bugün

gün gelir devran döner, horoz domalır tavuk gömer... o günleri iple çekiyoruz, o günler geldiğinde yüce divana giderken yaptıklarının hesabını tek tek verirken zevkle izleyeceğim. asıl hesap da öbür tarafta, bu milletin vebali, bu vatanın, geçmişin, şehitlerin vebali...
yalan söylemesi, haksızlık ve ayrımcılık yapması, pot kırması, halktan kaçması, hırsızlık ve yolsuzluk yapması, dini, bayrağı ve gerekirse etnik kökeni istismar etmesi ve cehaleti ve beceriksizliği normal karşılanan ulu lider. şu saydıklarımın hepsi hakkında en az üçer örnek verebilirim.

eline su bile dökemeyeceği rakibi kemal kılıçdaroğlunu eleştiren yandaşlar, şu yukarıdaki konuları da eleştiriken göz önünde bulundururlarsa daha isabetli ve inandırıcı eleştiriler yapabilirler.

yok amaç güneşi balçıkla sıvayıp rakibe çamur atmaksa çocuk gibi çamurla oynamaya devam ede de bilirler tabii ki.
Ne kadar laf etsekte akp nin yaptığı icraatları hangi parti yaptı? hiç biri sadece akp yaptı. rte nin bazı yönlerini çok feci eleştirsemde rte nin yaptığı bölünmüş yolları hiç bir iktidar yapmamıştır. arabayla yolculuk eden bir insan olaraktan yaptıkları yollar çok kaliteli lakin 22 ağustosa da karşıyım. orda bir durun derim ama ders kitaplarının ücretsiz verilmesi, sağlık hizmetleri felan adamlar yapıyor sözünü insana dedirtiyor. benim için sıkıntı olan kısım iktidar partisinin demokrasi anlayışındaki kıtlık aslında yani basın-yayıın özgürlüğünde sorunlar var. Sansür sorunumuz var. mizahçılarmız tam randımanla istediklerini yazıp çizemiyorlar. Bir de bu partinin hüseyin çelik ve bülent arınç gibi insanları kendi bünyesinde barındırmaması lazım. Özgürlükleri kısıtlamasa icraat yönünden gerçekçi parti ama eksiği de az değil hani daha çok çalışması lazım.

edit:bu sözlükte eksi yememek için rte ye sövmem lazım biliyorum ama adam hiç bir şey de yapmadı diyememki duble yollar hayal değil hani.Yanlış yaptığı şeyler de çok fazla ama yiğidi öldür hakkını yeme.
diyarbakırlılara bingöl'den seslenen kişi.
bingölde "öyle değil mi diyarbakır" diye bağıran ses gelmeyincede "bunların sesleri çıkmıyor" diyen başbakan. ha ben bunu eleştirecek kadar basit bir inan değilim. bilakis bu gafı gayet anlaşılablir olarak görüyorum. çok yoğun bir tempoda bedenen ve kafa olarak yorgun siyasetçilerin seçime 3 kala böyle errorlar vermesi gayet insanidir.
bingölde tabiri caizse sıvamış kişi. doğalgaz gelmediği halde nasıl doğalgazdan memnunmusunuz demiş faydalarını anlatmış, üç kez diyarbakır demiştir. 81 il kolay değil, püskevit yada yürüyen merdiven gibi gülümsenecek şeyler. lakin bu gafları bu konular yüzünden açıklama bekleniyor diye eline tutuşturulan kağıdı yanlış anladığından yapmış. işte bazen doğaçlama işe yaramıyor. o değil de eline o kağıdı veren tam tayyip düşmanıymış.
http://www.dailymotion.co...lar-babalar-ve-oyull_news

keşke benim babam olsa dediğim insan...
9 yıl önce ssk'lı 9 yıl sonra dünyanın en zengin 8. başbakanı...
postalcıların iftira atmaya çalıştıkları karizmatik kişilik.
ayrıca o postal nefeslilerin anlayamadıkları birşey vardır. o da şudur;

gün gelmiştir, devran dönmüştür. o yüzden başbakan olmuştur zaten. horoz domalmış ve hatta tavuk tarafından folloş edilmiş ve hala edilmektedir.
burada ki horoz postalcıları , tavuk ise halkı temsil etmektedir.
zulm eden tarafı bu zavallı halleri ile görmenin tadı da bir başkadır. sauron un mordor da mıntıka temizliğine çıkması , yerden izmarit toplaması gibi birşeydir.
(bkz: bize her yer diyarbakır)
"öcalan bizim iktidarımızda yakalansaydı idam ederdik" diyen türkiye cumhuriyeti başbakanı.

idam etme hakkını sadece yakalayana veriyorlar galiba.
birisi şu örümcek bıyıklıya demokrasiyi öğretsin! "Parti" kişilerden oluşmuyor mu?

