entry'ler (206)

uludağ da iyi yazanları ekşi sözlük e alıyorlarmış

(bkz: sen benim kim olduğumu biliyor musun)

recep tayyip erdoğan ın mal varlığı

diğerlerini pek önemsemediğim için, en acıdığım varlığıdır: kendi varlığı.

(bkz: mal)

hz muhammed yaşasaydı olabilecekler

diyanet işleri başkanlığı yapar, üsküdar'da yaşardı. ayık kalarak o da bir sürü şeyi çözemeyeceğinden, içkiyi yeniden serbet bırakır, rakı-balık kültürü üzerine yüksek lisans yapatdı.

itü sözlük

6 yıl önce bugün yayın hayatına başlayan, sözlük camiasının en renkli mekanlarından biridir. kalitesi göz dolduruyor her geçen gün.

intihar eder korkusuyla sevgiliyi öldürmek

her iki durumda da hapsi boylamak mümkün olacağından, o kadar da radikal olmayan bir eylemdir. sevgili son mektubunda, "ölümümden falanca odun sorumludur" yazarsa, şaft kayar.

ordu göreve

atatürk'ün cumhuriyet'i kendilerine emanet ettiğini söyleye söyleye, acizliğe demirlemiş türk gençlerinin sloganıdır. salaklar, madem size emanet etmesiyle gurur duyuyorsunuz, ordudan neden medet umuyorsunuz, basiretsiz tıfıllar!

abdullah avcı

alın terinin, emeğin, yeteneğin son kazananıdır. büyük bir ihtimalle kimse kendisinden söz etmeyecektir öyle geniş geniş, ama bir fenerbahçeli olarak şunu bilir şunu söylerim: abdullah avcı daum'un ustası olacak noktaya ulaşmıştır.

şebnem ferah abartılmış balon bir şarkıcıdır

götüne balon kaçmış yaratık saçmasıdır. öyle bile olsa, sananedir, salaktır, siktir gittir.

sözlük yazarlarını derinden sarsan şiirler

böylece bir kere daha boynunlayız sayılı yerlerinden
en uzun boynun bu senin dayanmaya ya da umudu kesmemeye
laleli’den dünyaya doğru giden bir tramvaydayız
birden nasıl oluyor sen yüreğimi elliyorsun
ama nasıl oluyor sen yüreğimi eller ellemez
sevişmek bir kere daha yürürlüğe giriyor
bütün kara parçalarında
afrika dahil

aydınca düşünmeyi iyi biliyorsun eksik olma
yatakta yatmayı bildiğin kadar
sayın tanrıya kalırsa seninle yatmak günah, daha neler
boşunaymış gibi bunca uzaması saçlarının
ben böyle canlı saç görmedim ömrümde
her telinin içinde ayrı bir kalp çarpıyor
bütün kara parçaları için
afrika dahil

senin bir havan var beni asıl saran o
onunla daha bir değere biniyor soluk almak
sabahları acıktığı için haklı
gününü kazanıp kurtardı diye güzel
birçok çiçek adları gibi güzel
en tanınmış kırmızılarla açan
bütün kara parçalarında
afrika dahil

birlikte mısralar düşürüyoruz ama iyi ama kötü
boynun diyorum boynunu benim kadar kimse değerlendiremez
bir mısra daha söylesek sanki her şey düzelecek
i̇ki adım daha atıyoruz bizi tutuyorlar
böylece bizi bir kere daha tutup kurşuna diziyorlar
zaten bizi her gün sabahtan akşama kadar kurşuna diziyorlar
bütün kara parçalarında
afrika dahil

burda senin cesaretinden laf açmanın tam da sırası
kalabalık caddelerde hürlüğün şarkısına katılırkenki
padişah gibi cesaretti o, alımlı değme kadında yok
aklıma kadeh tutuşların geliyor
çiçek pasajında akşamüstleri
asıl yoksulluk ondan sonra başlıyor
bütün kara parçalarında
afrika hariç değil

(bkz: cemal süreya)
(bkz: üvercinka)

haziranda liseli eylülde üniversiteli olan genç

liseden mezun olmuş gençtir, başka da bir bok değildir.

emre aydın

son dönemlerde dikkat çekmiş başarılı müzisyenlerdendir. türevleri gibi saçmalamaması en büyük dileğimizdir.

etyen mahçupyan

hrant dink'le kıyaslanamayacak ölçüde faşist ve iktidar fetişisti biridir. ermeni olması sorun değildir, sorun insan olamamasıdır. "hrant hayattır", etyen bayattır.

http://drempro.wordpress....009/11/16/hrant-hayattir/

ırk ayrımcılığı temalı başlık açmayınız

sonuna kadar katıldığım bir dilek olmakla birlikte, imkansızdır. gerçekçi olan imkansızı mı ister che?

necati şaşmaz

hayatımda gördüğüm en rezil oyuncu. senaristin kan bağı kontenjanından durup dururken meşhur edilmiş, götü de her geçen gün kalktıkça kalkmıştır. sahiden de bu memleketin bir dolu serserisinden biri olabilir, üstelik daha da başarılı olurdu. ama oyunculuk, "gel abi şu rolü sana vereyim ben, başımıza artist kesil" komutuyla olan bir şey değil. değil sharon stone'u, mariliyn monroe'yu da öpsen kurtaramaz seni yeteneksizliğinin ellerinden.

sigara almaya üşenen insan

belalı bir tiryaki olduğu halde, tembelliği tiryakiliğinden ağır basan manyaktır. ama sabrın sonu sararmaktır hacı.

ezel bayraktar

kenan imirzalıoğlu'nun çatır çatır adam öldürmesinden canı sıkılanlar için, daha aklı selimle hareket eden, son canlandırdığı karakterdir.

evlenmeden öpüşen sevgililer

evlendikten sonra da öpüşmeye devam edecek çiftlerdir. evlenmezlerse başkalarıyla öpüşürler. öpüşmek güzeldir. kimse öpüşmekle namussuz olmaz. insanlar öpüşmekten korkacağına, saçmalamaktan çekinseler, bu dünya da bu kadar sikik bi yer olmaz.

ıssız adaya düşüldüğünde alınmayacak üç şey

aptallık, tembellik ve gaflet.

28 şubat

bugündür. kötü gündür. darbeci zihniyetin son büyük felâketi olmuştur. kendisinden sonra e-darbeden öteye gidilemediği, darbe planları salkım saçak döküldüğü, günlüklerden fışkırarak teşhir olduğu için, son noktadır. bundan sonra "nah" olacaktır!

veteriner et yemez

"bok yemez"dir.