum soz konusudur.
Kurt turk farketmemekte ancak doguda olan kopya skandallari da unutulmamali onlemi de alinmali, batida yapilsin sinavlar. Biz de kopya cekelim diger arkadaslarla birlikte ki sartlari esitleyelim.

facede eğitim bilgilerini değiştirme hızı

Orada burada isik hizina erismek icin deneyler yapiliyorken biz isik hizina ulasip egitim bilgisi degistiriyor(mus)uz.
isik hizi: 10kelime/saniye olarak degistirilmeli.

ygs tarih konularını anlamanın püf noktaları

Total war serisinin bir ucundan baslayin. Turk tarihini anlamasaniz bile en azindan dunya tarihi ile ilgili sorulari yanitlayabilirsiniz.
Bir de almanlar yenilince biz de yenilmis sayildik, bunu bir kenara not alin, hocalar eskiden bu konunun uzerinde cok dururdu.

ismik

8. nesil yazardır kendileri. Simiden hayirli ugurlu olsun sozluk'e.

avea nın sevgiliden çok mesaj atması

dönüşüm muhteşem olacak felsefesini benimsemiş avea'nın tekrardan "ota üye olun 5 kontor kazanın", "boka üye olun sukuutır kazanacak ilk bilmem kaç kişi arasına girin" mesajları ile insanın çileden çıkması durumudur.

avea'nın sitesinden engellenebilmektedir bu olay fakat bu sefer de arada bir yapılan işe yarar kampanyalardan haberdar olamayacağımız için ayıya dayı diyoruz.

eski sevgilisine mail atan sevgili

Eski sevgilisiyle arkadaş kalabilmeyi başarmış bir avuç insandan birisidir.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

şükela butonu

Birkaç güzel entry okuyayım diye bastığım okurken de birşeyin dikkatimi çekmesini sağlayan buton. 2007'den sonra hiç mi güzel entry giren olmamıştır yoksa butonda mı var bir terbiyesizlik çözemedim. Hayır hiç üşenmeden 982374823 defa bastım ama bir tane bile 2008'e ait entry çıkmadı.

kyk

yurtlarında her türden insanın kaldığı kurum.
duş perdesini kapatmadan duş alan adamı mı ararsın?
işenecek yere sıçan adamı mı ararsın?
koridorda kiremitten ocak yapıp balık pişiren adamı mı ararsın?
her odada kaçak bir hat çekildiği için ritüel olaraktan 15dk'da bir atan sigortaları mı ararsın? (yok bu adam olmadı)
yurtta elektrikler gittiğinde toplanıp kız yurtlarının önünde bağıraraktan kendilerinden geçen abazanları mı ararsın?
genel olarak iğrenç de olsa en az bir iki hafta yaşanıp görülmesi gereken yerdir diye düşünürüm.