--spoiler--
idamın kaldırılması için "kabul" oyu kullanan AKP milletvekilleri

Dengir Mir Fırat
Mahmut Göksu
Mehmet Özyol
Akif Gülle
Faruk Çelik
Abdülkadir Aksu
Mehmet Ali Şahin
Nevzat Yalçıntaş
Abdullah Gül
Salih Kapusuz
Mehmet Vecdi Gönül
Osman Pepe
Avni Doğan
Musa Uzunkaya
Ahmet Nurettin Aydın
Maliki Ejder Arvas
Hüseyin Çelik
--spoiler--
ingilizce dahi bilmeyen dümdüz adam lan bu. başbakan olmuş böyle bir ülkeye.
rüyarıma sık sık girer..
Amerikan The Wall Street Journal gazetesinden geliyor..
Sayın Erdoğan'a yönelik bir korku, kendisinin gizlice islamcı ve otoriter bir proje tasarlaması. Biz bu yargıya direndik. Ancak Türkiye Başbakanı, eski Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed'in Yahudi karşıtı çılgın medya teorilerini canlandırdıkça, bu tip endişeleri gidermeyecektir."

Recep tayyip erdoğandan beklenen cevap.
Eyyyy The WSJ, bizde çılgın medya teorileri canlandırılmaz, ortada bir teori varsa direkt cansız bırakılır."
gittiği mitinglerin hemen hepsinde aynı şeyleri tekrarlayan başbakınımız. prompter etkisi.
tek kelimeyle lider.
süleyman demirel'i, memleketi ısparta'da, ıspartalılara yuhalatan adam. kardeşi kardeşe düşüren birinden ne beklenir ki...
bugün antep mitingi az biraz izledim, gayet güzel izlenimlerim oldu.

öncelikle antep kadınlarının, miting sırasındaki zılgıt saçmalığını çok saçma buldum. yani bir süre sonra sempatiklikten ırak, hindi tadında bir ses ortaya çıkıyor.

hani hitabeti yüksek falan diyorlar ya, inanın önyargısız izledim bazı yerlerde de hak vermedim değil. ama adam overrated bariz ve net.

antep içinde söylenecek pek bir şey yok hani. demokrasi gereği deyip geçiyoruz, saygısızlık olmasın diye.
geçen oturdum tv başına, baktım başbakan, 32. gün programında m.ali birand'ın konuğu... "dur" dedim kendime, bir dinle bakalım dedim... bu zamana kadar olan her şeyi unut -gemicik, ananı al git, senin oğlun işsiz kalsın gibi- dedim, objektif ol lan dedim, kendime. tanıdıklar dedi çünkü bana, istikrar sürsün dedi, bak, sende ticaret yapacaksın, akıllı ol dedi.. bende dinledim...
ama bir yere kadar yahu, benim karşı olup olmamam önemli değil, ancak adam başkanlık sistemini gönülden istediğini söyledikten biraz sonra ben gönülden istemedim, öyle bir laf etmedim diye zorladı ya, ben üzüldüm... neye üzüldüm; ulan o sırada çok iyi bir film vardı ya, ben onu kaçırdım ulan!!! çok üzüldüm be sözlük.

edittt: olm nası eksi yedim, nası eksi yedim anlatamam.bi de yalan bi şey yazmadım lan. yüzde belli beyler.
Üniversite mezunlarına iş imkanı sağlayamayan üniversite mezunu olmayan insan.

bayanları kadın ve kız olarak ikiye ayıran ultra süpersonik çağdaş ileri demokrat başbakan.

muhalefet liderinin tüm davetlerine karşın, o'nunla tartışmaya girmeye korkan başbakan.

ha bu hareketlerini de beğenen bir sürü insanın olduğu, her yaptığını şakşakçılıkla karşılayan çok sayıda koyuna sahip olan, dünyanın en şanslı parti lideri.
iBB başkanı olduğu ilk yıllarda, Keçiörende kirada oturan, şimdi ise yatta mı, katta mı yoksa oğlunun gemiciğinde mi kalsam diye düşünen, "yüksek şahsiyet(!)"
tayyip sultan diyoruz da adam peygamber olmuş;
https://www.facebook.com/...484.36234.173147996060522
acayip bir korku toplumu yarattı lan. sıçtım altıma o derece.*
hakkında söylenecek çok şey olan ve bir o kadar da bu söylenenleri anlayamayacak insanların ulu önderi(!)

(bkz: çok korkuyorum be sözlük) bi şey daha var bir korku toplumu yaratmıştır.

(bkz: tamam tamam sustum sözlük)
tarihin saygıyla anacağı insan.

bu ülkenin başına gelen birkaç güzel şeyden birisi.
güncel Önemli Başlıklar