bugün

mustafa kemal atatürk'ün kurduğu cumhuriyet'in başbakanı olarak görmekten, son derece rahatsız olduğum, ikide bir değişen bir cumhuriyetçi, bir şeriatçı olan ama genellikle şeriatçı ve laiklik düşman tarafının ağır bastığı başbakandan çok mahalle kabadayısı olduğunu zanneden % 47 nin başbakanıdır.

edit: allah aşkına eksileyen arkadaşlar neden eksilediklerini söylesinlerde eğer doğrularsa biz sorunu kendimizde arıyalım.
bir konuşmasında "ben recep tayyip erdoğan değilim, başbakanım" demiş zat-ı şahane.

burhan altıntop gibi, "yoğum ben yoğum" diyor tabir-i caizse.

çok sık kısa devre yapıyor.
yalaka ve çıkarcı medya sayesinde halen başbakanlığını sürdürebilen ve olduğu makamı haketmeyen bir siyasetçi...
bir nevi "öyle başa böyle tarak" abidesi...

(bkz: sevmedim sevmiyorum sevmeyeceğim)
(bkz: allahim yarattin bari takip et)
izmir'e Gavur diyerek izmir halkının çok büyük çoğunluğunu arkasına almış, RTE diye tanınan, davos fatihi diye bilinen, kasımpaşalı, eski iett çalışanıdır kendisi.
cebinde daima bir çakı taşıyan adam. bir bu, bir de polat alemdar yanından ayırmaz.
akp kurucu başkanıdır. yüzüne baktığımda uykumu getiren, hayattaki bütün yaşamsal fonksiyonlarımı çürüten, yüzündeki anlamsız çizgileri olan, samimiyetsiz yüz ifadesi ve çirkin bir eşe sahip kişidir. insanlara sorduğumda neden akp? çünkü o bizden birisi cevabını aldığım. cevaben o zaman senin gibi cahilden ne farkı var? sorularını sıklıkla yöneltmeme sebep olan türkiye cumhuriyeti başbakanıdır.
muhtar bile olamaz denilen ama en sonunda gel gör ki tc nin başbakanı olabilmeyi başarmış, cumhurbaşkanlığı makamı ayaklarının altına serilmiş ancak bunu ret etmek zorunda kalmış müthiş başarılı siyaset adamıdır.
kabadayılığı "üslup" diye yedirmeye çalışan kişi...

böyle kaba bir örneğin başka bir yerde varolabileceğini düşünmüyorum.
an itibariyle hakkında atatürk'ten daha fazla entry girilmiş olan şahıs.
Deniz feneri ile bağlantılı olarak yaptığı yolsuzluklar gün yüzüne çıkmış zahid akman için "Bir ay sonra da zaten aday olmayacağını açıkça ortaya koydu, burada fırtınalar koparmaya gerek var mı?" şeklinde cümleler kurarak zihniyetini ortaya koymuş işbirlikçi.

yani adam yolsuzluk mu yapmış? ee nolmuş yani? bak zaten 1 ay sonra aday olmayacakmış olum. harbiden abartıyoruz, abartıyorsunuz ya..

yolsuzluk yapan, yolsuzluk yapanı koruyan iktidarlar gördü bu ülke ama bu kadarını görmedi be hacı.
çok dertli başbakanımız gam kasavet sahibi güzel insan.
maalesef deniz baykal ve devlet bahçeli gibi iki rakibe sahip olan başbakan. ben halkı haklı buluyorum. ben de bu adamı diğer ikisine tercih ederim. bu halk zannettiğiniz kadar aptal değil. zaten bir seçim öncesinde bülent ecevit'i başbakan yapmış bu milletin bir anda islamcı olduğunu düşünmek asıl aptallık. adam hakikaten ülke ekonomisini çok hızlı bir şekilde büyüttü. iyi işler yaptı. uluslararası politikada güzel adımlar attı. deniz baykal ve devlet bahçeli bunları yapabilecek vizyonda liderler değil ve bunu bu millet de görüyor. chp ve mhp'de büyük değişimler şart. mhp'den gerçi umutlu değilim ama chp'den yeni bir vizyon çıkabilir. ama öncelikle şu deniz baykal'dan ve yanındaki destekçilerinden kurtarılması gerekiyor.
arkadaş ortamında ''bu adamın imam nikahlı ikinci eşi olurdum'' zırvasını duyduktan sonra yerinin sağlamlığından korktuğum siyasi.
bayrampaşa'da bir parkta attan düşen tc başbakanı.
(bkz: deniz baykal 5 tane keçi idare edemez)

(bkz: komedyen olarak recep tayyip erdoğan)
Bana gelen bir maili sunuyorum, ve maili olduğu gibi sunduğumdan zaman kavramını gözetmenizi umuyorum.

