bugün

şuan pencereye çıkıp sigara içmeme vesile olan başlıktır.
https://www.youtube.com/watch?v=8MAU5bIpD8A

hepimize birden hediye olsun.. yakın sigaraları...
leş gibi kokmaya neden olur.
Aile fertlerinden gizli yapılan eylemdir.
Odanın kokmaması yegane amaçtır fakat odanın ortasında içilse dahi o kadar koku sarmaz etrafı.
Psikolojik hep bunlar işte insan kendini rahatlatıyor bu düşünceyle duman havaya karışıp gidiyor nasılsa diye diye yakalanmadık mı zaten ?
Hava rüzgarlıysa ve o rüzgar sana inat sana esiyorsa o duman da o odaya esecektir. Yok öyle kaçış sigara bey.
Eğer içeriye sigara kokusu geçmesin istiyorsanız bedeninizi doksan derece evet 90 derece eğerek içmeniz gerekir. tecrübeyle sabit.
artık mecbur kalmadığımdır. bıraktım lan ben sigarayı.
kışın evde yaptığım ve zatürre olmaktan korktuğum eylem...zira evde tek sigara içen olmak zor...
Kaldırım taşlarını saydığım caddeden geçen arabaları izlediği sigara içerken sık sık gerçekleştirdiğim eylem.
yağmurlu ve gökgürültülü ankara akşamında yapılandır. rüzgarda esiyor püfür püfür. kışı özledim bee..
Çocukluğumun vazgeçilmez heyecanıydı ah ahhhh. Babamın cebindeki paketten bir tane otlanırdım her gece pencerelerin dili olsa da konuşsa.
evdekiler sigara içtiğinizi bilmiyorsa zorunlu olan harekettir. zira başka çareniz yoktur. kapı kapatılır, cam açılır ki mevsimlerden kış ise üzerinize bişiler giymeniz şiddetle tavsiye olunur ve sigara yakılır. keyifle içilen sigara en ufak bi tıkırtıda mundar edilebilir, pencereden aşağıya sallanır. ardından tehlike olmadığı farkedilir ve bir daha yakılır. ancak evde sizi rahatsız etmeye programlanmış bir kardeşiniz varsa, kapıyı aniden açıp güzelim sigara keyfinin içine eder. yapılması makbul olan tek şey ise kardeşe aduket çekmektir.*
sokak arasında oturuyorsanız zordur. karşı balkonda karpuz yiyen aileye karşı rahat rahat dumanı savuramazsınız. erkekler, kadından rahatsız olur; kadınlar da erkekten. hele bunlar, karşılarında muhteşem bir deniz manzarası varmış gibi, sık sık sizin evi izliyorlarsa, asla olmaz. siz de, o aile yemek yerken, onların karnıyarık ve pilavdan oluşan menüsünü izlemek istemiyorsunuzdur zaten.
lise yıllarında yurtta herkesin yatmasını bekleyip yemeğin üstünden 6 saat gecmiş olmasına baglı olarak ac karna yapılan eylem, esrar etkisi yapar, yatagına uzanır sonsuz bir boşlukta düşüyomuş gibi hissedersin birde kulağında teoman varsa düşüş iyice hızlanır.
özellikle yazın bittiği sonbaharın kendini hissetirdiği akşamları,perdeyi aralayıp çevrendeki hiç bir sesi duymadığın sadece kendi içindekileri
duyduğun hissetiğin zamanlardır.
hüzün müdür,mutlulukta vardır,güzeldir.
aklından geçen bir şarkıyı duymak gibidir.
gece uyanınca yapılan pek güzel aktivite.zaten uyuyamıyorsunuzdur,açarsınız pencereyi sis ve karanlık sizi alır sigarayla beraber,dalarsınız,ruhunuz dalga dalgadır canınız sıkkındır.sonra içeri girme vakti gelir,siz soğuk rüzgar diyin gözünüzdeki yaşı siler yatağınıza dönersiniz. *
(bkz: geceyarısı uykudan uyanıp sigara içmek)
anne ve babadan gizli yapılınca heyecanı olan durumdur. yakalanmamak için dumanın içeriye girmemesine dikkat edilmelidir. bunun için sigara ruzgara gore tutulur.oda kapısının altı kesinlikle kapatılmalıdır. hafta da bir de yere atılan izmaritler yok edilmelidir.
gece ayazında içiliyorsa, hele deniz kenarı bir yerdeyseniz sağlığınız aısından iyi olmayacak eylem. ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin durumu. dumanaltı bir odada uyumaktansa biraz üşümek göze alınabilir.
aile fertlerine yakalanmamak için yapılan eylemdir.
perdelerin sararmasından şikayet eden anneden korkan evlatların yapmak zorunda kaldıkları eylem.
sıcak yaz gecelerinde bilgisayar başında çalışmak zorundayken gamdan kasavetten bıkıp gelecek kaygısı içinde kıvranırken sigaranın dumanını gecenin sessizliğine küfreder gibi üfleme eylemini yapmaktır. herşeyden kurtulmaktır, rahatlamaktır.
rhun derinliklerinde ki dalgalanmaların sesini dinlemek.
(bkz: dalgakıran kayalıklarında ağlamak)
(bkz: eylül yağmuru nda yüzmek)
(bkz: ağlarken öpüşmek)
(bkz: dağevinde sevişmek)
(bkz: ölmüş sevgilinin rüyanda ağlaması)
(bkz: sevgilinizin siz dargınken ölmesi)

valla hepsi çağrıştı..beynimi uyuşturdu.. şimdi oturur dibine vurup hüznün yazardım bişeyler, oylardınız..ama berbat uykusuzum..insanı vuran güzellikler ve acılar bağlamında kalemimin gücünün sınırı yok ama şarkıda söylediği gibi;
uyuyorum günler çabuk geçsin diye
kadehlere koyuyorum acımı dindirsin diye..
bir arkadaşımızın evinde kaçak sigara içerken ,bir kendini bilmezin ,baban geliyo, demesiyle camdan aşağıya atılan sigaraların sonra zorla o panik yaratan arkadaşı birinci kattan gecenin ikisinde aşağıya atmamız ve pijamalarla aşağıda ki sigaraları toplarken izlememizden sonra ,arkadaşın apartman kapısı önünde bizim kapıyı açmamızı beklerken başka bir akşamcı apartman sakinine yakalanması ve nabıyosun burda sorusuna ,sigara içiyom demesi ve bizim kopmamızın ardından adamın senin evin yok mu git evinde iç demesi ile de arkadaşın adi herifler kapıyı açsa girip içicem demesi ve bizim yine kopmamız ,üstelik birde ayağında sadece çoraplar varken bunu yapması gibi ilginç ve adamı epey şaşırtan hatıraların oluşmasını sağlayan durumdur.