bugün

entry'ler (288)

sağ elin mağlup olması

Bugün karşılaştığım bir durum sonucu söylenebilecek Cübbeli Hoca sözü. Şöyle ki;

Her zamanki gibi işten çıkmış, mıymıntı bir halde sessiz sokağıma girmekteydim. Sokağın girişinde iki kirli sakallı arkadaşın altmışlı yaşlarının başlarındaki x2 kirli sakallı bir adamı karga tulumba fiat marka doblo model aracın bagajına atmaları ve kapıyı çarpmalarıyla şokların ilkini yaşamış oldum.

Tırsmanın da vermiş olduğu güvercinlikle etrafa baktım. Bizim karşı komşu genç bayan da balkonda panikleyip "siz kimsiniz" diyip durrmakta. Karga tulumbacı adam da geldi, Behzat Ç vari bir hareketle "biz sivil polisiz" dedi kimliği gösterdi. kadın da ağlamaklı bir halde telefonda kocasıyla durumu paylaşıyor. ben halen anlamadım bişey, hırsızlık diye düşünüyorum ama sivil polis ne alaka?

Adamlar kadını daha fazla dinlemeyip araca yöneldiler. kadın ise ağlamaklı, "durun gitmeyin 155 gelecek birazdan" diyince bu sefer mahallede bir iş dönüyorsa biz dışında kalmayalım diyerek ben de kapıda dikildim. Adamlar beni fark etmedi bile. Açtılar kapıyı bindiler. Ben mal mal baktıkça abla da dedi bana "ya bu adam içip içip geziyodu sokakta, durdu karşımızda oturdu senin oradaki merdivene, başladı masturbasyon yapmaya."

Ben zaten bu cümleyi duyunca hafif bi ruh çekilmesi yaşadım. Ömrümde ilk kez mastürbasyon diyen ablayla karşılaşmak mı, bunun karşı komşum olması mı, adamın 60 yaşında ikinci baharını bizim basamaklara oturup asılarak yaşaması mı yoksa otuzbirci yakayalan sivil polis ekibi mi beni şaşırttı bilemedim. Adamın işini bitirip bitirmediğini soramadım, "geçmiş olsun, felaketten kurtulmuşsunuz" dedim içeri geçtim.

Sonra ev arkadaşımla tartıştık bu konuyu biz abla olsaydık ne derdik diye "kendisine dokunuyordu" da karar kıldık ama o da çok ucu açık, "asılıyodu, çavuş tokatlıyodu" gibi ifadeler de bi bayana yakışmaz. doğrusu "masturbasyon" evet. Cesurca...

Neyse ki ben o abla olsaydım hangi kelimeyi söylerdim derdini on dakika sonra internette görerek atlattım. bence en güzeli cübbeli'nin ifadesi. "sağ elin mağlup olması" diyo "o anda sağ elini mağlup ediyordu" diyebilirmiş. bir karmaşayı daha çözüp rahatladık vesselam. teşekkürler cübbeli.

oyun arkadaşınızın yanınızda abisinden sopa yemesi

Küçüksünüz, miniciksiniz. O aralar en kral arkadaşınızla her zamanki gibi türlü oyunlar oynamakta, akşam etmektesiniz. O gün ise arkadaşınızın odasında arabaları kah çarpıştırıyor, kah kovalattırıyor, kah G-I-Joe'larınızla dövüşüyorsunuz. Sadece kendi güldüğünüz şakalarla dünyanın en akıllı ikilisi olduğunuzu düşünmemek garip olurdu. Ta ki, ağabey içeri girene kadar.

Ağabeylik müessesesinin kaçınılmaz gerekliliklerinden olan "kardeşi sebepsiz dövme" eylemi ne yazık ki sizin odada bulunduğunuz ana denk geliyor. Ağabey hırslı, ağabey zalım. Arkadaşınıza vurdukça kafasından gelen slap efektli tokat seslerine karışıyor kafanızdaki "nasıl davransam şimdi" düşünceleri. Dışarı çıksanız çıkılmaz, oyun oynasanız oynanmaz. Sabit durup gözünüzü bile oynatmamaya gayret gösteriyorsunuz. Ne yazık ki o yürek burkan an geliyor... Arkadaşınız sopa yerken bir anda göz göze geliyorsunuz. O az önceki dünyanın en karizmatik arkadaşı ağabeyinden slap efektli sopasını yerken size tanımlayamadığınız manalar içeren bir bakış atıyor. Yutkunuyorsunuz, "bitsin bu süreç" diye dua ediyorsunuz -gerçi o yaşlarda dua etmek falan...ne bileyim.- Ağabey işini bitiriyor, tam odadan çıkacakken bu kez onunla göz göze gelirsiniz. Onda da ne yaptığını farketmiş olma ifadesi, sizin odada olduğunuzu idrak edebilme, son olarak da "eaah bacak kadar çocuk,ne utancam" ifadesi var gözlerinde.