Tayyip Diyor ki ; Ey benim okuyup araştırmayan halkım:

1- Şehidinize hakaret ettim, anlamadınız
2- Ermeni Yahudi demeden ülke varlıklarını sattım, egemenliğimizi devrettim, anlamadınız
3- Kendi ülkemi bölen projenin Eş Başkanıyım dedim, anlamadınız
4- Erbakan bile 'AKP' yi Siyonistler kurdurdu' dedi ki doğru, anlamadınız
5- Türkiye yi katmerli bir borcun altına soktum, toprakları sattım,
anlamadınız
6- Barzani ve Talabani ile kol kola girip kendi askerimizi dışladım, anlamadınız
7- Din, Müslümanlık, islam dedik 4 yıl boyunca rekor sayıda
kilise açtırdım, bu nasıl Müslümanlık demediniz ve yine anlamadınız.
8- Oğluma acık acık gemi aldım, alenen 4 senede onu da trilyoner yaptım anlamadınız
9- Maliye bakanıyla elele verip yedi sülalemize yetecek paraları götürdük anlamadınız
10- Terörist basına sayın dedim anlamadınız
11- Ülkeyi en yüksek faizle borçlandırdım anlamadınız
12- 2002 deki secim öncesi dokunulmazlıkları kaldıracam diye
yalan söyleyip sonra bi daha lafını bile etmedim anlamadınız
13- Derdini söyleyen vatandaşa ...iktir çektim anlamadınız.

Üstüne üstlük bütün bunları anlatmaya çalışan muhalefeti dinlemeyince, sandıktan hooop ben çıktım. Şimdi bir 5 yıl daha sizleri ben
sevmeyim de kimler sevsin!!!

Bu 5 yılda da yapacağımı yaparım, ondan sonra ister seeeç ister seçme.
Nasıl olsa kalkıp yüzünüze sövsem yine %30 alırım.
zihniyetindeki başbakan.
siyaseti çobanlığa indirgemiş adam. tebrik ediyoruz kendisini.
italya'da ülkenin en zengin adamlarından biri başbakan olurken, bizde göreve geldiğinde tek vasfı istanbul belediye başkanlığı olan zat-ı muhterem 7 yılda dünyanın en zengin sekizinci siyasetçisi olmuştur. yalnız wikipedia'!da gördüğümüz üzere daha silvio'ya yetişmesi için bi 7.5 milyar dolar civarında eksiği var. o da olur inşallah.

http://en.wikipedia.org/w...nt_and_state_by_net_worth

tanım : allah daha çok versin siyasetçisi.
demin haberlerde gördüm kendisini. kars'a mı ne gitmiş. işte konuşmasını yaptı ondan sonra 13-14 yaş civarı bir kız çıktı kürsüye. başbakanla ilgili bir anısını anlattı. başbakan kıza bir sıkıntısında yardımcı mı olmuş ne, işte bu eksende bir hikaye anlatıyordu. ona duyduğu minneti anlatırken kasarak ağlamaya başladı. başbakan da boşdurmadı kızın yanağını sıvazladı. ama ne hikmetse bunu yaparken kıza değil de kameralara bakıyordu. çünkü kaydedildiğinden emin olmak istiyordu. işin özeti bu bana bir kurmaca gibi gelmişti. imaj düzeltmeye çalışıyordu. fakat ben ayrıntıdaki şeytanı gördüm. tiyatroyu gördüm. *
(bkz: deniz feneri nin parti kasasına girmiş kuruşu yok)
tek olumlu yanı, sürekli karikatürlerde başrol oynayarak yüzümüzde bir anlık tebessüm oluşturmasıdır.
(bkz: penguen)
çok zeki bir siyaset adamı. zekasını iyiye kullanmıyor. birkaç gün önce yaptığı açıklamada üslubuna ilişkin 'ben agresif değilim, dertliyim' şeklinde önüne resmen mendil açmıştır. aradan az bir zaman geçince muhalefet liderlerini klavuzluk yapan kargalara benzetmiştir.
(bkz: akp siyaseti) *
başbakan.

onu ve temsil ettiği siyasi anlayışı sevmemek, az da olsa yaptığı şık hareketleri görmemize engel değil. bu akşam madam despina'da onun şerefine de bir kadeh içerim.

http://tinyurl.com/neljaj
http://www.youtube.com/watch?v=AHn3LBe3sKs