bugün

entry'ler (371)

tutsana ellerimi

bekleyen kadın şarkısıdır.

yabancılaşma

aynaya bakıp, bu yüz bana mı ait, bu anne benim mi? bu sorulara yönelten boşluk.

yenidunya atlasi

(bkz: (#3338534))
entry i ile dikkatimi çekmiş güzel yazan yazar.

ayrılık olunca çirkinleşen kişi

bir ilişkisi varken, görüntüsüne önem veren kişinin, yalnız kalınca bakımsızlaşmasından doğan durumdur.

beyaz etli prens

tatlı prens.sohbeti çok hoş, her konuşmamızın sonunda kendisini daha çok sevdiğimi burdan söylemek istediğim sıcak insan.

imkansız aşk

bu aşkı yaşicağın zamana kadar tutunduğun umut kelimesinin içini boş görmeye başlarsın, kimselere söyleyemezsin, onların yorumlarının seni daha fazla incittiğini görürsün, beklersin beklersin beklersin, geçen zamandır, herkes gibi hayallarin olmayabilir ama seviyorsundur, seviyorsunuzdur, kaç çocuğumuz olmalı, adları ne olmalı diye hayalleriniz yoktur, geçen zaman sevginizi çoğaltığı gibi hüznünüzüde çoğaltır, sonu mutsuzluktur, birlikte olduğunuz zamanların toplamı kadar mutsuzluk.

bana asiliyor musun diye soran kiz

açık sözlü lafı dolandırmayı sevmeyen kız tipidir. zararsızdır.

sonu olmayan iliski

hiç bir aşkta bunun kadar mutlu olamaciğını düşünüp, sonunu herşeyden fazla düşünüp; düşündüğün gibi de hemen bir yerlere ittiğin karmaşanın toplamıdır, ama aşk vardır ki gerisi vesairedir.ana bakmak gerektir.
sonu her zaman mutsuzluktur, umutsuzluğun getirdiği mutsuzluk.

taze ekmek varken zorla bayat ekmegi yediren anne

her öğünde taze ekmek alınır, ama sofrada bir önceki günden kalan bayat ekmek yedirilir, taze ekmeğin bayatlamasıyla sofraya getirilir ve akabinde taze ekmek alınır, böyle devam ettiren anne modelidir *

gün içinde sadece iki kez arayan erkek

telefonun çekmediği bir yerde bulunan erkekden şanslıdır, hiç yoktan iyidir.

ic huzursuzlugu

atsan atılmayacak, anlatsan azalmayacak bir durumdur; geçer ama nasıl geçtiğini neyin geçirdiğini bilmezsin, tekrardan ayyuka çıktığında anlarsın geri geldiğini.

aşırı samimiyet barındıran sözcükler

ter kokum *

turk kadininin kendini salmaya yatkin olmasi

ev, komşuları ve pazar alışverişi ve çok nadirde dışarı çıkma alışkanlıkları olmadığından, boş olduğu zamanlarda kendilerini yeme içmeye verdiklerinden, eşlerinden ilgisiz olduklarından oluşması kuvvetli ihtimal olan durum.

mutluluk

çok beklediğinde nasıl bir şey olduğunu anlamadan mutsuzluğu bulduğun duygu, gelir gider, gelir gider.
ortalarda olması yeterlidir.

sevgilisiyle magaza magaza dolasan erkek

kullanılan erkektir.

uludağ sözlük facebook grubu

gereksiz bir gruptur, çok daha dolu bekliyordum grubu, dönen muhabbetler boş bomboş.

munzur

ağustos aylarında güzel festivalleri olan, şarkılara, şiirlere konu olan tunceli' den bir bölgedir.

sanat sokagi

diyarbakır' da ofis' te bulunan genellikle üniversite gençliğinin bulunduğu cafelerle dolu cadde, bir çok şehirde vardır.

bu sabah güneş doğmuyor

acının kimse tarafından görülmediğinizi, anlaşılmadığınızı düşündüğünüzü zamanlar da söylenebilecek, dinlenilebilecek yalnızlık şarkısı

--spoiler-

kimse bana üzülmüyor, sabret o gelir demiyor
--spoiler--

melike güner

oynadığı reklam filmi dışında, hemen hemen tüm rollerinde hep bir şeylere muhalefet eden, çatışan, farklı bir kişiliği oynayan kısa saçlı seksi bayan.
canlandırdığı karakterlerin kendi karekterinede benzediğini düşünüyorum, çünkü hep aynı rollerde.

diğerleri için

(bkz: mehmet ali nuroğlu)
(bkz: nejat işler)