bugün

(bkz: mal)
ne yazılır, ne sayılır anca zaman gösterir.
bir gemi, bir de gemicik. zaten onları da kullanamıyor.
Mal varlığını bilinmezde; varlığının sebebinin mallar olduğu kesin.
bilinen ve söylenen miktarların dışında başbakanlığı yada siyaseti bıraktıktan sonra kendisi için milyarlarca dolarlık mal varlığı yapabilmesini sağlayacak olan bir alt yapı zemin kurarak buyuk bir kudrete sahip oldu. şu an ki mal varlığına aldanmayınız lütfen.
recep tayip erdogan iflas eder:
(+:recep -:halk)
+iflas etkim ey halkım iflas ettim
-yapma be tayyo
+valla la bütün mal varlıgım uçtu gitti
-amaan tayyo dert ettiğin şeye bak....
-al bizim tüm "mal"afatlar senin olsun
+o ne lan.....
yüzbinlerce kamyon dolusu koyun.
fakirin çenesini yorar.
1 Mart 2010 tarihi ile başbakanlıktan yapılan açıklama itibari ile:

http://www.hurriyet.com.t...ndem/13971758.asp?gid=229
(#7414736)kimilerimizin rüyası olan, rte için hiç bir şey olan şey.
recep tayyip erdoğanın mal varlığı 2007 sonuçlarına göre %46.58dir.
türkiye'deki her iki kişiden biri(!)
tamamının kendisine ait olduğu mal varlığı(!)
Eşleri zat-ı muhterem hanfendilerin özel hastanelerdeki gizli ortaklıkları kesinlikle sayılmamalıdır! eşinin mal varlığıdır çünkü. Sözlükteki arkadaşları şimdiden uyarmak istedim.
başlıktaki rakamları görünce 4 senede yaklaşık 1 trilyon senede 250 milyar net artışı olan malvarlığıdır. başbakanın yuvarlayalım 4 senede yıllık maaş ortalaması 100 kağıt olsa gerisi nereden geldi merak ettiren bir durumdur.

edit:faiz falan dediler, tabi aklımıza gelmiyor daha doğrusu faiz haramdır dediklerini hatırlıyoruz, ha doğru bunlar gömlek mi don mu bi şey değiştirmişlerdi unuttuk.
kendisinin mal varlığı yoktur ama oğlunun bir tane gemiçiği vardır.
bizden fakirmiş yaw hakkaten gemiyi krediyle almış üzüldüm valla .
(bkz: aaaa 13 cm değil miymiş)
parasal miktarları bilemem fakat ortada bir malın varlığı kesin.
dünyanın 6. en zengin politikacısıdır kendileri.

neyini eksiledin bunun gerizekalı...
başbakanlık basın merkezi, başbakan recep tayyip erdoğan’ın 1 mart 2010 tarihi itibariyle mal varlığını açıkladı.

buna göre, başbakan erdoğan'ın, 40 bin tl değerinde arnavutköy-bolluca köyü 376 metrekare arsa, 10 bin tl değerinde güneysu-dumankaya köyü'nde 2 bin metrekare arsa taşınmaz mal varlıkları arasında yer aldı.

erdoğan'ın, banka hesaplarında ise 2.366.109,95 tl'si (şirket hisselerinin satış geliri, emekli ikramiyesi, emekli maaşı ve milletvekili maaşlarının toplamı) bulunuyor.

sitede yer alan beyana göre başbakan erdoğan'ın ayrıca 500.000 tl alacağı olduğu bildirildi.

kaynak-haberturk
ülkeyii satın almak için biriktiriyo olsa gerek..
diğerlerini pek önemsemediğim için, en acıdığım varlığıdır: kendi varlığı.

(bkz: mal)
: 1.recep tayyip erdoğanın varoluşundan mal olduğu, cümle içinde: "recep tayyip erdoğanın varlığı maldır, keşke varolmasaymış."
2.recep tayyip erdoğanın sahip olduğu ve belirtmesi gereken hisse, büyük miktar parası, ve gemicikleridir. cümle içinde: "recep tayyip erdoğanın mal varlığı eşşeğin şeyi ka... tövbe tövbee "
mal varlığını açıklıyorum :

1 adet kendisi ( iyiki 1 adet )

1 adet askere gitmemiş oğlu.

1 adet halktan aldığı parayla aldığı gemi

1 adet işe yaramayan parti