bugün

parmaklarının uçlarıyla el sıkışan, mızmız kız tipidir.
"güven sorunu" yaşayan kızdır.
hijyen problemi olabileceğini düşündüğüm kızdır.
muhtemelen elinizin kirli olduğunu farketmiştir.

(bkz: obsesif kompulsif bozukluk)
karşısındakine siktir çeken kızdır.
sonrasın da suçu size atacak olan kızdır. meğerse babacan şekilde sizin sıkmanızı beklermiş.
(bkz: kendimden biliyorum)
parmaklarının ucu kırılası kızdır.
baştan kaybetmiş kızdır. bu kızların bir üst versiyonu da, parmak ucuyla el sıkışırken boka basmış ifadesi takınan kızdır.
asortik takılan varoş tikky'sidir.
o öpülesi, o yüce ellerinize iki eliyle sarılıp okşayarak el sıkışmadığı için inanılmaz hatalı bir kızdır. dövülmelidir, parmakları kırılmalıdır, toplumsal hayattan men edilmelidir.
götü kalkmış kızdır. indirmek lazımdır.
karşı taraf erkek ise ondan elektrik almamak için akıllılık eden kızdır.

hakiki türktür. çünkü türkler tarafından geliştirilmiş olan, serçe parmakla elektrik anahtarını açmak suretiyle akıma kapılma tehlikesini savuşturma yöntemini en iyi şekilde anlayıp, hayatında karşılaşacağı bir çok sorunu çözmede kullanmak üzere daha da geliştirmiştir.
korkak bir kız tipidir çünkü bugun elini veren yarın baska bir tarafını verecegi için o sözün etkisinde kalan kız tipidir.
tamda bu esnada hmmm demek suretiyle başını hafif sağa doğru eğerek yapmacık bir gülümsemeye bürünürki işte o an ağzının ortasına vakfıkebir ekmeğiyle vurasım gelir.
ilgi çekme potansiyeli olan bir sokakta gördüğü köpeği veya kediyi hiç çekinmeden "ayyyy ne tatlııı" diye avuçlayan kızdır.
karşısındakinden hiç mi hiç hoşlanmamıştır.
domuz gribi olmaktan korkan kızdır.
karşısındaki insan veba hastasıymış gibi davranan kıçımın prensesidir.

kurban pazarlığı yapar gibi omuz çıkarasıya tokalaşmak gerekir ki iyice uzak olsun dişi denyo.

(bkz: kendisine recep ivedik müstehak olan kız modeli)
çocukken bazı arkadaşlarıyla el sıkıştığında ''bugün elini veren yarın g*tünü verir'' yada ''elin buz gibi g*tün karpuz gibi'' cevaplar alınca bir daha elini kimseye vermemeye karar vermiş kızdır.
(bkz: muhtemel vaginismus adayı)
elini kaptırmaktan korkan bir kız tipidir..
kendini beğenmiş kızdır.
bazı kesimler guven sorununa baglarken karsı masa bu durumu aslında sizi kaale almıyorum tavrıyla bagdastırmaktadırlar. takdir sizindir efenim, sizi sallamıyorsa cakın tokadı gene o ucundan sıktıgı elle..ha yok guven sorunu varsa cocukluguna inin.
düşüncelerin aksine, parmaklarının ucunu uzatarak bir zarf atmış olma ihtimali olan kızdır. ihtimalleri değerlendirmekte fayda vardır. Misal, zayif bir bayanın bana bu şekilde parmaklarının ucunu uzatması durumunda hemen o ince parmakları kavrayıp, dudaklarıma ulaştırırım. Fırsatları değerlendirmek gerekli gençler.

(bkz: kötü düşünen kötüdür).
samimiyetsizdir. güven verici değildir ve en kötüsüde karşısındakine vucut diliyle ''seni küçük görüyorum'' demiştir.