bugün

bilmeden karşındakini kıracak şeyler söylemek.
cok komik durumlara yol acabilecegi gibi, insanın bir anlık dikkatsizligi sonucu yerin dibine girerek, genellikle olsem daha iyi dedigi durumdur..
düşünmeden konuşup, konuştukça sıçıp sıvamaktır. özellikle birbirleriyle yakınlıkları bilinmeyen insanlar hakkında ve yaşlarıyla ilgili yerli yersiz konuşmanın sonucudur.

sevgilinin iş için gelen misafirleri havaalanından alınacaktır. sonunda buluşulur, selamlaşma ve kısa yollu tanıştırılma safhasından sonra yola çıkılır. yol boyunca havadan sudan, işten güçten sohbet edilir. istanbul trafiği yüzünden yol uzadıkça uzar ve muhabbet kısır döngüye girer. bu esnada misafirlerden biri muhtemelen yeni bir sohbet konusu açmak adına arkadan o can alıcı soruyu sorar;

- x bey, hanımefendi kızınız mı?

ardından gelen derin sessizlik anı.
tansu çiller in, kralını tanımadığı kategori.
hayat tarzim...
+ hocam spermin yapısında glukoz varsa tatlı olması gerekmez mi? halbuki değil
- otur kızım otur..**
olmadık bir yerde, olmadık bir kişiye veya olmadık bir zamanda olmadık bir şey söylemektir. olmamalıdır.
bir hatayı düzeltmeye çalışırken daha büyük bir hata yapmak.
bir arkadaşın doğum gününde oturulmaktadır, başka bir arkadaş da selen adındaki sevgilisini beklemektedir, zira doğum günü sahibi dahil olmak üzere herkesten "selen gelse de muhabbet etsek çok eğlensek." şeklinde sesler yükselmektedir. bu heyecanlı bekleyiş bazı erkek arkadaşları heyecanlandırmıştır. bu arada selen ortama teşrif eder, selen tam sevgilisine sarılmak üzereyken aradan bir kişi:

- bu mu lan selen? bunu mu bekliyoruz biz bi' saattir?!*
bir ortamda en tuhaf adamın yapma ihtimali yüksek eylem, her zaman olmasa da iki dakika önce gözlerinden anlaşılır pot kıracağı.
thor ve üç arkadaşı o an yapılacak en mükemmel şeyin okey oynamak olduğuna karar vererek masaya oturmuşlardır.
bu üç arkadaştan ikisi dişi, biri de bu dişilerden birinin erkek arkadaşı olacak dingildir.
derken erkek arkadaş sahibi dişinin cep telefonu çalar. akabindeki diyalog şöyle:

erkek arkadaş: kim arıyo yine ulan?
kız arkadaş : bengü arıyo hayatım, yok bişey
o sırada telefon açılır, thor'un eski kız arkadaşı olan bengü artık okey masasındaki her diyalogu duyabilmektedir.
thor : bang bang, shoot em up
erkek arkadaş: hohahaha skid row... çatır çatır metal
kız arkadaş : çok ses var duyamıyorum seni hayatım kem küm öyle mi cicim vs

telefon kapanır.

kız arkadaş : hayvansınız siz, samimi söylüyorum
thor, kaldığı yerden: 18 enlayf yuugaadit
ortamdaki diğer dişi: bittim ben dağıtın taşları

işte pot böyle kırılır. *
küçük çocukların, özellikle de kardeşlerin, bazı ufak yalanlar söylenirken yanınızdalarsa, gerçeği yalnız ve yalnız kendileri bildiklerinden ve bunu da büyüklere göstermek istemelerinden ötürü reality show asıl budur dercesine canlı yayına geçmeleridir. bu durum cok can sıkıcı ve can yakıcıdır, yerin dibine batılası anlardandır, genelde yüz kızarmasıyla kendini belli eder.
kırılan pottan sonra söylenecek tek bir şey vardır, dilin kemiği yoktur!.. *
düşünmeden abuk subuk konuşup hem kendini hem de karşındakini rezil eden eylem.
(bkz: iki kere düşün bir kere konuş)
- kızın çok güzelmiş, hiç sana benzemiyor.

düşünmeden konuşmanın sonucu.