bugün

yılların eskitemediği efsanevi söz...hala hatırlar,hüzünlenirim...
(bkz: hey gidi günler hey)
kolu sağa yarım çevirip sarı tuşa bastığınızda ken ve ryu nun yaptığı harekettir. küçükken gerçek hayatta yapamıyorum diye bünyeleri üzmüşlüğüde vardır.
bursa'da kurulmuş başarılı bir rock grubudur.
atari salonlarinda bu hareketi yaptirabilenler bir üst rütbeye gecmis sayilirlar.
sirasiyla asagi, ileri, yumruk tuslariyla yapilir.
yumruk şiddetine göre aduket'in hızı ve rakipten yediği enerji değişmektedir. street fighter'ın ileri modellerinde geri aşağı ileri yumruk ile yapıldığında kırmızısı, aşağı ileri aşağı ileri yumruk ile yapıldığında süperi atılan enerji yumağıdır.
genelde ziplayarak kurtulabileceginiz ken ve ryu'bub ozel saldirilari..
ileri doğru zıplayarak kurtulmaya çalışılırsa bu sefer de ryu ve ken'den "oryuken" yeme riski vardır. dikkat edilmelidir.
(bkz: oryuken)
90lı yıllarda çocuk olanların özellikle havuzda kullandığı kombo kılıklı hareket
aslında ken ile ryu bu hareketi yaparken hadu-ken derler ve hareketin adı da hadu-ken dir ama bu oyunu oynarken yaşımız küçük ve japoncamız sıfır olduğundan o lafı aduket sanıyorduk.
asli hadou-ken olan fakat hepimizin yillardir aduket aduket oryuket nidalariyla street fighter oynadigimiz donemde ken ve ryu secme nedenimizdi..guile in jilet atmasi zordu biraz ama aduket yarim daire+yumruk la yapiliyodu..
yöresel şive ile autocad demektir.
(bkz: street fighter)
geçeyim mi abi'cilerin en başarılı olduğu ana bilim dalı.
taygır aparkat * şeklinde bir cevapla üstesinden gelinebilecek bir street fighter enstantanesi...

(bkz: dep dep dep duket)
(bkz: kamehameha)*
reeli için: (bkz: psi top) (bkz: psi ball)
ilkokul yıllarında sınıftaki "buket"leri kızdırmak için söylenen saçma bir o kadar sapan bir çocuk zırıltısı.

-buket buket abuuket (sınıfta kahkaha)
( buket ağlar )
+ öğretmenim bana abuket diyorlar.
* abuket ne oğlum ? ne ağlatıyon kızı?
- öğretmenim ataride var.
* atari demek ,gel ben sana atariyi göstereyim.

ve abuket midir ,aduket midir her ne haltsa yenir ve derse devam edilir.

öğretmeninden aduket yiyen çocuk. *
street fighter ile ozdesen kelimedir. insana cocuklugunu hatirlatir.
ryu' dan arka arkaya 2 okkalı yenilmesi durumunda bayılma nedenidir. ken' den 3 tane yenilmesi aynı etkiyi gösterir.
(bkz: hadouken)
(bkz: hadouken e aduket denmesi)
onca zaman bu aduketin aslında 'i do you can't' demek olduğunu sanırdım. hey gidi hey.. halbuki japonca bişiler demekmiş.
aaaaaryuket
taktak tuuket
sesleri e$liginde bir zamanlar zihnimize kazinmi$ street fighter efekti.
facebook ta kişi listemizdekilere yollayabildiğimiz olay..
'x kişisi y kişisine aduket çekti' şeklinde belirmektedir profil sayfamızda..
çocukların zor durumlarda hayatlarını kurtarmak için başvurdukları ölümcül oyun darbesi, yanarlı dönerli ateş topu.
güncel Önemli Başlıklar