bugün

entry'ler (538)

kız arkadaşına yemek yapan erkek

annesi ile ilişkileri iyidir. Annesi mutfakta yemek yaparken, tencereyi karıştırmış, tuzu uzatmış, soğanları rendelemiştir. iyi bir koca adayıdır.

sumela

trabzonlu olduğunu sandığım yazar. Oysa ki ne çok severdim trabzon'u ve trabzonluları...

erkek modacıların erkek gibi konuşmaması

gay olmalarındandır. erkek gibi konuşmanın da tarifinin başlığı açan arkadaş tarafından verileceğini umuyoruz.

hillside

cennete gitmek için ölmeye gerek yok dedirten şahane tesis.

başörtülü annesinin yanındaki mini etekli kız

3 yaşındadır.

ibneler

kim oldukları meçhuldür. Bazen stadın ortasındaki hakem olur o ibne, bazen en yakın arkadaşını satan... Genelde kıvırarak yürüyen erkeksilere denir. Halk arasındaki yaygın kullanımı bu doğrultuda olmakla beraber, gerçekte ibnenin ya da ibnelerin genel özelliklerini saptamak zordur. Bazen oyunu satanlara denir, bazen homofobik bir başlık açan yazara...

konstantinos kavafis

iyi şair, güzel şiir. Karşı kıyıdan.

tomris uyar

gecegezen kızlar adlı öykü kitabı facia olan kadın yazar.

muharrem ince

adam gibi adama en iyi örnek.

hatıra olarak saklanan garip nesneler

ilk kez gidilen şehirlerden toplanmış küçük sokak taşları. uçak, metro gibi çeşitli biletler.

çipura

dostlarla yenir. Yalnız yenmez. Donatılmış bir sofra, şen kahkahalar, sağlığa tokuşturulan kadehler olmazsa olmazıdır. Ya denizin kıyısında kuruludur o sofra, ya da pencereyi açınca içeriye deniz havası gelir. Izgarada pişirilenler dostların tabaklarına tek tek servis edilir. Zeytinyağı ile sarımsak ezmesi harmanlanıp, üzerinde gezdirilir. kafası ve beyni bana göre en lezzettli yeridir.

pazar gününü piç eden şeyler

iş yerinin en yoğunun gününün pazar olmasından kaynaklı, işe gitme zorunluluğudur.

berna sana kamera daveti gönderdi

o daveti berna tek sana yapmadığı, önüne gelene yaptığı için berna artık bizim mahalleden taşınmalıdır. Onun adının önüne başka sıfatlar eklenmiştir artık.

ilk buluşmada kızı esnaf lokantasına götürmek

beraberken gittiği yerin ayrımını yapabilen, sağa sola bakıp burun kıvıran kıza, esnaf lokantası çoktur bile. Ayaküstü kokoreççi sonra da hoppp bekar evi yapılmalıdır.

üniversite bitirmenin bir sike yaramadığı gerçeği

bitirilen yerin üniversite olup olmadığına bakmak gerekir. Sürücü kursu gibi her kasabaya fakülte açarsanız elbet bir sike yaramaz. Sütçü imam'a üniversite dersek, odtü nedir affedersin?

duyulmamış küfürler

"rahimde değil, sidik borusunda döllenmiş deyyusssssssss" der bazıları.

istiklal marşının tüm kıtalarını bilen yazar

ezbere bilmem bir yana, bilmeyenlerle selamlaşmıyorum bile.

ritmik uyuz

insan şahanesidir.
Yazarı çoğaltıp, hayat takipçisi olarak, kadrolu maaşlı hayatın içinde bir yere yerleştirmek gerektiği düşüncesindeyim.
Kendisiyle karşılaşmayı umuyorum. Yakından görmek isterim.
Mahalle aralarında gezen bohçacıların yüzüne dikkatlice bakarım o mudur diye.
Ancak bir bohçacının bu kadar çok fikri olabilir hayat hakkında, ya da bir entelin.
ikisi de aynı kapıya çıkıyor sonuçta.
(Bizim mahallede entel bulunmaz, bohçacı çoktur, o bakımdan şey ettim)

ağda yapmayıp utanmadan mini etek giyen kız

eşekle,köpekle,sıpayla çiftleşebilen türk erkeği için bacağına şekerli sakız yapıştırıp canını acıtmaya değmeyeceğini bilen kızdır. Ucundan gösterdiğinde 100 kişiyi kuyruğa dizebileceğinin farkındadır.

gaffar okkan ve uğur mumcu nun bir hrant etmemesi

ilginç bir tespittir. Hrant Dink hakkında Şişli'de öldürülen gazeteci olması dışında salak gençlik bir bok bilmemektedir. Bu bilgiyi de izledikleri medya sayesinde edinmişlerdir. Okunmuş, araştırılmış bir sonuç değildir Hrant Dink'e olan ilgi. Uğur Mumcu öldürüldüğünde bebektiler daha ya da aptaldılar hala. O yüzden ilgili ve bilgili değiller.