bugün

kare bi örtümsünün ortasında kafanın geçeceği bi delik olan pelerin.
latin amerikalı yerlilere özgüdür.
speedy gonzales'te bi fare vardı, o da giyerdi.
http://www.nako.com.tr/temp/7yahHYQDjlDJ9ptYsdJpc
-bir zamanlar doritos isimli cipsin yanında hayat bulan kelime (doritos panço).
-lüks çocuk kıyafetleri üreten bir giyim markası (panço giyim).
vakti zamaninda (seksenlere ve erken doksanlara tekabul ediyor) uzerinde zebebalah gibi misir resmi bulunan (gif) cips.

(bkz: geçmis zaman olur ki hayali cihana bedel)
uzay adlı gıda firmasının ürettiği mısır cipsi iken 1993 yılında fritolayın satın almasıyla ismi doritos'a dönüşmüş cips. ismi ilk başlarda yumuşak geçiş sağlamak amacıyla doritos panço olarak anılmış zamanla doritos olmuştur. bi benzeri için;
(bkz: telsim)
(bkz: telsim vodafone)
(bkz: vodafone)
sanço panço...
don kişotun sevimli arkadaşı
zamanının aşırı baharatlı cipsiydi ve ya ben çocuktum bana ağır geliyordu. o dönem bu kadar sağlık ön planda olmadığı için bize dayamışlarda olabilir. yiyenin elleri, parmakları hep baharat içinde kalır, ağız etrafı yalanmaktan helak olunurdu. tamda ergen dönemlere girişe denk gelen çoğu çocuk gibi deli sivilce yaptığına inanılır az yemeye gayret edilir ama o ağır baharatın getirdiği lezzete yenik düşülürdü. yanında gazoz ve ya coca cola'nın bir litrelik cam şişesi ile mideye indirilirdi. bi de abece şeklinde krakerler vardı ki...
sait faik'in alemdağda var bir yılan öyküsünün ismini verdiği kitabındaki öykülerde kullandığı hâyâli karakteridir.
her askerin sırt çantasında standart olarak bir adet bulunan tüm vücudu öretecek şekilde üretilmiş yağmurluk, aynı zamanda bunların ikisi birleştirilince iki askerin kalabileceği bir çadır kurulur, genellikle yeşil kamuflajlıdır.

su sızdırmayan rahat ve küçük bir çadır kurma konusunda işe yarasada ısı yalıtımında eksikleri vardır. *
Sait faik'in hayat verdiği hayali karakter.
Türk edebiyatı'nda olric ne ise panco da odur.
clint eastwood'un çoğu filminde üzerinde duran giysi, şimdi biz sokakta giysek tımarhaneye kaldırırlar.
görsel
görsel
the walking dead'de daryl giyerdi bir aralar.
Cok sukur hala lezzeti hafizamda. Hayallerde bile olsa tadini duyumsuyorum.