Kapı çarpılıyor, odada baş başa kalıyorsunuz. Bir dostluk bir daha tamir edilmeyecek şekilde çatlıyor, ve sebebi ne siz ne de ex karizmatik arkadaşınız. Derin bir sessizlik başlıyor geçmek bilmeyen. Arkadaşınız ağlayacak, ama çocukluk gururu baskın çıkıyor. Siz de az değilsiniz, hiçbir şey olmamış gibi arabayı sürtüp normal davranmaya çalışıyorsunuz ama nafile. O son oyun saatiydi, bunu her ikiniz de biliyordunuz.

Tanım: Yürek burkan acı dolu görüntülerdir.

en iyi film müzikleri

küçük emrah - vurmayın.
1986 Ayrılamam filminden.

iş görüşmesi sırasında küfür etmek

bendenizin yaptığı davranıştır. CV'yi unutunca hasiktir demem sonucu yaşanmıştır. *

yemek yapmayı sevmeyen ev arkadaşı

ölmeye yakın zamana kadar yemek yapmayarak aç bırakılası arkadaştır. Zaman sonra yaşamak için sevmeye başlar. *

1 ekim 2009 galatasaray sturm graz maçı

spikerin ctrl keita sözleriyle photoshop kısayollarına bir yenisini eklediği maçtır.

30 eylül 2009 cska moskova beşiktaş maçı

ilker Yasin'in Holoşko demesiyle maçın başından nasıl anlatacağını müjdelediği maç.

klozetin üstüne basarak tuvaletini yapan insan

kendisi için tabelalar yaptırılan insandır.

--spoiler--
görsel
--spoiler--

devlet bahçeli ile adnan polat ın düet yapması

savaş ay'ın da katılımıyla harika bir trio oluşacağını düşündüğüm olgu.

tween

Mayıs ayı Arena dergisi ile birlikte hoş bir kravatı hediye edilen marka.

batı yakası

PMD Yapım tarafından albümleri piyasaya sürülen müzik grubu. Albümün kapağı oldukça güzel ve Aptülika tarafından el emeği göz nuru olarak 3 ay içinde tamamlanmış. 10 parçadan oluşan albüm grubun neden Türkiye 1.si seçildiğini ispatlar nitelikte. Albümün ilk klibi 4 gün önce müzik kanallarında dönmekte. Grup hakkındaki bilgilere, şarkılara ve klibe myspace sayfalarından bakılabilmekte.

--spoiler--
http://www.myspace.com/batiyakasiband
--spoiler--

istanbulungercekfatihi

6. nesil yazar. Hoşgelmiştir. Engin bilgileriyle süslediği entryleri ile bizleri kendisine bağlamasını ümit eder gözlerinden öperin.

gol attiktan sonra ofsayt oldugunu ogrenmek

lokantada, kafede, bilimum garson bulunan mekanda elini kaldırıp farkedilmeyen, akabinde saçlarını tarayan adamla aynı ruh haline sahip olmaktır.

babayla maç izlemek

sıkıntı veren olaydır.bir gun mac izliyoruz dedemle* .gol oldu ve 1-2 dk sonra golu tekrar gosterdi televizyon haliyle.dedem de ayni golu bir daha yediler uslanmaz bu herifler diyerek olayı bağladı.ben de sesimi cikartmadim öyle eğlendik maç boyu.

tuhaf erkek isimleri

(bkz: doberk) *

23 ağustos 2008 galatasaray denizlispor maçı

Spikerden çok konuşan Mustafa Denizli'nin saçma sapan yorumlarıyla öne çıktığı karşılaşmadır.

--spoiler--
Galatasaray saha parselisyonu hiç iyi yapamıyor. Statik oynuyor... *
--spoiler--

western

Les Retrouvailles albümünden harika bir Yann Tiersen parçası.

transformers revenge of the fallen

optimus prime'ın yok olacağı,yerine oğlunun* geçeceği filmdir. *

yaran msn iletileri

Yüzünüze gülmemle gtünüzün kalkması arasında bir orantı farkettim ne iş? * *

maçtan sonra silah atan puşt

evimizin altından geçmnekte olan kişidir. beynini emekliye ayırmış bu arkadaşlarımız silah atınca tarifsiz hislere bürünmektelerdir. * *