bugün

slaytları görsel açıdan daha da güzelleştiren hoş site. powerpoint halt etmiş yanında. sadece önemli şeyleri yazıyorsun ve o senin yerine hazırlıyor. online hazırlanabiliyor ya da 30 günlük desktop deneme sürümü var. offline olarak da hazırlayabiliyorsun. çok güzel lan bayıldım. yalnız siteye üye olmak filan gerekiyor. linki de vereyim tam olsun:

(bkz: http://prezi.com)
macar bir zekai abinin flash kodunda yapmış olduğu bir devrim neticesinde web servisine dökülmüş prezentasyon ortamıdır. pretty good bir olaydır. powerpoint halt etmiş diyemeyiz ama powerpointi dövebilecek özellikleri mevcuttur. hızlı geliştirmektedirler. profesyonel kullanıma da uygundur. tabi para vereceksiniz. ama iyi yayılabilirseniz siteye, verdiğiniz paraya rahatlıkla değer.
Birkaç gündür hazırlayacağım sunum nedeniyle öğrenmeye çalıştığım yenilikçi slayt programı. Ücretsiz sürümü ile ücretli sürüm arasında dosya yükleme kotası dışında görsel yenilik sunup sunmadığını bilmiyorum ama ücretsiz sürümde örneğin; yüklenilen fotoğraf üzerinde değişikliğe izin verme(saydamlaştırma vb.) özelliği bulunmamakta. Slayt diyince akla ilk gelen powerpoint'e ciddi rakip olmakla beraber benim gibi yeni kullanıcılar açısından sunum esnasında bir süprizle karşılaşma olasılığı taşıdığı düşüncesindeyim.
Sen ne güzel bir şeysin ya dedirten program. power pointte boşuna uğraşmışız biz, keşke mail yoluyla kolayca iletilebilse! denedim ama boyutu çok büyük olduğu için olmadı varsa yapabilen söylesin de rahatlayalım yahu.
süper çeşitlilikte slaytlar yapıp görsel şölen yaşatmaya yardımcı sitedir. edu uzantılı mail adresi ile kaydolunup ekstra fayda sağlanılmaya çalışılıp pek başarılı olamamıştır, bir yerde bir eksik davranış yapılmıştır muhtemelen.
Görsel acıdan çok basarili slaytlar hazirlayabileceginiz bir sunu programı.
Bir apple icadi. Power pointin eline verir guzellikte slaytlariniz olur. Ozellikle is slaytlari hazirlamak icin etkileyicilikte uzerine yoktur.
Bunu kullananlar yavşaktır.
güzel hazır temaları olan sunum/slayt hazırlama sitesi.

aldığım formasyon derslerinde bize zorunlu kullanma şartı getirildi bu site/bu program her ne haltsa. bize dendi ki öğretmenlik yaptığınız okullarda öğrencilerinize burada slaytlar hazırlarsanız görsellik açısından daha kalıcı olur. ama eğitim fakültesindeki keko hocalar bilmiyorlar ki benim staj yaptığım okulda -ki merkezi bir okuldur kendileri- daha tepegöz yok amk. bildiğin kara tahta. akıllı tahtalar gelmiş de takılmayı bekliyolarmış sene başından beri depoda.. sen neyden bahsediyosun keko ? bu eğitim fakültesindeki eğitim hocaları bizi iskandinav ülkesi falan sanıyorlar herhalde amk.

edit: yeni yılda da ilk entrym gayri ihtiyari bir şekilde prezi oldu. yoksa yeni yılda atanacak mıyım? hadi inşallah lan.
iyidir hoştur fakat photoshop + power point'i profesyonel kullanan biri (mesela ben) preziyle hazırlanmış bir sunumu alt edebilir. Tecrübeyle sabittir.
pek bir esprisi yok ancak göze hoş geliyor işte. iki gündür prezi'yle yatıp prezi'yle kalkıyorum. ne bitmez sunummuş arkadaş ya.
Üniversitede grup çalışması sunumunuzda kullanma fikrini arkadaşlarınıza söylediğinizde o ne ola ki gibi tepkilerle karşılabileceğiniz program. Daha profesyonel görünen bir sunum hazırlamak istediğiniz için ve diğerlerinin bir şeyden haberi olmadığı için de sunumu hazırlama görevi size patlar.
power point sunumlarindan sıkılan is adamlarinin goz bebegi olan interaktif bir sunum programi.

Bugun Audi smart factory seminerinde konusmaci beyefendi slaytlarini prezi ile hazirlamisti. arkadas ben oyle slayt gormedim, slaytlar o kadar net o kadar dolgun o kadar guzeldi ki inanamadim.

ben yazin bunu kullanmayi denedim.o zaman madalyanin oteki yuzunu goruyorsunuz. eger premium uye degilseniz, hazirladiginiz online sunumlar internet ortaminda paylasima acik, emek hirsizligina davetiye cikariyor resmen. Bu yuzden Powerpoint hala bir numara, ama prezi de cok guzel be
Macaristan'da macar ve isvecli girisimciler tarafindan kurulmus olan, sunumlarini customize etmek isteyen icin, cok kullanisli bir site. Ozellikle lisede sunum yaptigim zamanlar, powerpoint hep tek duze bir uygulama olarak gozukurdu gozume. Universite Hazirlik sinifinda, prezi ile tanistim ve ondan sonra sunum hazirlamaya bakis acim degisti. Cok farkli layoutlarla, enteresan grafiklerle ilginc sunumlar hazirlama basladim bu site sayesinde.

Tek problem, grafik serilerinde art arta gecilmesi gerekilen sayfa sayisi, powerpoint' den biraz daha fazla. Sunumu hazirlarken, powerpoint' den biraz daha fazla ozen gostermek ve mumkunse sunumdan once ufak bir deneme yapmak gerekebiliyor.

Hersey bir kenara, powerpoint' den gorsel acidan cok daha basarili bir sunum hazirlama kanalidir. Bunun sebebini de kurucularindan Ádám Somlai-Fischer' in mimar olmasina da baglayabiliriz.